Aktuāli

 

Vairāk fotoattēlus un informācijas par skolā notiekošajiem pasākumiem var redzēt un iegūt

Lielplatones internātpamatskolas FACEBOOK profilā.

 

 

4. oktobrī LSO finālsacensībās futbolā meitenēm mūsu skolas komanda izcīnija 2. vietu A grupā, piekāpjoties vien Spāres internātpamatskolas komandai. Komandas sastāvs – I. Smirnova, A. un S. Krauzes, S. Dovnaroviča, S. Podniece, A. Zīle, K. Upmale un R. Pērkone. Paldies meitenēm par dalību futbola sacensībās.

1.oktobrī mūsu skolā ienāca tirgošanās prieks par godu Miķeļdienai. Miķeļdienas gadatirgū skolēni iejutās pārdevēju lomā. Par tirgus preci izvēlējās gan mājas dārzos izaudzētos augļus un dārzeņus, gan pašceptus konditorejas kārumus. Miķeļdienas pasākumā bija iespēja uzzināt svētku tradīcijas un ar zviedru krustvecākiem piedalīties atrakcijās. Ir prieks par čaklajiem skolēniem, kas gādāja patīkamu noskaņu ne tikai sev, bet priecēja arī visus tirdziņa apmeklētājus. Pircējiem maciņi tukšojās neredzētā ātrumā. Paldies visiem, kas atbalstīja šo pasākumu, bet īpašs paldies vecākiem par sapratni, atsaucību un līdzdarbošanos! Pasākuma vadītājas: Dace Grandovska, Margarita Bojarčika.

 


LSO rudens krosa sacensības Lielplatones internātpamatskolas meža trasē. 27. septembra sacensībās piedalās 16 skolas.

 

 

velosipēdu parka izveide mūsu skolā. Sadarbībā ar zviedru organizāciju KFUM/ INTUS aprīlī un septembrī  savā īpašumā ieguvām velosipēdus. Izlēmām izveidot velosipēdu parku. Ar skolotāja Indriķa palīdzību velosipēdiem tika novērsti nelielie defekti un tie tika estētiski uzlaboti. Velosipēdus var izmantot gan sporta stundās, gan audzināšanas nodarbībās, protams, ievērojot drošības un ceļu satiksmes noteikumus. Par velosipēdu parku atbildīga ir skolotāja Guna Adamoviča. Veiksmīgu braucienu un spirgtu ceļa vēju!

 

 

20. septembrī Salaspils sporta centrā notika kārtējās futbola finālsacensības. Sacensībās piedalījās 8 komandas. Lielplatones internātpamatskolas komanda ieguva 1. vietu "B" grupā un tika pie medaļas un diplomiem.

 

 

 

Veselības diena skolā 20. septembrī. Veselības diena skolā notiek jau otro gadu projekta "Slimību profilakses un veselības veicināšanas pasākumi Jelgavas novadā" ietvaros. Šai dienai veltītie pasākumi ir populāri visā Jelgavas novadā un tā skolās. Nodarbības vadīja un skolēniem vingrot mācīja fizioterapeite.

 

Rudens kross skolā notika 18. septembrī.

 

 

 

 

Starptautiskās Speciālās Olimpiādes 50 gadu un Latvijas speciālās Olimpiādes 30 gadu jubilejas Cerību futbola turnīrs. 13.septembrī Rīgā Elektrum Olimpiskajā centrā norisinājās LSO cerību futbola turnīrs par godu Starptautiskās Speciālās Olimpiādes 50 gadu un Latvijas Speciālās Olimpiādes 30 gadu jubilejai. Sacensības tika atklātas ar Olimpiskās lāpas ienešanu Olimpiskajā centrā, kas tika uzticēta Rīgas pašvaldības policijai, ar kuru Latvijas Speciālajai Olimpiādei ir izveidojusies laba sadarbība jau vairāku gadu garumā. Svinīgo uzrunu sacensību dalībniekiem teica LSO Nacionālais direktors A.Lasis, novēlot visiem sportistiem izbaudīt labu spēli un uzvarēt stiprākajam, kaut gan uzvarētāji jau ir visi, jo ir ieradušies uz sacensībām un gatavi parādīt labu spēli un gūt pozitīvas emocijas.

  Sportistus arī uzrunāja Lielplatones IP skolnieks Daniēls, kurš citēja SO zvērestu:” Ļaujiet man uzvarēt. Bet, ja es nevaru uzvarēt, tad ļaujiet man būt drosmīgam šajā mēģinājumā”. Ar jaukiem priekšnesumiem sacensību dalībniekus priecēja jaunieši no Sveķu internātpamatskolas. Kopā sacensībās piedalījās 16 komandas, no kurām divas bija vies komandas no Igaunijas un Lietuvas.

    Lielplatones komandu šajās sacensībās pārstāvēja šādi izglītojamie - J. Liepiņš, H.Liepiņš, M.Liepiņš, A.Sorokins, K.Krēģis un D.Greiškalns.  Lielplatones skolas sportisti ieguva godpilno otro vietu! Paldies sportistiem par dalību šajās sacensībās un direktoram par iespēju

Video par Cerību futbola turnīru, kurā var vairākas reizes var redzēt arī mūsu skolas skolniekus.

 

 

Lielplatones internātpamatskolā 12. septembrī notika Zemgales reģiona internātpamatskolu sacensības futbolā zēniem.  Sacensībās piedalījās 4 speciālās izglītības iestādes Tukuma novada internātpamatskola, Pamūšu internātpamatskola, Zālītes  internātpamatskola, Lielplatones internātpamatskola.

Šajās sacensībās Lielplatones internātpamatskola ieguva 1.vietu, Pamūšu internātpamatskola 2.vietu, Tukuma novada internātpamatskola 3.vietu. Lepojamies ar saviem sportistiem!

 

 

 

Nāk rudens apgleznot Latviju. 
Bet nepūlies, necenties tā. 
Man viņa ir visskaistākā 
Tik un tā...

     Mazliet par lielu, lai sasildot 
     Savu lakatu dotu, 
     Par lielu, lai paņemtu klēpi 
     Un apmīļotu.

           /M. Zālīte/

Dzejas dienām veltītā ziedu kompozīciju izstāde.

 

Ar dāliju pušķiem un košajām lapām

Ik skolā nāk septembra rīts;

Mēs sveicinām, labā, un paldies tev sakām,

Ka zinību kamols mums tīts.

     Pa stundai, pa dienai, to tinot un veļot,

     Visaugstākā kalnā var kāpt;

     Un tā gads pēc gada, tās gudrības smeļot,

     Pēc gaišākas rītdienas slāpt.

                                      /I. Driķe/

3. septembrī - Zinību dienā skola vēra durvis visiem un katram - gan tiem, kuri jau vasaras vidū izjuta ilgas pēc skolas, gan arī tiem, kuri, ieraugot pirmās krāsainās lapas un oranžās pīlādžu ogas, klusi pie sevis nopūtās .... nu atkal uz skolu. Skolas rindās tika uzņemti 8 jauni skolnieki, daudzi no iepriekšējā gadā beigušajiem bija izlēmuši turpināt zinību gaitas un mūs mācīt katru dienu nāks arī 2 jauni skolotāji. 

Ar rosinājumu katram no mums iestādīt savu koku vai piedzīvot koka dzimšanu no iestādītās sēkliņas, Jelgavas novada pašvaldība dāvināja katrai izglītības iestādei pīlādzi. Arī mūsu skolas pirmklasnieki laimes koku – pīlādzi - iestādījuši savas skolas pagalmā. Pīlādzis tika izvēlēts, jo latviešu mītiskajā apziņā tas ir sargājošs koks, tas atvaira ļauno, sargā un attīra. Pīlādža stādīšana notiek akcijas Pasaules talka, kas notiks 15.septembrī, ietvaros. Pasaules talka sāksies Jaunzēlandē plkst.10.00 pēc vietējā laika un sekos saulei dienas garumā, pārklājot visas 24 laika joslas. Talka noslēgsies Havaju salās. Pasaules talka būs lielākā kopīgā dabas sakopšanas talka pasaules vēsturē. Paldies pašvaldībai par dāvanu.

Septembris ir kā jauna lapa grāmatā, kuru var sākt rakstīt katru gadu no jauna.

Uzsākot jauno mācību gadu, novēlam:

e skolēniem - neapsīkstošu zināšanu apguves prieku katru mācību dienu,

e vecākiem - lai nepietrūkst pacietības, izpratnes un mīlestības, esot sava bērna atbalstam,

e skolotājiem - lai ir iedvesma mācīt, attīstot skolēnu spējas, talantus un atklājot viņiem pasaules zināšanu krājumus.

 


 

 

Vasaras nometne Zviedrijā - 2018. gada jūlijs. Šogad uz nometni devās 9.c un 8. klases ar saviem audzinātājiem.

 

 

Latvijas speciālo skolu darbinieku sporta spēles Stiklu internātpamatskolā - 2018. gada 13. jūnijs. Mūsu komanda - Guna un Dmitrijs Adamoviči, Vineta Vanaga, Andris Urbāns, Jānis Novads, Indriķis Loginovs, Kristīne Ābola un Dace Lešinska izcīnīja 2. vietu!

 

 

vasaras ekspedīcija uz Varžu māja. Mācību gada pēdējā dabas zinību stunda 2017. gada 30. maijā. 7.c,8.c klasei bija īpaša. Kopā ar vecākiem un klases krustmāti Gunnelu no Zviedrijas devāmies vērot varžu dzīvi brīvā dabā, akvārijā un „Varžu mājā”. „Varžu māja ” ir Elejas pagasta iedzīvotājas Ainas Lasmanes varžu figūriņu kolekcija - lielākā Latvijā un ,iespējams, arī visā Baltijā. Ainas kundzes kolekcijā ir vairāk nekā tūkstotis zaļo brīnumu. Tās atceļojušas no visām pasaules malām. Ir papīra vardīte no Vjetnamas, vardes no ASV, Singapūras, Polijas, Vācijas, Holandes. Dārgākā ir Swarovski kristāla vardīte. Ir vardes – mūzikas instrumenti, varde – pulkstenis, varde - masāžas instruments, varde -naktslampa. Mīkstās rotaļlietas, līmlentas, mērlentas, vāzītes, krūzītes, karotes - vardes un vēl un vēl. Likās, cik nu tā kolekcija - apskatīsim pāris minūtēs, bet nepaguvām ne apskatīties, ka „Varžu mājā” jau vesela stunda pagājusi! Ainas kundzei bija interesants stāsts par katru kolekcijas eksemplāru. Skolēniem tā bija atklājumu un jaunumu pilna diena. Jūs vēl ne esat bijuši „Varžu mājā” ?  Noteikti aizbrauciet-iesakām!

Profesionālās pamatizglītības audzēkņu izlaidums 3. jūnijā.

 

 

 

 

9. un 9.c klases izlaidums 31. maijā.

 

Lielajā dzīvē 9. klases skolēnus ievada 8. klases audzinātāja Ilga, 9. klases meitenes ar dziesmas vārdiem sveic un paldies saka saviem vecākiem un skolotājiem.

Laimīgie absolventi un viņu skolotāji, skanot sveicieniem un mīļiem paldies par kopā pavadītajiem 9 gadiem.

Sveic audzinātāji Ilze un Aiva, Vineta un Alvils.

Sveic zviedru krustvecāki un visi audzinātāji, kas palīdzējuši izaugt šo garo 9 gadu laikā mūsu skolniekiem par gudriem, lepniem un mīļiem cilvēkiem.

28. maijā notika "Sajūtu takas" atklāšana. Sajūtu jeb Baskāju taka ir 9. klases skolēnu un viņu vecāku sarūpētā dāvana skolai izlaidumā. Skolēni paši saviem spēkiem izrada takas pamatu, sadalīja to laukumos un piepildīja ar dažādiem dabas materiāliem, kuri tika sagādāti kopā ar vecākiem un labiem draugiem. Absolventi ļoti čakli strādāja, lai pārējie skolēni varētu baudīt un priecāties par iespēju basām kājām izstaigāt interesanto taku.

24. maijā skolas deju kolektīvs un izglītojamie ar īpašām vajadzībām piedalījās projekta “Likteņupes dziesma” festivālā ‘’Latvijas dziesma“ Koknesē Likteņdārzā Likteņupes Daugavas krastā. Deju kolektīvs uzstājās  ar deju ‘’Mēs Latvijai” un izglītojamie ar īpašām vajadzībām rādīja muzikāli teatrālu uzvedumu ”Pienenīte”, kā arī visi dalībnieki vienojās kopējā dziesmā kopā ar dziedātāju Kasparu Markševicu. Paldies pasākuma rīkotājiem Rīgas 4.speciālajai internātpamatskolai un Rīgas domes Sporta un jaunatnes pārvaldei par brīnumjauko pasākumu, pozitīvajām emocijām un iespēju saliedēties kopīgajās dziesmās.

23. maijā skolas deju kolektīvs tika ielūgts uz ”Dārza svētkiem - Latvijai 100” Pamūšas internātpamatskolā. Meitenes uzstājās ar deju ‘’Daugaviņa”, kā arī piedalījās visās pasākuma aktivitātēs. Paldies Pamūšas skolai par jauko pasākumu un ābelīti, kura tika dāvināta visiem dalībniekiem.

Ābelīti iestādījām skolas ābeļdārzā, lai aug un priecē ar gardiem āboliem.

 

 

 

Vizuālās mākslas pulciņa darbu izstāde Sesavas bibliotēkā. 21. maijā C klašu vizuālās mākslas stundu un pulciņu darbi devās uz izstādi Sesavas bibliotēkā. Bibliotēkas apmeklētāji bija ļoti pārsteigti par tik košiem, krāšņiem un skaistiem darbiņiem. Izstāde vēlāk dosies uz Elejas bibliotēku. Paldies bērniem par skaistajiem darbiņiem un pacietību to radīšanā.  

 

 

 

MĀCĪBU PRIEKŠMETU OLIMPIĀŽU UZVARĒTĀJU UN VIŅU SKOLOTĀJU SVEIKŠANA. Jelgavas novada svētku nedēļas ietvaros ceturtdien – 17.maijā Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune Zaļenieku kultūras namā novada izcilākajiem skolēniem un viņu pedagogiem pasniedza pašvaldības diplomus un naudas balvas par sasniegumiem mācību priekšmetu olimpiādēs, zinātniski pētniecisko darbu skatēs, starptautiskos mūzikas, mākslas un profesionālās meistarības konkursos. Izcilo skolēnu starpā ir arī mūsu skolas skolēni, kas apbalvojumus saņems par sasniegumiem meistarības konkursā “Sienu krāsošana un dekoratīvās krāsošanas darbi”.

 

17. maijā Lielplatones skolas komanda piedalījās LSO vieglatlētikas sacensībās Cēsīs! Mūsu sasniegumi- Meiteņu stafete  - 2. vieta, zēnu stafete – 1. vieta, bet kopā esam nopelnījuši 9 medaļas  - 4zelta, 3 sudraba un 2 bronzas godalgas. Paldies sportistiem- Alisei S., Solvitai P.,Solvitai D., Edgaram G., Jānim D., Sendijam R., Rinaldam S., Kristapam G., Sanijai F., Katrīnai U.

 

 

16. un 17. maijā karjeras izglītības un Eiropas Savienības fondu darbības programma "Izaugsme un nodarbinātība" ietvaros vecāko klašu  skolēniem bija iespēja iepazīties ar dažādām profesijām.

 

 

 

No 16. - 18.maijam Valsts izglītības satura centrs  ESF projekta “Profesionālās izglītības iestāžu efektīva pārvaldība un personāla kompetences pilnveide” ietvaros organizēja Profesionālās kompetences pilnveides semināru būvniecības nozarē „Gada krāsa iekštelpu dizainā” Ventspilī, kurā piedalījās arī skolotāji Jānis Novads un Dmitrijs Adamovičs no mūsu skolas. Semināra laikā dalībnieki mācījās strādāt ar jauniem materiāliem, izkrāsojot kādu no Olimpiskā centra Ventspils istabiņām. Mūsu kolēģi izlozēja 300. istabiņu, kura pēc jaunā izskata iegūšanas ieguva Olimpiskā čempiona šķērpmetēja Daiņa Kūļa vārdu. Malači!!

 


Reportāža par semināru ir redzama
šeit.

14. maijā skolā notika Vieglatlētikas sacensības, kurās piedalījās visi skolas mazie un lielie sportisti.

Uzmanību! gatavību! Starts!

 

Tuvojamies finišam! Vēl mazliet!

Mātes dienas koncerts. Maija skaistākā diena domāta, lai apstātos, atliktu malā ikdienas steigu, rūpes un atcerētos savas māmiņas, pasakot tām siltākos mīlestības vārdus. Arī mūsu skolas skolēni 11. maijā aicināja savas māmiņas uz nelielu svētku koncertu. Bērni dziedāja, dejoja, lasīja dzeju un pateicās māmiņām par viņu stipro beznosacījuma mīlestību. Priekšnesumi bija sirsnīgi, mīļi un jauki, iepriecinot ikvienu skatītāju. Pēc koncerta māmiņas tika aicinātās un bērnu rokdarbu izstādi. Izstādē varēja apskatīt bērnu darbiņus, kas tapuši mājturības un tehnoloģiju mācību stundās,  keramikas pulciņā, aušanas pulciņā un kokapstrādes pulciņā. Šī diena māmiņām bija izdevusies lieliska. Viņas kaut nedaudz atpūtās no ikdienas steigas un nebeidzamajiem darbiem. Varēja baudīt jauku koncertu un dzirdēt īpaši sev veltītus vārdus. Lai katra diena ir tik saulaina un prieka pilna kā šī. Mīlēsim viens otru un biežāk teiksim labos vārdus. 

     

10. maijā Rīgā BJC “Laimīte” norisinājās vieglatlētikas sacensības izglītojamajiem ar smagiem un ļoti smagiem attīstības traucējumiem. Dalību sacensībās bija pieteikušas 15 skolas. Komandā varēja startēt 10 sportisti. Katrs sportists varēja startēt divās disciplīnās. Sportisti startēja divās vecuma grupās- I vecuma grupa meitenes un zēni līdz 13 gadu vecumam un II vecuma grupa meitenes un zēni no 14 un vecāki. Sportisti katrā disciplīnā tika apbalvoti ar medaļām un diplomiem no 1-6 vietai.

 

 

Daloties priekšstatos par 1990. gada 4. maiju, par iegūtās brīvības nozīmi, godinot savas apkaimes nozīmīgākos notikumus un personības, 3. maijā skolā tika svinēti Baltā galdauta svētki.

 

 

 

 Profesionālās pamatizglītības pavāra palīga 1. kvalifikācijas līmeņa  republikas pasākums "Mikslis - 2018" Lielplatones internātpamatskolā notika 26. aprīlī.

 

 

Karjeras diena Lielplatonē! Šajā mācību gadā 26. aprīlī skolā notika karjeras izglītības pasākums, kurā piedalījās visu klašu skolēni. Mērķis bija izpētīt katram skolēnam savu “sapņu” profesiju, kuru vajadzēja prezentēt un pamatot, kāpēc tā ir izvēlēta. Pasākums noritēja pa vecuma grupām.

Profesionālās izglītības audzēkņi pastāstīja un ieinteresēja 9. klašu skolēnus par mūsu skolā apgūstamajām profesijām – pavāra palīgs un remontstrādnieks. Prieks, ka 9.klašu absolventi vēlas turpināt mācības šajās specialitātēs.

Rīgas 1. speciālā internātpamatskolā 25. aprīlī notika Rīgas pilsētas atklātais informātikas konkurss. No Lielplatones internātpamatskolas  piedalījās seši skolēni – Edgars Varins, Gunvaldis Rozenfelds, Kristaps Geislers, Laurita Logina, Aivars Sorokins un Mārtiņš Liepiņš.

Ieguvām arī godalgotas vietas: Edgars Varins – 2.vieta ātrrakstīšanā un 2.vieta kopvērtējumā 5.-7.klašu grupā; Lauritai Loginai - 2.vieta ātrrakstīšanā un 1.vieta kopvērtējumā darba iemaņu klašu grupā; Gunvaldim Rozenbergam – 3.vieta ātrrakstīšanā arodklašu grupā; Kristapam Geisleram,  Mārtiņam Liepiņam un  Aivaram Sorokinam – pateicība par veiksmīgu startu.

Paldies skolotājām Jeļenai Burtniecei un Kristīnei Ābolai  par skolēnu sagatavošanu informātikas konkursam.

 

Ciemos uz Ziedkalni. 24.aprīlī C klašu skolēni devās ciemos uz Ziedkalnes sociālās aprūpes centru. Turp devāmies ar sagatavotu koncertu un pašu darinātām dāvanām un apsveikuma kartiņām. Ziedkalnē mūs uzņēma šīs iestādes jaunieši, arī viņi bija sagatavojuši mums atbildes koncertu ar dziesmām un dejām. Pēc koncerta visi –gan skolēni, gan centra jaunieši dejoja kopīgā diskotēkā. Mēs tikām arī apdāvināti - katrai klasei tika jauniešu pašu darināta glezniņa. Ļoti ceram, ka šis brauciens būs aizsākums ilgai un jaukai draudzībai. 

Skolas pašus žiperīgākos un izdarīgākos puikas un meitenes 21. aprīlī  kopā pulcēja ikgadējais konkurss "Superpuika 2018".

Ekskursija uz Latvijas galvaspilsētu Rīgu.  19. aprīlis bija ilgi gaidīta diena jaunāko un C klašu skolēniem, jo ļoti vēlējāmies apskatīt nozīmīgākās vietas Rīgā. Ekskursijas vadītāja mums gribēja parādīt Brīvības laukumu un pieminekli. Lielais, skaistais piemineklis mūs visus pārsteidza. Runājām par cēlo Brīvības tēlu un trīs zelta zvaigznēm. Bijām plānojuši  arī apskatīt senākās vietas Vecrīgā – Melngalvju namu, Doma baznīcu, zvanus uz Rīgas Domes jumta un šaurās Vecrīgas ieliņas. Skolēni bija sajūsmā par pazīstamajiem Brēmenes muzikantiem.  Pēcpusdienā mūs mīļi sagaidīja Šokolādes muzejā. Daudz uzzinājām par konfekšu un citu saldumu ražošanu. Baudījām gardo, karsto šokolādi un populārākās konfektes. Mmmm...

Atpakaļceļā devāmies uz Karameļu darbnīcu Jelgavā, kur izzinājām krāsaino, gardo karameļu tapšanas noslēpumus. Kopā ar prasmīgiem meistariem katrs izveidoja savu karameli. Skolēni dienas beigās bija guvuši daudz pozitīvu iespaidu, garšas un sajūtu baudījumu!

19. aprīlī Rīgā bērnu un jauniešu centrā notika LSO finālsacensības cerību futbolā. Sacensībās piedalījās 11 komandas. Komandas tika sadalītas 3 grupās un spēlēja pēc apļa sistēmas. Mūsu komanda šajā grupā izcīnīja 1 vietu un ieguva vietu “A”grupā, kur bija jācīnās par medaļām. Spēles notika pēc izslēgšanas principa, ja zaudē spēli tālāk vairs netiec. Mūsu komanda pamatlaikā pret Stiklu skolu izspēlēja 0:0 un pēcspēles sitienos piekāpās ar 2:0”.  Komandas sastāvs- D.Greiškalns, H.Liepiņš, M.Liepiņš, A.Sorokins un K.Krēģis.

12. aprīlī mūsu skolā notika sportisks pasākums visiem skolēniem - Jautrās stafetes.

9. aprīlī mūsu skolā viesojās žurnālists Gatis Grūtups no reģionālā preses izdevuma "Zemgales Ziņas". Jelgavas Autisma biedrības iedvesmotam, tapa raksts "Kad rūpju bērns pieaudzis. Izlaiduma C klases audzēkņiem no savas Lielplatones skolas aiziet negribas." /raksts pārpublicēts Gatis Grūtups, "Kad rūpju bērns pieaudzis," Zemgales Ziņas, 12. aprīlis 2018, Nr.15 (4696), 8.-9. lpp.; Foto: Raitis Puriņš/.

Ja dažam labam skolēnam, kas mācās vispārizglītojošajā skolā, bezbēdīgi pajautā, vai viņš vispār grib iet uz skolu, bieži vien atbilde ir: “Nē!” Sevišķi pavasarī, kad saulīte spīd, netrūkst arī bastotāju, kas stundu laikā atrod ko patīkamāku par kāpšanu zināšanu kalnā. Taču, uzdodot šo jautājumu Lielplatones internātpamatskolas izlaiduma C klasē, kur mācās jaunieši ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem, atbilde ir cita. Ne visi no viņiem spēj skaidri runāt, taču attieksme iezīmējas diezgan skaidri – skolā viņi jūtas labi un nevēlas no tās iet prom. Šos īpašo rūpju jauniešu jeb “cēcīšu” (tā internātpamatskolās mīļi sauc C klases audzēkņus) izpratnē “iet prom” nozīmē zaudēt iespēju būt sabiedrībā un palikt savas mājas sienās. 

Cer turpināt izglītību. 
Pilngadīgā Laurita aizrautīgi “Ziņām” stāsta: “Es esmu vienīgā meitene C grupā, kas visur piedalās – dejošanā, dziedāšanā, visvairāk sportā, vieglatlētikā un dambretē. No tēva man ir iedzimts zīmēšanas talants. Skolā man patīk. Sirdij žēl no šejienes šķirties.” Ne audzinātāja, ne klasesbiedri par dambretes spēli Lauritai neko nepārjautā. Zināms jau, ka prāta spēles, rēķināšana, lasīšana nav šo jauniešu stiprā puse. Beidzot Lielplatones internātpamatskolu, “cēcīši” saņem apliecību, kas nedod tiesības turpināt izglītību, piemēram, pavāra palīga kursos, kas ir diezgan populāri citiem šīs skolas audzēkņiem. Taču, piemēram, sportošana, rokdarbi, arī zīmēšana ir šiem jauniešiem pa spēkam. Skolas direktors Andris Urbāns paskaidro, ka Lauritas mamma cenšas nokārtot, lai meita tomēr varētu tālmācībā apgūt virtuves strādnieka arodu. Arī pedagogi apliecina, ka meitene C klasē ir izņēmums. Par to liecina tas, ka piektdienās uz mājām viņa spēj aizbraukt patstāvīgi.

Laukos cilvēks jūtas labāk.
Kamēr izlaiduma klasē notiek saruna, pa durvīm ienāk Kaspars, kas kopā ar skolasbiedriem, kam nav tik smagi garīgās attīstības traucējumi, aprīļa saulītē nožuvušajā sporta laukumā spēlējis futbolu. Kaspars gan neko negaužas par tālāko dzīvi pēc izlaiduma. Viņa ģimenei pieder zemnieku saimniecība. No sarunas var nojaust, ka arī Kasparam laukos atrodas darāmais. Zemnieku saimniecība pieder arī Viktora audžumammai. Jaunietis “Ziņu” žurnālistu klātbūtnē ir nerunīgs. Toties runīga ir divdesmitgadīgā Dace. Viņa ir norūpējusies par to, kas varēs ierasties uz izlaidumu. Meitene ir saņēmusi apbēdinošas ziņas (gandrīz visiem C klases audzēkņiem ir mobilie telefoni), ka daži zviedru krustvecāki no Noršēpingas atbraukt nevarēs. Par tālāko dzīvi pēc izlaiduma Dace nestāsta.
Par “cēcīšu” dzīvi un mācībām Lielplatones internātpamatskolā var piebilst, ka cauru diennakti viņi atrodas pedagogu vai nakts aukles uzmanības lokā. “Garajās dienās” klases audzinātājas, kas arī veic visu speciālo apmācību, darbs sākas septiņos no rīta un beidzas astoņos vakarā, kad audzēknis ir nolikts gultā. Par pedagoga gandarījumu, strādājot ar bērniem un jauniešiem, kam ir smagi garīgās attīstības traucējumi, C klases audzinātāja un metodiskās apvienības vadītāja Ilze Loginova saka: “Esam uzstutējuši uz kājām nestaigājošus bērnus, kādam esam iemācījuši daudzmaz runāt, turēt karoti. Vispār mūsu skolā bērni ir atvērtāki, mīļāki, nekā tas mēdz būt masu skolā.” Skolotāja Vineta Vanaga piebilst, ka ir fantastiski redzēt, kā divpadsmit gados viņas audzināmie acu priekšā izaug, tostarp apgūst pašaprūpes iemaņas. Vecākās klasēs daži jau kļūst tik attīstīti, ka spēj klausīties Latvijas Radio ziņas vieglajā valodā. 
“Cēcīši” piedalās arī Rundāles pils parka sakopšanas talkās. Lielplatones internātskolā, tāpat kā citās skolās, svin tradicionālos gadskārtu svētkus, janvārī arī tiek kurts 1991. gada barikāžu atceres ugunskurs. “Ugunskura smarža taču paliek atmiņā visiem,” piebilst pedagoģe I.Loginova. Novērots, ka bērni ar garīgās attīstības traucējumiem pieķeras savam pedagogam tā, ka tiem ir grūti pāriet uz citu klasi.

“Atelpa” ir vajadzīga arī vēlāk.
Taču, domājot par to, kas ar C klases audzēkņiem notiek pēc izlaiduma, kā viņi turpina integrēties sabiedrībā, Lielplatones internātpamatskolas direktors A.Urbāns teic, ka problēma pastāv. Par to runā audzēkņu vecāki, speciālisti, taču risinājums nav vienkāršs. Tiesa, turpat netālu no Lielplatones – sociālās aprūpes centrā “Ziedkalne” Vilces pagasta Mūrmuižā – dzīvo gan jaunieši, gan arī vecāka gadagājuma cilvēki ar garīgās attīstības traucējumiem. Taču šīs aprūpes sistēmas klientu liktenis ir cits, proti, diemžēl mīlošu tuvinieku daudziem no viņiem trūkst. Visiem Lielplatones internātpamatskolas audzēkņiem ir mājas, kur viņus gaida, bet arī šiem mīlošajiem vecākiem vai aizbildņiem ir aktuāli saņemt tādu pakalpojumu, ka savu ģimenes locekli, kam ir garīgās attīstības traucējumi, uz laiku varētu ievietot kādā ikdienas centrā. Tur tas pilnvērtīgi pavadītu laiku, kamēr vecāki ir darbā vai arī atpūšas. 
Zināmā mērā ar šo domu 2016. gadā Jelgavas novadā tika izveidots atbalsta pakalpojums “Atelpas brīdis”, kas vecākiem, kam ir līdz 18 gadu veci bērni ar garīgās attīstības traucējumiem, ļauj viņus uz dienu ievietot sociālās aprūpes centrā Elejā. Pusotra gada laikā šo pakalpojumu izmantojusi viena ģimene, un, piemēram, uz Lielplatones “cēcīšu” izlaiduma klasi, kurā visiem audzēkņiem ir pāri astoņpadsmit, tas neattiecas.      

     

Jelgava – labs paraugs.
Arī Ozolnieku novada pašvaldībā, no kura Lielplatones internātpamatskolā mācās deviņi audzēkņi, pakalpojuma, kas attiektos uz pilngadīgiem cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem, nav. Toties labs paraugs ir Jelgava, kur darbojas trīs dienas centri cilvēkiem ar šādiem traucējumiem. Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes vadītājas vietniece pamatdarbības jautājumos Jeļena Laškova skaidro, ka tādi ir dienas centri ”Integra” Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 9, “Atbalsts” Stacijas ielā 13 un “Harmonija” Zirgu 47. Katram no centriem ir sava sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu specifika, taču kopā tos ikdienā apmeklē ap 40 cilvēku. J.Laškova uzskata, ka šo dienas centru kapacitāte nav pietiekama, lai sniegtu pakalpojumus citu pašvaldību iedzīvotajiem. Viss ir pilns. 
Jelgavas novada pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone teic, ka, iespējams, deinstitucionalizācijas programmā varētu izdoties sniegt lielāku atbalstu ģimenēm, kurās ir pieauguši cilvēki ar garīgās attīstības traucējumiem. Tomēr pagaidām par dienas centriem ne Ozolnieku, ne Jelgavas novadā skaidra viedokļa nav. Lielplatones internātpamatskolās direktors A.Urbāns domā, ka šo problēmu vajadzētu aktualizēt nacionālā līmenī. Cilvēki ar C līmeņa garīgās attīstības traucējumiem pabeidz skolu ne tikai Lielplatonē, bet arī Zālītē, Bērzuupē, Pamūšās un apmēram 50 citās vietās Latvijā. 

Ja skolas pagalmā mastā uzvilkts Zviedrijas karogs. 
Ja Lielplatones internātpamatskolas pagalmā līdzās Latvijas valsts karogam plīvo Zviedrijas karogs, tad tā ir zīme, ka šajā dienā skolā viesojas kāds no apmēram 80 audzēkņu krustvecākiem, kas pārstāv Noršēpingas kristīgo organizāciju KFUM. Sadarbība ar zviedru labvēļiem sākās 1992. gadā un turpinās jau 26 gadus. Šonedēļ Lielplatonē satiktās krustmātes Karine Osterlanda un Ivonna Karlsone stāsta, ka šo sadarbību aizsāka divi krietni un līdzjūtīgi vīri Nisse Lārsons un Jans Sjēgrens, kuru diemžēl nav vairs mūsu vidū. Tolaik skolā mācījās vairāk nekā divsimt audzēkņu, šajā mācību gadā to skaits ir 134. 
Gan K.Osterlandei, gan I.Karlsonei skolā ir trīs krustbērni, ko viņas atbraukušas apciemot. K.Osterlande savu krustmātes misiju sākusi vēl 1993. gadā. Viņas toreizējai krustmeitai Ilzei bija desmit gadu. Pa šo laiku Ilze kļuvusi par trīs bērnu māti, un nu jau Karine ir krustmāte diviem Ilzes bērniem. Savukārt I.Karlsone krustmātes misijā iesaistījās 2009. gadā. Abas krustmātes atzīst, ka sazināšanās ar krustbērniem notiek gan angliski, gan latviski. Vārdu krājuma bagātībai šajā gadījumā nav tik liela nozīme. Galvenais ir labvēlība, kas dara prieku abām pusēm. 
Direktors Andris Urbāns piebilst, ka skolai ir tradīcija, ka mācību gada nobeigumā 9. klases skolēni brauc pie saviem krustvecākiem ciemos uz Zviedriju. 
Šajā foto Lielplatones internātpamatskolas audzēkņu zviedru krustmātes K.Osterlande (no kreisās) un I.Karlsone ir kopā ar Ivonnas krustmeitu Alisi, kas Lielplatonē sāka mācīties tikai šajā mācību gadā.

5. aprīlī, Rīgā, NVO namā noritēja LSO sacensības dambretē. Sacensībās dalību pieteica 12 komandas no visas Latvijas. Priecēja skolēnu vēlme, fantastiskā pacietība un cīņas spars. Rezultāti bija ļoti līdzīgi, pie vietu sadalījuma bija jāņem vērā savstarpējās spēles. Kopvērtējumā starp komandām pārliecinoši uzvaru izcīnīja Sveķu internātpamatskolas komanda, otrajā vietā atstājot Lielplatones internātpamatskolas komandu. Mūsu skolu pārstāvēja un izcīnīja šādas vietas individuālajā vērtējumā ieguva: I.Smirnova – 3 vieta, S.Ruska- 3 vieta, L.Logina – 4 vieta un G.Rozenbergs – 5 vieta.

Šogad Lieldienas C klasēs svinējām  grupās, krāsojot olas, mācoties tautas dziesmas un tradīcijas. Bērniem ļoti patika krāsot olas sīpolu mizās, piesienot klāt  augus vai putraimus. Viktors no 9.3.c klases atveda krāsas no mājām, viņam izdevās nokrāsot olas ļoti dažādās krāsās - dzeltenas, zaļas un zilas. Jautrību sagādāja olu kaujas un olu ripināšana. Olas tika noēstas ar sāli, ievērojot tradīcijas,  lai neviens nemelotu visu gadu.

 

Norvēģu kristīgās organizācijas ciemošanās mūsu skolā 28. martā. Jaunieši no Norvēģijas sludināja Dieva mīlestību, lūdza par skolēniem, un ciemošanās beigās notika tradicionālā sadraudzības futbola spēle ar mūsu skolas futbola komandu.

 

22. martā Tukuma novada Irlavas sporta namā notika LSO finālsacensības florbolā meitenēm. Pirmajās LSO sacensībās florbolā meitenēm sacentās 9 komandas – Palsmane, Gaujiena, Pelči, Dzelzava, Sveķi, Lielplatone, Spāre, Rīga 5 un Zālīte. Pēc spēlēm apakšgrupās noskaidrojās četras labākās komandas, kuras sacentās pusfinālā. Pusfinālā tikās Spāre - Lielplatone un Zālīte – Sveķi. Tālāk jau notika cīņa par godalgotajām vietām. Par pirmo vietu cīnījās Spāre - Zālīte, kur nepārspēta palika Spāres skolas komanda, izcīnot pirmo LSO uzvarētājas titulu meiteņu florbolā.

Cīņā par bronzas medaļām Lielplatones komanda pārspēja Sveķu komandu un ieguva 3. godalgoto vietu. Mūsu skolas komandas komandas sastāvs- I.Smirnova, A.Krauze, S.Vibule,A.Zīle, S.Dovnoroviča, R.Pērkone un vārtsargs D.Smirnova.

8. un 9. martā Zaļenieku komerciālajā un amatniecības vidusskolā norisinājās Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu  profesionālās meistarības konkurss "Sienu krāsošanas un dekoratīvās krāsošanas darbi". Konkursā piedalījās 14 komandas, kas pārstāvēja 14 izglītības iestādes no visas Latvijas (no tām 4 speciālās izglītības iestādes), un viena komanda no Lietuvas.

Konkursu organizēja Zaļenieku komerciāla un amatniecības vidusskola sadarbībā ar Latvijas Būvnieku asociāciju un SIA ”Akzo Nobel Baltic”. Audzēkņu profesionālās meistarības konkursa laikā dalībnieki veica dienesta viesnīcas istabiņas sienu pārkrāsošanu ar „Akzo NobelBaltic” tonētu krāsu. Uz vienas no sienām bija jāizveido daudzkrāsains dekoratīvs krāsojums pēc dotajām figūrām un krāsu toņiem. Konkursantu darbu vērtēja konkursa atbalstītāju darba devēju un profesionālo organizāciju pārstāvji. Eksperti konkursantu darbus vērtēja pēc septiņiem kritērijiem: darba vietas organizēšana; materiālu un instrumentu izvēle; tehnoloģisko procesu ievērošana; darba kvalitāte; drošības tehnikas ievērošana; attieksme pret veicamo darbu; darba izpildes laika ievērošana.

Pēc divu dienu spraiga darba tika noskaidroti konkursa uzvarētāji divās izglītības iestāžu grupās. Lielplatones internātpamatskola ieguva 1. vietu speciālo izglītības iestāžu grupā 4 komandu konkurencē. Apsveicam Edgaru Grigorjevu un Villiju Zīli, kā arī izsaku lielu paldies viņu skolotājiem Jānim un Dmitrijam. TV Spektrs reportāža par konkursu un ar mūsu Edgaru Grigorjevu.

 

 

7. martā mūsu sportistu komanda piedalījās telpu futbola sacensībās.

 

7.martā „C” klašu un sākumskolas dziedātāji ”Saules bērni” piedalījās ikgadējā festivālā “Nāc līdzas 2018” Jelgavas kultūras namā. Priecēja tikšanās ar agrākiem draugiem no cietiem Zemgales kolektīviem. Mūsu skolēni bija pavasarīgi košos tērpos, lai uzvedumā ”Pienenītes” radītu saulainu un pavasarīgi  priecīgu noskaņu. Ikviens centās dziedāt un dejot vislabāk. Koncerts un atmosfēra zālē bija ļoti draudzīga - ar skaļiem aplausiem tika atbalstīts ikviens. Visi mūsu skolēni bija ļoti priecīgi un pateicīgi par iespēju piedalīties šajos svētkos! Izsākam lielu pateicību skolotājām Skaidrītei, Margaritai, Vitai, Vinetai, Dacei Grandovskai par krāšņajiem tērpiem un mācītajiem deju soļiem. Īpašs paldies mūzikas skolotājai Kristīnei par skanīgo dziesmu un kokles melodiju. Paldies par atbalstu skolas vadībai.

Pasākumā piedalījās arī mūsu deju kolektīvs ar deju "Daugaviņa".

5. martā skolā norisinājās angļu valodas  pēcpusdiena.  Lai skolēnos raisītu interesi, un darbs ritētu jautrāk un interesantāk, tika izveidotas 4 jauktas klašu un kursu komandas. Vecāko kursu jaunieši uzņēmās  komandu vadīšanu. Bērniem tika piedāvāti dažādu veidu uzdevumi- gan kustību stafete, kurā bērni sadzirdot attiecīgo apģērba nosaukumu angļu valodā, prot to arī sameklēt, uzvilkt un padot tālāk komandas biedriem, gan arī rakstu darbi, kas balstījās jau uz apgūtām valodas prasmēm - krustvārdu mīkla, vārdu veidošana no dotajiem burtiem un arī salikteņu veidošana, izmantojot dotos attēlus. Bērni labprāt darbojas komandās. Viņi prot ne tikai paust savu viedokli, bet arī uzklausīt un vērtēt  citus. Ar labpatiku ikviens līdzdarbojās un aktīvi iesaistījās ikvienā uzdevumā. Tikai laiks paskrēja gana ātri. Bērni bija jau tā saraduši ar darbu komandā, kad pasākums izskanēja ātri ar jaukām un patīkamām emocijām. Paldies bērniem par piedalīšanos, par uzdrīkstēšanos un par drosmi lietot angļu valodu.

Ziemas prieki Meteņos. 1. martā, skaistajā ziemas dienā, skolēni pulcējās, lai kopā atcerētos Meteņdienas tradīcijas. “C” un mazo klašu skolēni ar interesi klausījās skolotājas stāstīto par laika vērojumiem, tradicionālajiem  tautas ēdieniem un ticējumiem. Aktīvākie skolēni prata stāstīt interesantas tautas dziesmas un ticējumus. Izspēlējām dažādas kustību aktivitātes, kas veicinās nākamā gada auglību un veselību. Īpašs pārsteigums bija gardie pašceptie pīrādziņi un karstā ārstnieciskā tēja. Pasākuma vadītāji īpaši pateicās visiem dalībniekiem, cienājot ar saldumiem, dāvinot katrai klasei pateicības rakstu! Paldies par jauki pavadīto laiku!

 

“Man ir valoda

ar to es smejos un strīdos

es tajā kā saulītē sildos...”

 

1. martā skolā notika skatuves runas konkurss, kurā piedalījās 19 skolēni. Daiļrunātāji no katras klases uzstājās ar dzejas un prozas darbiem.  Priekšnesumus vērtēja žūrija. Paldies visiem konkursa dalībniekiem par izteiksmīgiem un pārliecinošiem priekšnesumiem. Paldies latviešu valodas skolotājām un klašu audzinātājiem par atbalstu bērniem dzejas un prozas teksta izvēlē un apguvē. Katrs šī konkursa dalībnieks jau ir uzvarētājs, jo atzinīgi vērtēts klasē un, pārvarot satraukumu, stājies skatītāju priekšā, lai apliecinātu savu prasmi uzrunāt klausītājus.

Tomēr šogad pašus spilgtākos priekšnesumus sniedza Kristaps Geislers, Aivis Kubilis, Aivis Veiss un  Solvita Dovnoroviča.

 

28. februārī skolas bibliotēkā notika pasākums “Pa raibo grāmatu taku”. Šogad tajā piedalījās 7. un 8. klase. Dalībnieki ceļoja pa vārdnīcām un  rokasgrāmatām, pēc uzvārdiem alfabēta kārtībā sakārtoja grāmatas, meklēja vārdus ar vienādu nozīmi. Visinteresantākie uzdevumi bija jāveic pēc rokasgrāmatās atrastajiem padomiem. Visi pasākuma dalībnieki uzzināja, kā noteikt olu svaigumu, viegli un pareizi iedzīt un izraut naglu, izgatavot kompasu, nofiksēt lauztu roku pirms ārsta apmeklējuma. Visi dalībnieki balvās saņēma ābolus un pateicības rakstus.

26. februārī Madonas novada Smeceres silā notika LSO organizētās slēpošanas sacensības.

Kopā sacensībās piedalījās 8 komandas. Mūsu skolu pārstāvēja: Solvita Podniece, Aiva Krauze, Inga Smirnova, Sendijs Ruska, Kristaps Gailāns, Kārlis Liepiņš, Edgars Grigorjevs un Atis Pērkons.

Sportisti startēja šādās disciplīnās- S.Podniece un Kārlis Liepiņš 2 km brīvais stils- abiem 3 vieta; Aiva Krauze 2,5  km klasika  - 6 vieta; Kristaps Gailāns 5km klasika -  6 vieta; Sendijs Ruska 5km brīvais stils-5 vieta; Edgars Grigorjevs brīvais stils– 6 vieta; Atis Pērkons brīvais stils – 9 vieta; Inga Smirnova 2,5km brīvais stils – 4 vieta.

Komanda piedalījās arī stafetē izcīnot 3 vietu.

Liels pasākums skolā vienmēr ir Valentīna diena un tai sekojošā “Pop-iela”. 15. februārī visi “mākslinieki ” priecēja pārējos skolēnus un skolotājus ar saviem “uznācieniem”. Šogad "Pop-ielā" bija ļoti stingra žūrija, kas vērtēja gan dziesmu vārdu zināšanu, gan dejas soļa vieglumu, un arī visa oriģināldarba pasniegšanas autentiskumu. Priekšnesumi sekoja cits citam raibā virtenē. Brīžiem nedaudz vienmuļi, bet bija arī īsti “pipariņi”. Skatītāju nedalīta atzinība bija tiem izpildītājiem, kas publiku uzrunāja latviešu valodā. Veidojot nākamās "Pop-ielas" to vajadzētu atcerēties. Gribētos arī redzēt vairāk izdomas, veidojot priekšnesuma vizuālo noformējumu. Atcerēsimies, ka skolotājai Sarmītei ir liela tērpu bagātība krājumā un arī padoms, kā izvēlēties priekšnesumam atbilstošu apģērbu, netiks liegts.

Jolanda Suvorova ar Pusdienu dziesmiņu un Māsas Legzdiņas ar Viņš bučojis man'.

4. klase ar Gummy bear song un Luis Fonsi ar Despacito

13. februārī skolā notika tikšanās ar Pēteri Vēveri, bijušo skolas audzēkni, kurš veiksmīgi izveidojis savu karjeru un tagad strādā par automehāniķi. Tikšanās tika organizēta Karjeras nedēļas ietvaros, lai 9. klases skolēniem būtu iespēja iepazīties ar karjeras veidošanai nepieciešamajiem priekšnosacījumiem.

No 12.- 15. februārim skolā norisinājās konkurss "Valentīndienas vēlējums", kura laikā skolēniem bija iespēja individuāli vai klašu grupās veidot savus vēlējumus saviem mīļotajiem cilvēkiem - draugiem, skolotājiem, vecākiem, vai arī mūsu Latvijai, atceroties, ka labi vārdi un mīlestības un draudzības pilna attieksme ir katras dienas neatņemama sastāvdaļa.

 

8. februārī notika Lielplatones internātpamatskolas Profesionālās pamatizglītības pavāra palīga specialitātes 2./3. kursa izglītojamo tikšanās ar Jelgavas restorāna "Pilsētas elpa" pavāri Līvu Elīnu Majori. Tikšanās noritēja Karjeras nedēļas ietvaros un bija viens no ikgadējiem skolas pasākuma cikliem. Karjeras nedēļas mērķis ir aktualizēt savlaicīgas un apzinātas tālākās izglītības un karjeras izvēles nozīmi veiksmīgas personiskās dzīves veidošanā. Tikšanās laikā jauniešiem bija iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos un tikties ar izvēlētās profesijas pārstāvi - profesionālu pavāri, kā ari iespēja kopā darboties meistarklasē. Meistarklases, kuru vadīja Līva tika pagatavoti restorānam raksturīgie ēdieni - humuss, biešu maize un siera kūka. Meistarklases dalībnieki - Simona, Rudīte, Viktorija, Kristaps, Mārcis, Līga un skolotāja Anita Majore.

   

No 4.-7. februārim Igaunijas pilsētā Otepē notika Speciālās Olimpiādes Eiropas Eirāzijas slēpošanas sacensības. Šajās slēpošanas sacensībās piedalījās 11valstu komandas. Sacensības sākās ar lāpu gājienu no centrālā laukuma, līdz slēpošanas trasei Tehvandi, kur svinīgi ar Olimpiskās lāpas iedegšanu tika atklātas slēpošanas sacensības. Latvijas komandu pārstāvēja sportisti no Spāres, Sveķu un Lielplatones, skolām. Mūsu sportistu sasniegumi: S.Krauzem un S.Ruskam – 1 vieta. Brīvajā laikā sportistiem tika piedāvātas dažādas atpūtas iespējas – radošās darbnīcas, peldbaseina apmeklējums. Sportisti noslēgumā saņēma arī pārsteiguma balvas.

 

1.februārī Salaspils Sporta Namā jau trešo gadu pēc kārtas norisinājās LSO Badmintona sacensības. Šogad tajās piedalījās 16 komandas: Lielplatone, Koknese, Pelči, Palsmane, Sveķi, Gaisma, Gaujiena, Tukums, Baltinava, Dzelzava, Pamūša, Stikli, Antūži, Liepāja, Rīga 5, Rīga 4. Tika izspēlēti četri medaļu komplekti. Kopumā sacensībās tika aizvadītas vairāk kā 200 izspēles un piedalījās 74 dalībnieku. Mūsu skolas skolnieks Kārlis Liepiņš ieguva 6. vietu.

31.janvārī visi interesanti tika gaidīti “Pasaku karnevālā”. Puķu feja sagaidīja karnevāla dalībniekus, kopā gāja parādes apli, lai katrs varētu apskatīt pasaku varoņus. Katras klases kolektīvs rādīja savu pasaku. Tur bija gan pele, kura pārtapa par ezi.  Ieradās arī lapsa, kura izdzina zaķi no viņa tāšu būdiņas, bet varde un lācis un drosmīgais gailis palīdzēja zaķim  aizdzīt lapsu. Visu varoņu tēlos iejutās “C” klašu skolēni ar saviem audzinātājiem. Omulīgo jautrību izjauca nejaukā ragana, kura bija ieradusies pēc Ansīša vai Grietiņas, bet beigās kļuva laipnāka, jo viņai arī patika pasaku uzvedumi. Ragana “uzbūra” Sesavas pamatskolas līnijdeju pulciņa bērnu priekšnesumus, kuri ļoti patika “Pasaku karnevāla” dalībniekiem. Nobeigumā Puķu  feja visus dāsni apdāvināja ar konfektēm un pasniedza pateicības rakstus  par piedalīšanos un ieguldīto darbu.

        25. janvārī Madonas novada, Lazdonas pagasta sporta un atpūtas kompleksā „Smeceres sils” jau trešo reizi notika LSO organizētās sacensības „Skriešana ar sniega kurpēm”. Sportisti startēja divās grupās - meiteņu un zēnu. Pirmie startēja cerību sportisti, skrienot 200m distanci un iegūstot rezultatīvas vietas - Laurita Logina 2 vieta un Kārlis Liepiņš  1 vieta. Tālāk uz  starta stājās meitenes ar 400 m skrējienu, iegūstot Solvita Dovnoroviča  – 3. vieta, Inga Smirnova - 6. vieta un Sanija Krauze 9 -  vieta. Zēni skrēja 800 m un Atim Pērkonam -  2. vieta, Sendijam Ruskam - 7. vieta,  bet Jānim Hudaroško - 9. vieta.

Sacensības noslēdza stafetes skrējiens, kur piedalījās piecas komandas. Mūs skolas komanda arī šogad ieguva godpilno II vietu. Stafetē skrēja: Solvita Dovnoroviča, Villijs Zīle un Edgars Grigorjevs. Paldies visiem sportistiem par dalību šajās sacensībās un skolai par atbalstu.

24.janvārī “C” klašu skolēni Matemātikas pēcpusdienā pilnveidoja savas matemātiskās prasmes, vingrinājās loģiski domāt un ātri kustēties. Katra klase kopā ar audzinātāju bija sagatavojusi  savu “matemātisko ” spēli vai rotaļu, pasākuma vadītāja uzdeva mīklas, kuru atminējumi bija skaitļa vārdi. Jautrajās stafetēs skolēni vingrinājās vadīt ar nūju tenisa bumbiņas, sekot līdzi savam rezultātam un vērot, vai pretinieka komanda “nevilto” rezultātus. Noslēgumā visu klašu skolēni saņēma saldas balvas.

1991.gada Barikāžu laika atmiņu pasākums. 18.janvāra sniegotā pēcpusdienā “C” klašu skolēni pulcējās pie ugunskura meža pļavā, lai atcerētos zīmīgos notikumus pirms 27 gadiem. Skolēni veidoja seno notikumu klātesamības sajūtu, sastiprinot koka trijkājus pašgatavotiem svečturiem. Pie ugunskura skolotāji stāstīja savas atmiņas par piedalīšanos notikumos Rīgā. Skolēni tika aicināti teikt savus iespaidus par skatīto dokumentālo filmu “Barikāžu stāsti.” Īpašu noskaņu radīja “Latvijas radio 2” klausīšanās. Vēlāk katrs smērēja sviestmaizes, ugunskura oglītēs cepa kartupeļus un sildījās ar siltu tēju. Sakrēsloja. Jauki izskatījās aizdegtās svecītes! Sildījāmies ap ugunskuru un dziedājām bērniem zināmās tautasdziesmas.

Arodklašu jauniešiem Elejas vidusskolas vēstures skolotāja stāstīja par barikāžu dienām 26. gadus atpakaļ, katrā bērna sirsniņā iededzot patriotisma liesmiņu un lepnumu par tiem cilvēkiem, kas tik daudz gadus atpakaļ aizstāvēja brīvības ideju. Un nosargāja to!

 

Ziemassvētku sabraukuši. 21.decemrī skolā svinēja Ziemassvētkus. C klases un mazākie skolas ķipari (skolēni no 1.-6. klasei) devās meklēt Ziemassvētkus sajūtu kopā ar Ziemu un burvi. Skolēni bija aicināti ceļojumā caur mežiem un biezokņiem, bet ceļā viņi satika vissirsnīgākos draugus - rūķīšus, feju, ķekatas, dziesminiekus. Beigās skolēni atrada Ziemassvētku sajūtu, kas mājo katrā mūsu sirsniņā. Tā ir līksmība, prieks, ģimenes un draugu mīlestība un kopā būšanas prieks, kā arī piparkūku smarža un, protams, dāvanas. Tika sveikti arī decembra jubilāri un skolēni, kuriem ir augsti mācību sasniegumi pirmajā semestrī.

 

Otrajā pasākuma daļā 7.-9. klases skolēni un 1.-3. kursa audzēkņi svinēja svētkus Ziemassvētku ciemā. Tik daudz Ziemassvētku rūķu vienuviet nebija redzēts nekad. Bija ēverģēlīgie un jautrie rūķi, meistarīgie un nopietnie rūķi un pat rūķi - jodelētāji.

 15. decembrī skolā tika organizēta Vecāku diena, kuras mērķis ir iepazīstināt vecākus ar jaunākajām aktualitātēm bērnu audzināšanā. Šogad tika organizēta lekcija, kurā skolas psihiatrs dr. J. Bojārs dalījās pieredzē dažādu uzvedības problēmu risināšanai no psihiatrijas viedokļa. Tikšanās ar klases audzinātājiem, atbalsta komandu un skolas psihiatru vecākiem bija ļoti noderīga informācijas apmaiņai un neskaidro jautājumu risināšanai.

Valsts prezidents Rīgas pilī tiekas ar Latvijas Speciālās Olimpiādes sportistiem. Otrdien, 2017. gada 12. decembrī, Valsts prezidents Raimonds Vējonis Rīgas pilī tikās ar Latvijas Speciālās Olimpiādes sportistiem SO Pasaules ziemas spēļu un Gēteborgas kausa dalībniekiem, sporta skolotājiem un skolu direktoriem, kuri ir organizējuši SO starptautiskās sacensības.

Pieņemšanā pie Latvijas Valsts prezidenta bija uzaicināti arī  Lielplatones internātpamatskolas sportisti Vera Mahina un Edgars Grigorjevs, kā arī sporta skolotāja Guna Adamoviča, kuri piedalījās SO Pasaules ziemas spēlēs Austrijā 2017.gada martā. Par piemiņu no Valsts prezidenta saņēma piemiņas balvu. 

Valsts prezidents savā uzrunā pateicās sportistiem par sasniegumiem, startējot zem Latvijas valsts karoga lielākās vai mazākās Speciālās Olimpiādes sporta sacensībās gan Latvijā, gan ārpus mūsu valsts robežām. “Ar Latvijas Speciālās Olimpiādes sportistu lielisko sniegumu var lepoties visa Latvija. Jūs esat paraugs, cik daudz var sasniegt ar stipru gribu un mērķtiecīgu darbu. Panākumi šāda mēroga sacensībām iedvesmo un vieno Latvijas cilvēkus neatkarīgi no tautības, izglītības vai veselības stāvokļa,” tikšanās laikā uzsvēra Valsts prezidents. Sportistiem novēlēja neapstāties pie sasniegtā ,izvirzītos mērķus īstenot dzīvē gatavojoties Speciālās Olimpiādes Pasaules vasaras spēlēm  Apvienotajos Arābu Emirātos, kas notiks 2019.gadā.

 

 

Balvas no Valsts prezidenta saņēma arī trīs skolu direktori, kuri   atbalstījuši un organizējuši SO starptautiskās sacensības Latvijā. Starp šiem direktoriem bija arī Lielplatones internātpamatskolas direktors Andris Urbāns. No Speciālās Olimpiādes atbildes uzrunu teica LSO Nacionālais direktors A.Lasis. Uzsvars tika likts uz Speciālās Olimpiādes 50. gadadienu, kura sakrīt ar Latvijas Valsts simtgadi 2018.gadā. Pēc svinīgā pasākuma bija neformālās sarunas ar prezidenta kungu, kurās iesaistījās  gan sportisti, gan sporta skolotāji.

 

7.decembrī Lielplatones internātpamatskolā norisinājās LSO republikas sacensības galda tenisā. Uz sacensībām bija ieradušies sportisti no tuvākām un tālākām Latvijas internātpamatskolām – Liepājas, Pelčiem, Baltinavas, Rīgas 4. internātskolas, Sveķiem, Tukuma, Spāres, Gaismas un Lielplatone.

Kopumā tenisa turnīrā piedalījās 28 dalībnieki -12 meitenes un 16 zēni. Galda tenisa sacensības notika pēc LSO noteikumiem. Katra skola sacensībām varēja pieteikt katrā grupā divus labākos skolas tenisistus, tātad divi zēni un divas meitenes. Spēles notika divās grupās zēniem un divās grupās meitenēm. Spēles katrā grupā notika pēc apļa principa. No katras grupas trīs labākie spēlētāji tika finālā.

 

 

Spēles bija gana spraigas un emocionālas, jo katram fināla spēlētājam bija visas iespējas iegūt godalgotās vietas. Uzvarētāji no 1. - 3. vietai tika apbalvoti ar LSO diplomiem un medaļām. Visrezultatīvākā komanda šogad bija Lielplatones IPS komanda. Meiteņu grupā vietu sadalījums ir šāds: I vieta- Kristīne Plavkova (Lielplatone), II vieta- Jeļena Hardina (Sveķi) un III vieta- Gita Šopa ( Spāre).

Zēnu grupā vietu sadalījums ir šāds: I vieta – Linard Kiršolcs (Lielplatone), II vieta – Nils Pērkons (Lielplatone) un III vieta – Dainis Akuto (Sveķi).

 

 

 

Katru zviedru Ziemassvētku nedēļas kulminācija ir zviedru Ziemassvētku pasākums skolēniem, darbiniekiem, bijušajiem skolēniem un pensionētajiem skolotājiem. tad skolu apciemo īsts Ziemassvētku vecītis, kurš uzklausa katra bērna dzejolīti, klases dziesmu un paldies vārdu, pretī dāvājot kāroto dāvanu. Tas ir īsts brīnumu un sapņu piepildījuma laiks, kas noslēdzas ar diskotēku un salūtu. Šogad 1. decembrī skolā Ziemassvētku rūķu jeb pasākumu vadītāju lomā iejutās skolotāji un skolēni, kas vasarā bija vasaras nometnē Zviedrijā. Skanēja dziesmas un paldies vārdi krustvecākiem. Skolotāja Kristīne spēlēja kokli un skolotājs Ingus kopā ar bērniem dārdināja bungas, skolas telpas piepludināja zviedru draugu dziedātās dziesmas zviedru valodā. Ciemos bija ieradušies arī bijušie skolēni, kuri sirsnīgus un patiesus paldies vārdus veltīja zviedru draugiem un skolas darbiniekiem, jo viņi ir mācījuši, skolojuši un audzinājuši skolēnus par īstiem cilvēkiem, kas var dzīvē sasniegt visu, ko vēlas.

 

 

"Laimes akas" laikā skolnieki varēja izmakšķerēt sev dāvaniņas no Ziemassvētku vecīša maisa dzīlēm. Ceturtdienas pēcpusdiena tika pieskandēta ar bērnu čalām un priekiem, jo makšķerēšana - tas ir nopietns darbs.

 

Ceturtdien 30. novembra brokastīs tika sumināta Lūcija. Bērni un skolotāji baudīja skolā ceptās piparkūkas un zviedru draugu dziesmas. Dega sveces un gaisā virmoja patiess prieks par draudzību un mīlestību. Skolotāji vēlāk tika aicināti uz kafijas pauzi kopā ar zviedru draugiem, dziedot dziesmas, vēlot labus vārdus un dāvinot dāvanas.

 

 

Sejas apgleznošana un radošās darbnīcas. 29. novembra pēcpusdienā skolotāja Ilze kopā ar palīgiem apgleznoja bērnu sejas, bet rindā gaidītāji varēja paši gatavot sev sejas maskas. 

 

       

 

Piparkūku cepšana kopā ar zviedru krustvecākiem. Trešdien 29. novembra rītā skolas telpās virmoja svaigi ceptu piparkūku smarža. Virtuvē čakli rosījās krustvecāki un 4., 5., un 6. klases skolēni, cepot piparkūkas. Tas tik bija gards pasākums.

KFUM/ INTUS un Lielplatones internātpamatskolas  sadarbības 25 gadu jubilejas pasākums. Šajā nedēļā Lielplatones internātpamatskolā viesojas Zviedrijas kristīgās organizācija  KFUM/  INTUS pārstāvji, kuri nodarbojas ar labdarību un sniedz atbalstu skolas bērniem un to ģimenēm. Skolā projektu nedēļas ietvaros notiek Ziemassvētku ieskaņas pasākumi. Šajā gadā tiek atzīmēta Lielplatones internātpamatskolas un Zviedru organizācijas 25 gadu sadarbības jubileja. Pasākuma ietvaros, otrdien 28. novembrī Lielplatones Tautas namā notika Lielplatones internātpamatskolas bērnu koncerts.

Tika teikti pateicības vārdi un laimes vēlējumi ilgai sadarbībai. Direktors Andris Urbāns visu skolēnu un skolotāju vārdā dāvināja zviedru draugiem atmiņu albumu, kurā ir apkopotas atmiņas par šiem sadarbības 25. gadiem, sākot no pašiem pirmsākumiem līdz mūsdienām ar skolēnu pašrocīgi zīmētiem un gatavotiem sveicieniem.

 

 

 

Slidošana kopā ar zviedru krustvecākiem. Pirmdienas 27. novembra un trešdienas 29. novembra rīts pagāja slidojot Ozolnieku ledus hallē. Lai arī mums Latvijā tikai tagad ir uzsnidzis sniedziņš, tomēr pēc prieka pilnas slidošanas stundas  ziema ieradās katra bērna sirsniņā.

    

 

Pēdējā novembra nedēļa jau 25. gadu paiet kopā ar zviedru draugiem, jo klāt ir zviedru Ziemassvētki. Pirmdien skolā ieradās liela mašīna ar zviedru dāvanām. Skolēni no sirds nesa, krāva un dalīja ar sirds mīlestību sarūpētās dāvanas. Līdz ar dāvanām skolā ieradās arī čaklie Ziemassvētku rūķīši - zviedru krusttēvi un krustmātes.

 

 

23. novembrī Tukuma novada Irlavas sporta namā notika LSO finālsacensības florbolā, kurš pirmo gadu norisinājās kā apvienotā sporta turnīrs. Sacensībās piedalījās arī mūsu skolas komanda kā labākā Zemgales reģiona komanda. Tomēr Latvijas mērogā mūsu puiši palieka bez godalgotām vietām.

 

14. novembrī Kandavas novada Cēres pagasta sporta zālē, notika ZEMGALES REĢIONA SACENSĪBAS FLORBOLĀ. 6 komandu konkurencē mūsu komanda ieguva 1.vietu.

 

“Zilas ir upes un jūra,

Zaļa ir zāle un koki.

Dzeltenā dzintara krāsā saulīte,

Sarkanā ir latvju brīvības krāsa.

 

Latvijā brīvība dej,

Visi, kas pilsētas ceļ.

Tie godā Daugavu savu,

Plašā pasaulē nes Latvijas slavu.” /Laurita Logina/

15. novembra drūmajā pēcpusdienā mūsu skolas skolēni svinīgi saposušies svinēja Latvijas valsts 99. dzimšanas dienu. Katram skolēnam pie krūts patriotiski gozējās Latvijas karodziņš, pierādot, ka sirsniņa ir Latvijas mīlestības pilna. Skanēja dzejoļi un dziesmas, kas cildināja Latvijas skaistumu un izturību laikmetu griežos. Tika teiktas runas un apsveikumi mūsu tēvzemei nozīmīgajā jubilejā. Skolēni lepni dziedāja un dejoja par godu savai zemei un valstij. Pasākuma noslēgumā skolēni pulcējās uz balli.

 

 

 

15.novembrī Elektrum Olimpiskajā sporta centrā Latvijas Bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācijas organizētajā sporta festivālā  bērniem ar invaliditāti "Nāc un sporto sev par prieku!" piedalījās 486 dalībnieki. Mūsu skolas komandā bija  sportisti no 9.3c un 9.2.c.  Sporta festivāla divās sporta hallēs dalībniekiem tiks piedāvātas ap 30 individuālās sporta aktivitātes. Sacensību noslēgumā visi tika apbalvoti ar medaļām un saņēma pārsteiguma balvas.

 

9. novembrī Rīgas Sanatorijas internātskolā norisinājās LSO Tautas bumbas sacensības. Sacensības organizēja Latvijas speciālā olimpiāde. Šogad sacensībās piedalījās 12 komandas, kopā pulcējot 135 spēlētājus.

Pusfinālā tikās Liepāja- Palsmane, kur spēcīgāka bija Liepājas komanda, Laža- Lielplatone, šajā spēlē spēcīgāka bija Lažas komanda, līdz arto finālā tikās Laža –Liepāja, lai spēlētu par pirmo vietu, par trešo vietu spēlēja Palsmane – Lielplatone.

Šogad Tautas bumbā uzvarētāja kausu ieguva Liepājas komanda aiz sevis atstājot Lažas komandu un Palsmanes komandu. Lielplatones internātpamatskolai -  4.vieta.

 

9.novembrī skolā tika svinēta Mārtiņdiena. Tie, kuri uz pasākumu bija ieradušies ātrāk varēja nesteidzīgi apskatīt gaiļu izstādi, kas bija tiešām grezna un idejām bagāta, jo nebija divu vienādu gaiļu. Pasākumu sākām ar masku parādi, kur visi skolēni varēja izrādīties pilnā krāšņumā – bija sastopami lāči, kaķi, peles, cāļi, raganas, čigāni, nāves un citi ķekatnieki. Pasākuma laikā gājām rotaļās (“Adiet meitas, ko adiet”), minējām mīklas, piedalījāmies jautrās stafetēs (ābolu nešana, pupiņu šķirošana, barošana ar putru). Liels prieks, ka skolēni bija aktīvi un labprāt visur piedalījās.

2. un 3. novembrī Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienībā notika  Latvijas profesionālās izglītības iestāžu būvniecības nozares audzēkņu profesionālās meistarības konkurss „Sienas krāsošanas un dekoratīvā apmetuma apdares darbi”. Audzēkņu profesionālās meistarības konkursa laikā no 2017.gada 2. līdz 3. novembrim dalībnieki veic nogruntētas sienas apmešanu un sienas krāsošanu ar dotā zīmējuma izveidošanu.

Speciālo izglītības iestāžu grupā piedalījās 8 skolas - Smiltenes tehnikuma Alsviķu teritoriālā struktūrvienība, Sveķu, Spāres, Lažas, Lielplatones, Palsmanes, Rīgas 2, Jumpravas speciālās internātpamatskolas. Konkursa komandu veido 2 dalībnieki. Mūsu skolas 3.kursa  audzēkņi Edgars Grigorjevs un Atis Pērkons šajā konkursā ieguva 2. vietu.

 

Starptautiskais pavāru palīgu konkurss „Protu, varu, daru” norisinājās Rīgas 5.internātpamatskolas attīstības centrā 2. novembrī. Konkursa mērķis ir sekmēt skolēnu ar speciālām vajadzībām komunikācijas un karjeras prasmju pilnveidošanu, ļaujot apliecināt un realizēt savas profesionālās iemaņas starptautiskā konkursā, atbilstoši skolēnu profesionālās pamatizglītības programmai. Konkursam katrai izglītības iestādei bija jāsagatavo torti, kas bija veltījums Latvijas simtgadei. Konkursa uzdevumi – pagatavot un pasniegt kanapē maizītes un augļu plāti, izveidot galda klājumu. Tika vērtēts profesionālais un tehniskais sniegums, kopiespaids un īpašu, profesionālu vai inovatīvu elementu izmantošana.

Mūsu skolas komanda ar lielu atbildību startēja konkursā un ieguva „Atzinības rakstu” un vislielākā atzinība par augstu darba organizāciju konkursā. Lielu paldies saku saviem jaukajiem 2/3 kursa audzēkņiem- Simonai, Līgai, Kristapam un Mārcim par teicamu sniegumu starptautiskajā konkursā. Skolotāja Anita.

 

 

31. oktobrī skolā viesojās Rīgas leļļu teātris ar izrādi ” Mēness taurenis" .Ar izrādes varoņiem - Rūķu ciema iedzīvotājiem, skolēni jau bija tikušies iepriekš, tāpēc priecājās atkal redzēt rūķu meiteni, veco, rūcīgo rūķi, saulīti un citus pazīstamus varoņus. Skolēni ar interesi skatījās izrādi un dzīvoja līdzi rūķēnu  gaitām. Kad izrādes beigās  leļļu vadītāji jautāja: ’’Vai gaidīsiet mūs atkal nākamreiz?”, atskanēja nepārprotams „jā”.

 

19. oktobrī skolā viesojās ciemiņi – Lielo masku teātris ar muzikālu piedzīvojumu “Ciemos pie pasakas”. Aktieri bija atveduši līdzi Feju, Rūķi un Zaķi no pasaku zemes. Feja rādīja burvju trikus, iesaistot daudzus mūsus skolas bērnus. Rūķis ar Zaķi dziedāja jautras dziesmas. Tomēr vislielāko prieku bērniem sagādāja baloži Romeo, Džuljeta un Princese, kuri izpildīja interesantus trikus ar bērnu iesaistīšanos. Pēc pasākuma bērniem un skolēniem bija iespēja fotogrāfēties ar baložiem uz rokas un galvas.

Stafešu pēcpusdiena. 17.oktobrī skolā tika organizēta stafešu pēcpusdiena, kurā piedalījās skolēni no Cerību klasēm un 1.-8.klasei. Stafešu pēcpusdiena notika skolas sporta laukumā. Kopā tika izveidotas 13 stacijas ar dažādiem sporta elementiem. Stafešu pēcpusdienā aktīvi iesaistījās 1.-3.kursa jaunieši, palīdzot tiesāt stafetes. Viņu uzdevums bija parādīt, kas katrā stacijā jādara un jāpieraksta rezultāts. Stafešu pēcpusdiena noslēdzās ar sportistu apbalvošanu, katra klase saņēma diplomu un pārsteiguma balvu.

Paldies kursu studentiem par stafešu pēcpusdienas sagatavošanu un  tiesāšanu, klašu pedagogiem par komandas sagatavošanu startiem. Sporta skolotāja G.Adamoviča.

No  9. līdz 16. oktobrim skolā norisinājās futbola turnīrs. Tika izveidotas 2 grupas 5.-8.kl. un 9.kl.-3.kurss. 5.-8. klašu grupā sacensības palīdzēja tiesāt 3.kursa skolnieks L.Kiršolcs. Futbola sacensības tika organizētas un tiesātas pēc mini futbola principiem. Spēļu laiks bija 2x10min.   Sakarā ar nelielo komandu skaitu, spēlēts tika pēc apļa sistēmas, katra komanda tikās ar katru.

5.- 8.klašu grupā 1. vietu izcīnīja 8.klase, 2. vietu 7.klase un 3. vietu izcīnīja 6.klase. 9.kl.-3.kursa grupā 1. vieta 3.kursam, 2. vieta 9.klasei un 3. vieta 1.kursam. Labākie spēlētāji: M.Pobjaržins-5.kl.; N.Dille- 6,kl.; N.Pērkons, K.Gailāns un R.Grigorjevs – 7.kl. J.Janaitis, S.Krauze-8.kl. R.Meiduss, S.Ruska, A.Krauze, A.Veiss - 9.kl. J.Donis, R.Stols – 1.kurss, L.Kiršolcs, E.Grigorjevs, A.Pērkons - 3.kurss.

Paldies skolēniem par atsaucību un uz tikšanos nākošajās sacensībās mūsu skolā. Sk. Guna Adamoviča.

Finālsacensības futbolā zēniem līdz 15 gadiem 12. oktobrī norisinājās Rīgā, Bērnu un jauniešu centrā „Laimīte”. Sacensības tika atklātas ar LSO nacionālā direktora uzrunu. Sacensībās šogad piedalījās komandas no 14 speciālajām izglītības iestādēm. Lai spēles ritētu raitāk ar izlozes palīdzību tika izveidotas 3 apakšgrupas. Lielplatones zēnu komanda tika iedalīta “C” apakšgrupā kopā ar Bērzupes, Gaujienas un Pamūšas internātpamatskolām.

Spēles notika pēc „Mazā futbola” spēles noteikumiem. „A” grupā spēcīgākās komandas bija- Pelči , Tukums „B” grupā Jūrmala, Upesgrīva un „C” grupā Lielplatone, Bērzupe. Finālā mūsu zēnu komanda ieguva 3. vietu.

5. oktobrī Rīgā, Bērnu un jauniešu centrā „Laimīte” norisinājās finālsacensības futbolā meitenēm. Sacensībās šogad bija pieteiktas desmit meiteņu komandas, par ko liels prieks. Spēles notika pēc „Mazā futbola” spēles noteikumiem. „A” grupā spēcīgākās komandas bija- Spāre, Sveķi; „B” grupā Lielplatone, Palsmane. Pusfinālā tikās Lielplatone – Sveķi un Spāre- Palsmane. Šajās spēlēs spēcīgākās izrādījās Spāres un Lielplatones komandas. Lielplatones un Spāres komandas turpināja cīņu par 1. un 2. vietu, kur pārākas šoreiz izrādījās Spāres komandas spēlētājas. Savukārt 3. vietu izcīnīja Sveķu komanda aiz sevis atstājot Palsmanes komandu. Lielplatones meiteņu komandai 2. vieta.

Latvijas Futbola Federācija meitenēm bija sarūpējusi pārsteiguma balvas. Katrai meitenei tika dāvana- aproce un higiēnas lietas. Balvas tika arī katrai komandai – bumba. LSO nodrošināja 1., 2. un 3. vietas ieguvējām komandām diplomus, medaļas un kausus. Sporta skolotāja G.Adamoviča.

Miķeļdienas gadatirgus 2. oktobra pēcpusdienā. Rudentiņš, bagāts vīrs.... daudz varenu dārzeņu, augļu un ogu bija atvedis savā vezumā Lielplatones skolas pagalmā. Pasākuma vadītājas un skolēni skandēja tautasdziesmas par rudens bagātībām. Dziedāja jautras dziesmas, un drosmīgākie piedalījās veiklības uzdevumos.

Tomēr – visvairāk tika gaidīta pati tirgošanās. Zibenīgi tika izpirktas  ābolu plātsmaizes, dārzeņu pīrādziņi, rudens avenes un citus augļi. Ciemiņi no Zviedrijas labprāt izvēlējās „stipros” ziemas ķiplokus un interesanti dekoratīvos ķirbīšus! Skolēnus pārsteidza arī negaidītā iespēja jāt zirga mugurā. Miķeļdienas tirgus kļuvis par gaidītu ikgadēju skolas tradīciju.

Paldies visiem par atsaucību! D.Grandovska un K. Cimermane.

2. oktobrī mūsu skolā tika svinēta skolotāju diena. Būt par skolotāju – tā ir māksla, mīlestības un pacietības pārpildīts darbs. Skolotāji, tāpat kā skolēni, ir dažādi. Bet ikviens no viņiem dara labāko, ko spēj darīt tavā labā. Vai tu pateici paldies saviem skolotājiem? Šomēnes ir viņu svētki. Kopā ar tevi. Skolā notika pasākums, kura laikā katra klase sveica savus skolotājus ar ziediem, skanēja skolotājs I. Leilands ar skolēnu ansambļa muzikālie sveicieni un dzejas vārdiem skolotājus sveica skolotājs Jānis un Kristaps Geislers.

Sveicēju pulkam pievienojās arī  Lielplatones pagasta pārvaldes vadītāja Līga Rozenbaha, ka arī skolas direktors Andris Urbāns pasniedza piemiņas pildspalvas un ziedus skolotājiem, kas skolā strādā 5, 10, 20, 35 gadus.  

Pasākums bija ļoti emocionāls bet galvenais - visi bija apmierināti. Skolotājiem sagādātais prieks vēl ilgi atspoguļosies viņu sejās. Šie apsveikumi ir, kas vairāk, par  veikalā nopirktu puķi. Tas ir prieks un gandarījums par skolēniem, kurus viņi ir audzinājuši.

Pasākuma organizētāji D. Adamovičs un J. Novads.

29. septembrī Jelgavas novada domē notika Jelgavas novada skolotāju un sporta laureātu godināšanas pasākums, kura laikā tika sveikti arī mūsu skolotāji. Skolotāju Indriķi Loginovu sveica ar profesionālās kvalifikācijas skolotāja diploma saņemšanu.

 

Skolotājai Gunai Adamovičai teica paldies par izciliem sasniegumiem sportā.

 

Paldies Jums, skolotāji! 

 

Ekskursija uz zooloģisko dārzu. 27. septembrī vēl dažas mūsu skolas klases devās ekskursijā "Pretī zelta rudenim", bet šoreiz ciemos pie mūsu un citu zemju dzīvniekiem. 2., 3. un 4. klase brauca uz Zooloģisko dārzu meklēt begemotu. Vai atrada? Tas jautājums ir jāuzdod skolēniem. Bērni stāstīja, ka ir redzējuši lauvu, tīģeri un žirafes. Īpaši interesanta šķita tropu māja - tik interesanta, ka nevilināja pat skolotāju rokās kūstošais saldējums. Ļoti patika barot mežacūkas ar zemē sakritušajām ozolzīlēm un rāpties pa virvju piramīdu rotaļlaukumā.

 

Republikas rudens kross. Latvijas Speciālās Olimpiādes organizētais kross 26. septembra saulainajā dienā mūsu skolā  pulcēja kopā 150 sportistus no 15 speciālajām izglītības iestādēm. Rudens kross tika atklāts ar Lielplatones internātpamatskolas sporta skolotājas G.Adamovičas ziņojumu skolas direktoram. Veiksmi sacensībās sportistiem, uzvarēt godīgā cīņā novēlēja skolas direktors A.Urbāns un LSO Nacionālais direktors A.Lasis.

Atkarībā no vecuma sportisti sacentās vairākās vecuma grupās- cerību sportisti divās vecuma grupās zēni un meitenes, pārējie sportisti 4 vecuma grupās zēni un meitenes, attiecīgi veicot 300, 500, 600, 1000, 1500 un 2000m garas distances. Stāsta sporta skolotāja Guna.

Sveicam rudens krosa mūsu skolas uzvarētājus:

1. vieta – Kārlis Liepiņš (3. kurss)

2. vieta – Santa Vanaga (7.c klase)

3. vieta – Ervīns Grabovskis (4. klase) un Laurita Logina (9.3.c klase)

 

 

Futbola finālsacensības. Mūsu skolas futbolisti jau ir centīgi sportisti un 21. septembrī turpināja cīnīties Rīgā Olimpiskajā sporta centrā, kur notika kārtējās futbola finālsacensības. Sacensībās piedalījās 10 komandas, no katra Latvijas reģiona divas komandas. Mūsu puiši savā grupā bija 3. vietā. Apsveicam futbola komandu un novēlam cīnīties un aizstāvēt savas skolas vārdu arī turpmāk.

 

Ekskursija uz Aviācijas muzeju un Dabas muzeju. 20. septembrī, saulainā rudens dienā, mūsu skolas 6. un 7. klase devās ekskursijā "Pretī zelta rudenim". Bērni bija ļoti apmierināti un priecīgi, jo varēja uzzināt un ieraudzīt jaunas un tuvumā neiepazītas lietas. Zēnus sajūsmināja aviācijas tehnika un iespēja iekāpt īstā helikopterī. Par interesantiem tika uzskatīt arī lielo dzīvnieku izbāzeņi un skeleta kauli.

18. septembrī skolā norisinājās skolas rudens kross. Mēs iesākām gatavoties ikgadējam LSO Republikas rudens krosam. Katrs skolnieks - gan, liels, gan mazs izmēģināja savus spēkus skolas meža trasē.

Gatavojamies lielajam startam!

Jau tuvojamies finišam. Ātrāk, augstāk, tālāk!

14. septembrī mūsu skolā paralēli Zemgales zonas futbola sacensībām notika arī Sporta dienai veltītas aktivitātes kopā ar fizioterapeiti, kuru laikā skolēniem bija iespēja izkustēties un vingrot.

14. septembrī mūsu skolā notika Zemgales zonas sacensības futbolā. 6 komandu konkurencē mūsu komanda finišēja ar labiem rezultātiem.

No 11.- 15. septembrim skolā notika dzejas dienas "Ziedu kompozīcijas - Latvju rakstu zīmēs". Krāsainās Dzejas dienas bija veltītas latviešu dzejnieka Eduarda Veidenbauma 150. dzimšanas dienai. Ikviena diena iesākās ar kopīgu līniju, kurā īsi pārrunājām iepriekšējās dienas aktivitātes, atzīmējām sasniegumus, saņēmām uzdevumus nākošajai dienai.

Lai gan E.Veidenbauma dzeja C klašu skolēniem ir sveša un maz saprotama, tomēr ir kāds dzejnieka teiciens, ko katram pa spēkam saprast un ļoti vēlams atcerēties:

“Ja kāds grib pasaulei ko atstāt, tad lai atstāj savus darbus.”

Tā pēc dzejas dienām novēl sk. Ilze Loginova.

4. septembrī skolā svinējām Zinību dienu.

Tā ir diena, kad pa dzeltenu lapu taku uz skolu dodas mazi un lieli ķipari, kad skolas gaiteņi mostas no vasaras miera un klusuma un pielīst skolēnu čalām un smiekliem. Šogad zinību dienā sveicam jaunos skolēnus un skolotājus, kas sākuši skolas gaitas mūsu skolā.

Mācības skolā ir uzsākuši 15 jauni skolēni un šogad mūsu skolā sāk strādāt arī 5 jauni skolotāji. Sveicam viņus savā skolas saimē.

 

 

 

Pasākuma laikā tika sveikti skolotāji un skolas darbinieki, gan tie, kas uzsākuši jaunās darba gaitas mūsu skolā, gan tie, kas ieguvuši jaunu kvalifikāciju, gan arī tie, kas atgriezušies no atpūtas.

Direktors un visa skolas saime savā lokā uzņēma jaunos skolēnus.

 

Veiksmīgu, prieka pilnu un vieglu šo jauno mācību gadu!