Sadarbība

 

Sadarbība ar KFUM /INTUS

 

Lielplatones internātpamatskolai ir izveidojusies cieša sadarbība ar KFUM INTUS Zviedrijā.

Šī sadarbība sākas 1992. gada novembrī un 2017. gada novembrī svinēja savas pastāvēšanas 25 gadadienu.

Katram mūsu skolas audzēknim ir sava krustvecāku ģimene Zviedrijā un nereti krustvecāki kontaktus ar saviem krustbērniem uztur arī pēc skolas beigšanas. Skolēni saņem dāvanas mācību gadu uzsākot, Ziemassvētkos, dzimšanas dienās un vienkārši tāpat. Palīdzība tiek sniegta arī bērnu ģimenēm.

Vieni no lielākajiem un gaidītākajiem svētkiem mūsu skolā ir Zviedru Ziemassvētki. Ikvienam bērnam ir iespēja sameklēt dāvanas saviem ģimenes locekļiem. Krustvecāki palīdz šīs dāvanas iesaiņot un katrā mūsu audzēkņu ģimenē ienāk svētki.

Kā jauka tradīcija ir izveidojušās vasaras nometnes Zviedrijā. Ik vasaru tajās piedalās skolas 9. un 8 klašu audzēkņi un skolotāji. Tā bērniem ir neatkārtojama iespēja pabūt ārpus Latvijas robežām, paviesoties krustvecāku ģimenēs, kaut nedaudz iepazīt citādu dzīvi. Tās ir divas nedēļas piedzīvojumu, kuri sākas jau ar lidojumu lidmašīnā, braucienu pa ceļu, kuram abās pusēs ir klintis, satikšanos ar krustvecākiem un dzīvošanu vasaras mājiņās. Mājās atbraucot, bērni saka, ka bijuši pasakā.

Ir organizētas vasaras nometnes arī skolas darbiniekiem, pensionāriem un vecākiem.

Šo gadu laikā ir izdzīvoti vairāki projekti, kas bijuši kā atbalsts mūsu skolas audzēkņiem un viņu ģimenēm. Tāds bija Lilijas Striškas vārdā nosauktais palīdzības projekts ģimenēm, kurām tas nepieciešams sadarbībā ar lielveikalu tīklu City Gross. Projekts ilga trīs gadus un tā ietvaros ģimenes katru mēnesi saņēma dažādas nepieciešamas lietas un pārtikas preces.

Iepriekšējā vasarā īstenojām tā saucamo „vistu projektu”. Skolēnu ģimenes, kuras to vēlējās, saņēma 9 vistas un 1 gaili, kurus bija nopirkuši krustvecāki Zviedrijā. Kopā krustvecāki bija saziedojuši naudu 700 cālēniem. Tagad tie jau izauguši un ir noderīgas ģimeņu saimniecībā.

Ar zviedru draugu palīdzību ir iespēja mājīgāk iekārtot internātu istabas, esam saņēmuši daudz galda spēles, rotaļlietas, kancelejas piederumus un citu inventāru.

Ceram, ka šī sadarbība turpināsies vēl ilgi, jo Zviedrijā mūsu skolai ir patiesi un īsti draugi.

 

 

Biedrība „Latvijas Speciālā Olimpiāde”

Juridiskā adrese: Roberta Feldmaņa 11, Rīga, LV 1014, Latvija,

Reģistrācijas Nr.40008032589


Žagares speciālā internātpamatskola
Adrese:Zagares specialioji mokykla Šiaulių g. 28, Žagarė, Joniškio r. LT-84326
 


 

Bērzupes Speciālā pamatskola
Adrese: Annenieki, Annenieku pagasts, Dobeles novads LV-3718


Pamūšas Speciālā pamatskola
Adrese:  „Pamūšas skola”, Gailīšu pagasts, Bauskas novads