Sadarbība

Sadarbība ar SIA RC "Tērvete"

 

Tuvojas gada skaistākie un ģimeniskākie svētki – Ziemassvētki. Tas ir laiks, kad cilvēks tiecas pēc siltuma, miera, cerības un laimes. Šajā gaidīšanas laikā viens otram varam dāvāt gaišas domas, patiesu prieku un pateikties par visu labo, ko mūsu labā kāds ir darījis….

Vēlamies pateikt “Paldies!” SIA RC “Tērvete” Rehabilitācijas centrs, kas visiem Lielplatones internātpamatskolas skolēniem deva iespēju bez maksas saņemt konsultāciju pie dažādiem speciālistiem – fizioterapeita, ergoterapeita un uztura speciālista.

Pēc konsultācijas pie speciālista, skolēni uzsāka rehabilitācijas programmu, kuras mērķis bija:

·         uzlabot kustību apjomu, audu trofiku un mikrocirkulāciju, stāju un gaitu,

·         koriģēt muskulatūras disbalansu,

·         veikt sensoro stimulāciju,

·         apgūt ergonomikas un racionāla uztura pamatprincipus,

·         un uzlabot elpošanas stereotipu un dzīves kvalitāti.

Skolēni saņēma arī masāžas, parafīna – ozokerīta aplikācijas, inhalācijas, apmeklēja sāls istabu, dzēra veselīgas bronhu tējas un izbaudīja pērļu vannas ar skuju ekstraktu, un ar lielāko interesi piedalījās mākslas terapijas nodarbībās.

Pirmais RC “Tērvete” apmeklējums notika 2017. gada  6. novembrī un visi pasākumi turpināsies 2018. gadā.

Lielplatones internātpamatskola saka: “Paldies!” par doto iespēju uzlabot skolēnu dzīves kvalitāti. Paldies RC “Tērvete” par sagādāto transportu, kurš skolēnus gan aizveda uz procedūrām, gan atveda atpakaļ uz skolu.

Cerēsim arī nākotnē sadarboties tikpat veiksmīgi!

           Arī 2018./ 2019. mācību gadā bija iespējams apmeklēt konsultācijas, procedūras un nodarbības SIA RC "Tērvete".

 

Sadarbība ar BORISA UN INĀRAS TETEREVU FONDU

Šajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā, vēlamies pateikt “Paldies!” labdarības programmas “Dakter, es labi redzu!” organizētājiem Borisa un Ināras Teterevu fondam!

2017. gada 11. oktobrī Teterevu fonda komanda ar speciālistiem oftalmoloģijā ieradās skolā ar nepieciešamo aprīkojumu un konsultācijas pie speciālistiem varēja apmeklēt 45 skolēni.  Šīs programmas laikā skolēniem tika veikta bezmaksas redzes pārbaude. Skolēni, kuriem nepieciešamas brilles saņēma receptes- dāvanu karti bezmaksas briļļu iegādei, un Teterevu fonds uzdāvināja skolēniem tik nepieciešamos briļļu futlārus ar fonda logo.

2017. gada 18. oktobrī mūsu skolā ieradās SIA “Cobergs” optikas pārstāvji, kuri sadarbojas ar Teterevu fondu, un 8 skolēni, kuriem tika izrakstītas briļļu receptes, varēja izvēlēties sev un piemērīt  visērtākos un sirdij tīkamākos briļļu ietvarus.

Mūsu Lielplatones internātpamatskolas skolēni, viņu vecāki un skolas personāls vēlamies pateikt “Paldies!” Teterevu fondam par iespēju uzlabot skolēnu dzīves kvalitāti Un cerēsim uz tikpat veiksmīgu sadarbību arī turpmāk!

 

Sadarbība ar KFUM /INTUS

 

Lielplatones internātpamatskolai ir izveidojusies cieša sadarbība ar KFUM INTUS Zviedrijā.

Šī sadarbība sākas 1992. gada novembrī un 2017. gada novembrī svinēja savas pastāvēšanas 25 gadadienu.

Katram mūsu skolas audzēknim ir sava krustvecāku ģimene Zviedrijā un nereti krustvecāki kontaktus ar saviem krustbērniem uztur arī pēc skolas beigšanas. Skolēni saņem dāvanas mācību gadu uzsākot, Ziemassvētkos, dzimšanas dienās un vienkārši tāpat. Palīdzība tiek sniegta arī bērnu ģimenēm.

Vieni no lielākajiem un gaidītākajiem svētkiem mūsu skolā ir Zviedru Ziemassvētki. Ikvienam bērnam ir iespēja sameklēt dāvanas saviem ģimenes locekļiem. Krustvecāki palīdz šīs dāvanas iesaiņot un katrā mūsu audzēkņu ģimenē ienāk svētki.

Kā jauka tradīcija ir izveidojušās vasaras nometnes Zviedrijā. Ik vasaru tajās piedalās skolas 9. un 8 klašu audzēkņi un skolotāji. Tā bērniem ir neatkārtojama iespēja pabūt ārpus Latvijas robežām, paviesoties krustvecāku ģimenēs, kaut nedaudz iepazīt citādu dzīvi. Tās ir divas nedēļas piedzīvojumu, kuri sākas jau ar lidojumu lidmašīnā, braucienu pa ceļu, kuram abās pusēs ir klintis, satikšanos ar krustvecākiem un dzīvošanu vasaras mājiņās. Mājās atbraucot, bērni saka, ka bijuši pasakā.

Ir organizētas vasaras nometnes arī skolas darbiniekiem, pensionāriem un vecākiem.

Šo gadu laikā ir izdzīvoti vairāki projekti, kas bijuši kā atbalsts mūsu skolas audzēkņiem un viņu ģimenēm. Tāds bija Lilijas Striškas vārdā nosauktais palīdzības projekts ģimenēm, kurām tas nepieciešams sadarbībā ar lielveikalu tīklu City Gross. Projekts ilga trīs gadus un tā ietvaros ģimenes katru mēnesi saņēma dažādas nepieciešamas lietas un pārtikas preces.

Iepriekšējā vasarā īstenojām tā saucamo „vistu projektu”. Skolēnu ģimenes, kuras to vēlējās, saņēma 9 vistas un 1 gaili, kurus bija nopirkuši krustvecāki Zviedrijā. Kopā krustvecāki bija saziedojuši naudu 700 cālēniem. Tagad tie jau izauguši un ir noderīgas ģimeņu saimniecībā.

Ar zviedru draugu palīdzību ir iespēja mājīgāk iekārtot internātu istabas, esam saņēmuši daudz galda spēles, rotaļlietas, kancelejas piederumus un citu inventāru.

Ceram, ka šī sadarbība turpināsies vēl ilgi, jo Zviedrijā mūsu skolai ir patiesi un īsti draugi.

 

 

Biedrība „Latvijas Speciālā Olimpiāde”

Juridiskā adrese: Roberta Feldmaņa 11, Rīga, LV 1014, Latvija,

Reģistrācijas Nr.40008032589


Žagares speciālā internātpamatskola
Adrese:Zagares specialioji mokykla Šiaulių g. 28, Žagarė, Joniškio r. LT-84326
 


 

Bērzupes Speciālā pamatskola
Adrese: Annenieki, Annenieku pagasts, Dobeles novads LV-3718


Pamūšas Speciālā pamatskola
Adrese:  „Pamūšas skola”, Gailīšu pagasts, Bauskas novads 

 

 

Rundāles pils

Mēs palīdzam uzkopt pils dārzu, vēlāk mūs un mūsu ciemiņus aicina apskatīt pili un pils dārzu bez maksas.