Sasniegumi

No 24. maija  līdz 27. maijam Latvijas Speciālās Olimpiādes meiteņu komanda Nīderlandē, Tilburgā piedalījās Eiropas meiteņu futbola turnīrā. Komandas sastāvā bija meitenes no Jūrmalas, Pelču, Spāres, Gaujienas, Sveķu skolām un arī no mūsu skolas. Lielplatones godu Eiropā nesa Amanda Zīle un Solvita Dovnoroviča.

 

Apvienotajos Arābu Emirātos laika posmā no 14.03-21.03.2019. norisinājās Speciālās olimpiādes Pasaules vasaras spēles. Šajās spēlēs piedalījās arī Latvijas Speciālās olimpiādes sportisti šādos sporta veidos - badmintons, peldēšana un zāles futbols (Futsal). Zāles futbola (Futsal) sacensībās piedalījās 10 komandas no šādām Pasaules valstīm-Filipinas, Korejas, Fidži, Moldovas, Latvijas, Francijas, Indonēzijas, Bahratas un Pakistānas. Futbola sacensības norisinājās AAE pilsētā Abu Dabhi, sporta kompleksā ZADNEC.

Latvijas komandas tikšanās ar Latvijas Vēstnieci Apvienotajos Arābu Emirātos

Jelgavas novada Lielplatones internātpamatskolu šajās spēlēs Latvijas futbola izlases sastāvā pārstāvēja Inga Smirnova, Aiva Krauze, Sanija Krauze un sporta skolotāja Guna Adamoviča, kā viena no trenerēm.

Saskaņā ar priekšsacīkšu jeb "divizionēšanas" rezultātiem visas zāles futbola komandas tika sadalītas grupās atbilstoši spēlētāju prasmju un sagatavotības līmenim. 15.martā sākās finālsacensības, kuras noslēdzās 19.martā. Latvijas komanda tika iedalīta B grupā. Katrai komandai bija jāizvada 4 spēles. Izšķirošo spēli par 1. vietu Latvijas komanda aizvadīja ar Moldovas komandu, diemžēl pārāka izrādījās Moldovas komanda. Līdz ar to Latvijas izlases komanda ieguva 2.vietu,jeb sudraba medaļas.

Paldies Lielplatones internātpamatskolas kolektīvam par atbalstu, lai piedalītos šajās sporta spēlēs - Lielplatones internātpamatskolas sporta skolotāja  G. Adamoviča.

 

No 4.-7. februārim Igaunijas pilsētā Otepē notika Speciālās Olimpiādes Eiropas Eirāzijas slēpošanas sacensības.Šajās slēpošanas sacensībās piedalījās 11valstu komandas. Sacensības sākās ar lāpu gājienu no centrālā laukuma, līdz slēpošanas trasei Tehvandi, kur svinīgi ar Olimpiskās lāpas iedegšanu tika atklātas slēpošanas sacensības. Latvijas komandu pārstāvēja sportisti no Spāres, Sveķu un Lielplatones, skolām. Mūsu sportistu sasniegumi: S.Krauzem un S.Ruskam – 1 vieta. Brīvajā laikā sportistiem tika piedāvātas dažādas atpūtas iespējas – radošās darbnīcas, peldbaseina apmeklējums. Sportisti noslēgumā saņēma arī pārsteiguma balvas.

 

Valsts prezidents Rīgas pilī tiekas ar Latvijas Speciālās olimpiādes sportistiem. Otrdien, 2017. gada 12. decembrī, Valsts prezidents Raimonds Vējonis Rīgas pilī tikās ar Latvijas Speciālās Olimpiādes sportistiem SO Pasaules ziemas spēļu un Gēteborgas kausa dalībniekiem, sporta skolotājiem un skolu direktoriem, kuri ir organizējuši SO starptautiskās sacensības.

Pieņemšanā pie Latvijas Valsts prezidenta bija uzaicināti arī  Lielplatones internātpamatskolas sportisti Vera Mahina un Edgars Grigorjevs, kā arī sporta skolotāja Guna Adamoviča, kuri piedalījās SO Pasaules ziemas spēlēs Austrijā 2017.gada martā. Par piemiņu no Valsts prezidenta saņēma piemiņas balvu. 

Valsts prezidents savā uzrunā pateicās sportistiem par sasniegumiem, startējot zem Latvijas valsts karoga lielākās vai mazākās Speciālās Olimpiādes sporta sacensībās gan Latvijā, gan ārpus mūsu valsts robežām. “Ar Latvijas Speciālās Olimpiādes sportistu lielisko sniegumu var lepoties visa Latvija. Jūs esat paraugs, cik daudz var sasniegt ar stipru gribu un mērķtiecīgu darbu. Panākumi šāda mēroga sacensībām iedvesmo un vieno Latvijas cilvēkus neatkarīgi no tautības, izglītības vai veselības stāvokļa,” tikšanās laikā uzsvēra Valsts prezidents. Sportistiem novēlēja neapstāties pie sasniegtā ,izvirzītos mērķus īstenot dzīvē gatavojoties Speciālās Olimpiādes Pasaules vasaras spēlēm  Apvienotajos Arābu Emirātos, kas notiks 2019.gadā.

Balvas no Valsts prezidenta saņēma arī trīs skolu direktori, kuri   atbalstījuši un organizējuši SO starptautiskās sacensības Latvijā. Starp šiem direktoriem bija arī Lielplatones internātpamatskolas direktors Andris Urbāns. No Speciālās Olimpiādes atbildes uzrunu teica LSO Nacionālais direktors A.Lasis. Uzsvars tika likts uz Speciālās Olimpiādes 50. gadadienu, kura sakrīt ar Latvijas Valsts simtgadi 2018.gadā. Pēc svinīgā pasākuma bija neformālās sarunas ar prezidenta kungu, kurās iesaistījās  gan sportisti, gan sporta skolotāji.

 

Speciālās Olimpiādes Pasaules Ziemas Spēles Austrijā 14.-25.03.

No 2017.gada 14. līdz 25.martam Austrijā notika Speciālās Olimpiādes vēsturē lielākās Pasaules Ziemas Spēles. Par Spēļu medaļām sacentās aptuveni 2700 atlētu no 107 valstīm.

Speciālās Olimpiādes Pasaules Ziemas Spēļu 2017 programmā ir iekļauti šādi sporta veidi: daiļslidošana, ātrslidošana, grīdas hokejs (Floor Hockey), florbols, skriešana ar sniega kurpēm (Snowshoening), kalnu slēpošana (Alpine skiing), distanču slēpošana, snovbords, nūjas mešana (Stick shooting), dejošana.

Latvijas Speciālā Olimpiāde bija pieteikusi dalību šādos sporta veidos: florbols, slēpošana un skriešana ar sniega kurpēm (Snowshoening). Kopā uz Ziemas spēlēm devās- 20 atlēti, 5 treneri un 2 delegācijas vadītāji.

No Lielplatones internātpamatskolas dalībai Pasaules Ziemas Olimpiskajās spēlēs bija pieteikti 5 sportisti, kas startēja šādos sporta veidos: Florbols-Sandris Surgunts un Artis Ozoliņš, slēpošana-Edgars Grigorjevs un skriešana ar sniega kurpēm–Elvis Krauze un Vera Mahina. Ar skolas sportistiem kā trenere bija pieteikta Guna Adamoviča-florbola izlases trenere.

Florbola sacensības notika Grācas izstāžu centrā "Messehalle" uz trim laukumiem, kuru izmērs ir 20 m x 12 m. Laukumā katrā komandā spēlē trīs laukuma spēlētāji un vārtsargs. Spēles laiks priekšsacīkstēs - 8 minūtes, bet finālposmā – 10 un12 minūtes.

Latvijas florbola komandas izlase ieguva otro vietu un saņēma sudraba medaļas. Treneri: D.Dīvāne, G.Adamoviča

Slēpotāju sasniegumi: Edgars Grigorjevs distance1km br./st2,5km br./st. 2 vieta, 5 vieta.

Edgars Grigorjevs arī piedalījās zēnu stafetē 1kmx4 un izcīnīja zelta medaļu.

Skriešanā ar sniega kurpēm (Snowshoening) Elvis Krauze un Vera Mahina.

Mūsu sportistu sasniegumi:

Vārds Uzvārds

Distance

Vieta

Vera Mahina

200m, 400m

3v, 3v

Elvis Krauze

400m, 800m

1v, 4v

Stafete jauktā 2x200m meitenes un 2x400mzēni – 1vieta. Treneris O.Staņa.

 

Paldies visiem skolas direktoriem par atbalstu dalībai Olimpiskajās spēlēs.

Vairāk informācijas par Speciālās Olimpiādes Pasaules Ziemas Spēlēm Austrijā: www.austria2017.org/en/home

 

Valsts prezidents Raimonds Vējonis ceturtdien, 3.decembrī 2015, tiekoties ar Latvijas Speciālās Olimpiādes dalībniekiem, pateicās par sportistu uzņēmību, uzdrīkstēšanos un Latvijas vārda nešanu pasaulē, tostarp arī Lielplatones internātpamatskolas skolēniem.
Valsts prezidents Raimonds Vējonis pateicās par labiem sasniegumiem Latvijas Speciālās Olimpiādes vasaras spēlēs Losandželosā Latvijas basketbola izlases komandas dalībniekiem, Lielplatones internātpamatskolas skolēniem: Dāvidam Berķim un Mārtiņam Golovkam, kuri komandas sastāvā ieguva godpilno ceturto vietu, kā arī sveica Lielplatones internātpamatskolas futbola komandas dalībniekus: Linardu Kiršolcu, Elvi Krauzi, Ati Pērkonu, Didzi Pērkonu, Edgaru Grigorjevu, Sandri Surguntu. Galveno treneri, Lielplatones internātpamatskolas direktoru Andri Urbānu, treneri Gunu Adamoviču, kuri piedalījās futbola sacensībās ,,Gothia Cup 2015” Zviedrijā Gēteborgā, kur Speciālās Olimpiādes sportistiem tiek organizētas Kim Källström Trophy futbola sacensības, iegūstot 1. vietu un zelta kausu.
“Dzīvē ikvienam ir vajadzīgs mērķis! Jūsu mērķi ir ļoti augsti, jo ar lepnumu pārstāvat mūsu valsti pasaulē. Paldies gan Jums par darbu, ko darāt ik dienu, gan Jūsu ģimenes locekļiem, kas ir galvenie atbalstītāji, lai Jūs nokļūtu uz sacensībām un sasniegtu teicamus rezultātus! Valsts diemžēl ne vienmēr spēj šo atbalstu nodrošināt, taču atbalsts vajadzīgs ne tikai prēmiju veidā pēc uzvarām, bet ik katru dienu, lai sasniegtu labu rezultātu,” sacīja Valsts prezidents, tiekoties un uzrunājot Latvijas Speciālās Olimpiādes dalībniekus. 

2 foto

 

Speciālās olimpiādes vasaras spēlēm Kalifornijas eņģeļu pilsētā Losandželosā ASV 2015

No 20. jūlijā trīspadsmit Latvijas jaunie atlēti devās uz Speciālās olimpiādes vasaras spēlēm Kalifornijas eņģeļu pilsētā Losandželosā ASV. Latvija spēlēs bija pārstāvēta trīs sporta veidos  – vieglatlētika, peldēšana un basketbols (Latvijas izlases komandu pārstāvēja mūsu skolēni Dāvids Berķis, Mārtiņš Golovka).

Par atlētu drošību, aprūpi un gatavību startiem rūpējās treneri: peldēšanā - Laila Lapiņa (Rīgas 1. speciālā internātpamatskola), vieglatlētikā -Vita Felsberga (Gaismas internātpamatskola), basketbolā- Dace Dīvāne (Sveķu internātpamatskola) un Andris Urbāns (Lielplatones internātpamatskola). Delegāciju vadīja Latvijas speciālās olimpiādes valdes priekšsēdētāja Gaļina Kaņejeva.

Kopumā Latvijas jaunie atlēti izcīnīja desmit medaļas piecas vieglatlētikā un piecas peldēšanā, bet basketbola komanda savā divīzijā ieguva godpilno ceturto vietu, zaudējot Itālijas komandai ar rezultātu 32:28.

No 20.jūlija Latvijas komandai bija iespēja Klaremontas pilsētā atgūties no garā starpkontinentu pārlidojuma, aklimatizēties un pielāgoties laika joslu maiņai. Komandas vieglatlēti, peldētāji un basketbolisti labprāt trenējās pilsētas universitātes stadionā, baseinā un basketbola laukumā, bet brīvajā laikā devās kopīgos pasākumos ar citu valstu atlētiem, tikās ar pilsētas iedzīvotājiem un vadību.

Patiesu prieku un ovācijas atlētos izraisīja Olimpiskās lāpas skrējiens cauri Klermontas pilsētai ceļā uz Losandželosu. Dažādu pasaules valstu policistiem olimpiskās lāpas skrējiens kopā ar attiecīgās valsts atlētiem ir goda lieta, kas sajūsmināja arī Latvijas komandas atlētus un viņu atbalsta personālu. 

Latvijas komandai bija iespēja tikties ar tautiešiem Dienvidkalifornijas Losandželosas latviešu biedrības namā, klātienē izbaudīt Long Beach pludmales vilinājumu un Holivudas fantastisko gaisotni.

Cīnoties ar spožo sauli, lielo karstumu (33-36 t C) un Klusā okeāna mitro gaisu no 24. jūlija līdz 2. augustam sportistiem nenācās viegli tikt pie spožā kaluma medaļām, tomēr gandarījums par sasniegtajiem rezultātiem ir milzīgs.

 

Video

 

  10 foto

 

 

Futbola sacensības Zviedrijā Gēteborgā 2015

No 12.jūlija līdz 16.jūlijam Zviedrijas pilsētā Gēteborgā notika futbola sacensības jauniešiem Gothia Cup 2015.

Gothiha Cup ir pasaulē lielākais starptautiskais jauniešu futbola turnīrs. Sacensībās piedalījās aptuveni 1600 komandas no 80 valstīm, turnīra laikā izspēlējot 4500 spēles uz 110 laukumiem. Turnīra laikā strādāja vairāk nekā 2 200 cilvēku, kuri rūpējās par spēļu organizēšanu.

Šīs kausu izcīņas ietvaros piekto gadu tika organizētas arī Kim Källström Trophy futbola sacensības Speciālās Olimpiādes sportistiem. Šogad šajās sacensībās piedalījās 32 komandas no 11 valstīm: Vācijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Ungārijas, Francijas, Ukrainas, Šveices, Kostarikas, Dānijas un Zviedrijas. Vācija un Ukraina šajās sacensībās piedalījās pirmo reizi.

No Latvijas Speciālās Olimpiādes sacensībās piedalījās Lielplatones internātpamatskolas futbola komanda ar nosaukumu „Latvia Bears”

Pirmajā sacensību dienā (12.07.2015.) Kvibergā notika sportistu divizionēšana.

Otrā sacensību diena (13.07.2015.) komandai bija bagāta ar uzvarām. Visās spēlēs tika gūtas uzvaras.

„Latvia Bears” komandas sasniegumi:

  Otrā sacensību diena (13.07.2015.). Šajā dienā bija 3 spēles. Pirmā spēle ar komandu “Fassbergs IF2” beidzās ar rezultātu 7:0, otrā spēle ar komandu “Dānijas SO3” beidzās ar rezultātu 7:0 un arī trešā spēle ar komandu “Husqvarna FF” beidzās ar mūsu komandas uzvaru 3:1.

Trešā sacensību diena (14.07.2015.). Spēlējot ar komandu “Johannesbergs LIF” mūsu komanda guva uzvaru ar rezultātu 11:0, otrā spēlē ar komandu “IF Pluss” uzvara tika gūta ar rezultātu 3:0.

Ceturtā sacensību diena. (15.07.2015.). Fināls. Spēlē ar “Husqvarna FF” uzvara tika gūta ļoti grūtā cīņā, rezultātā mūsu komandai zelts un kauss.

Dramatisks bija fināls.  Pēc pirmā perioda Latvijas komandai, kad tā bija vadība ar 1:0 pret Zviedrijas komandu, tiesneši piešķīra tehnisko zaudējumu par spēlētāju, kurš it kā nedrīkstēja spēlēt, jo sekretariāts tiesnešiem bija devis šādu informāciju. Latvijas komanda tam nepiekrita, pēc vairākām pārrunām un otrreizējās faktu pārbaudes izrādījās, ka tiesneši ir kļūdījušies. Tiesneši atzina savu vainu un atvainojās Latvijas komandai. Tehniskais zaudējums tika atcelts, mūsējiem piešķirta 1. vieta un zelta kauss. Lielu paldies gribētos teikt mūsu Zviedru krustvecākiem,kas ļoti aktīvi iesaistījās šī pārpratuma atrisināšanā.

„Latvia Bears” sastāvā bija skolēni no Lielplatones un Sveķu internātpamatskolām. Komandas sastāvs: Linards Kiršolcs, Elvis Krauze, Emīls Vilnovičs, Atis Pērkons, Didzis Pērkons, Dainis Akuto, Edgars Grigorjevs, Sandris Surgunts. Treneri: A.Urbāns, G.Adamoviča un komandas koordinātors I.Timma.

   Paldies Zviedru draugiem, kas palīdzēja mūsu futbola komandai piepildīt šo sapni , Piedalīties Gēteborgas kausā. Bez Zviedru draugu atbalsta tas nebūtu iespējasms, jo visus finansiālos izdevumus sedza |Zviedri,. Paldies viņiem par to.

  5 foto

 

No 5.-6. jūnijam Gulbenē notika Latvijas Speciālās Olimpiādes organizētais „Baltijas kauss” futbolā. Šāda līmeņa sacensības Latvijā tiek organizētas pirmo reizi.

Pēc svinīgās uzrunas visi sportisti tika aicināti uz skrējienu no Gulbenes pilsētas domes līdz stadionam, kur svinīgi tika iedegta olimpiskā lāpa. Futbola turnīrā piedalījās komandas no: Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.  Latviju pārstāvēja četri reģioni – Kurzeme, Zemgale, Vidzeme un Latgale.

Zemgales izlasi veidoja Dzirciems, Tukums un Lielplatone, ( treneri: H.Gulbis un G.Adamoviča).

  5 foto

 

03.12.2014. Lielplatones internātpamatskolas audzēkņi tiekas ar Valsts prezidentu

Atzīmējot Starptautisko Cilvēku ar invaliditāti dienu, Valsts prezidents Andris Bērziņš tikās ar Speciālo Olimpisko spēļu dalībniekiem, to vidū bija arī mūsu skolas 6 audzēkņi un 2 skolotāji. Šogad spēles norisinājās Antverpenē, Beļģijā no 9. līdz 20. septembrim un tajās kopumā piedalījās 24 dalībnieki no Latvijas, izcīnot 51 medaļu.

   

                                                      5 foto