Aktuāli

 

Vairāk fotoattēlus un informācijas par skolā notiekošajiem pasākumiem var redzēt un iegūt

Lielplatones pamatskolas - atbalsta centra FACEBOOK profilā

 

 

Ziemassvētku pasākums notika 23. decembrī.

 

 

15. decembrī Lielplatones pamatskolā – atbalsta centrā notika LSO sacensības galda tenisā meitenēm un zēniem. Šogad piedalījās četras skolu galda tenisa komandas – Lielplatones pamatskola - atbalsta centrs, Liepājas Līvupes pamatskola -attīstības centrs, Padures pamatskola un Bērzupes speciālā pamatskola. Konkurence sacensībās meiteņu grupā bija neliela, piedalījās tikai piecas dalībnieces, bet zēnu grupās startēja desmit dalībnieki. Mūsu skolēniem šajās sacensībās vairākas godalgotas vietas - 1.vieta  Katrīnai Upmalei  (A divīzijā), 1.vieta Ramonai Pērkonei (B divīzijā) un 3.vieta Edijam Indēnam  (B divīzijā). Paldies Aivaram Jirgensonam par piedalīšanos šajās sacensībās.

 

7. decembrī Rimi Olimpiskajā centrā norisinājās Latvijas Speciālās Olimpiādes sacensības basketbolā, kurās piedalījās 8 komandas no Latvijas speciālajām skolām. Lielplatones pamatskolai - atbalsta centram šoreiz 3. vieta A  divīzijā.

Mūsu skolas un KFUM INTUS sadarbības 30. gadadienas svinības.

 

 

Zviedru Ziemassvētku nedēļa Lielplatones pamatkolā - atbalsta centrā no 21.-25. novembrim.

 

 

10. novembrī Tukuma novada Irlavas sporta namā notika LSO sacensības florbolā zēniem. Piedalījās 11 komandas no Spāres, Antūžu, Lielplatones, Gaismas, Tukuma, Viduskurzemes, Limbažu, Dzelzavas, Padures, Pamūšu un Upesgrīvas skolām. Vispirms notika sacensības divās apakšgrupās, noskaidrojot komandas, kuras sacentīsies par medaļām divīzijās. Pēc spraigām un interesantām cīņām noskaidrojās vietu sadalījums. Lielplatones pamatskola-atbalsta centra komanda, ieguva II. vietu-B divīzijā.

No 13. – 17. oktobrim notika Eiropas Apvienotais Basketbola turnīrs Itālijā, Sansepolcro, kurā piedalījās arī Latvijas Speciālās olimpiādes komanda. Komandas sastāvā bija iespēja spēlēt arī Lielplatones pamatskolas - atbalsta centrs zēniem Valteram Grabovskim un Markusam Pabjaržinam. 14. oktobrī notika spēle Latvija-Francija. 15. oktobrī sākās spēles par medaļām - Latvija- Lietuva, kurā mūsu puiši piekāpās pretiniekiem, bet spēlē  Latvija- Itālija mūsējie uzvarēja. 16. oktobrī  spēle par bronzu ar Vācijas komandu. Spēle bija ļoti spraiga un nervus kutinoša. Mūsu komanda izcīnīja tik ļoti vajadzīgo uzvaru. Bronzas medaļa ir mūsu. Paldies sportistiem par spēli un treneriem par komandas sagatavošanu startiem!

 

11.oktobrī C klašu skolēni priecīgi brauca rudens ekskursijā uz Kurzemes novadu - Maizes ceptuvi “Lāči”, kur bija iespēja praktiski darboties un justies kā īstiem maizniekiem. Pašu ceptais cepums bija ļoti gards. Daudz uzzinājām Lapmežciema zvejniecības muzejā. Ar interesi apskatījāmies senos darbarīkus. Sirsnīgi mūs uzņēma konditore Sintija ģimenes uzņēmumā "Kukul." Krāsaino rudens pēcpusdienu patīkami pavadījām Kurzemes jūras krastā. Pateicībā par visu redzēto, izgaršoto, izjusto dāvinājām pašu gatavotus suvenīrus.

 

6. oktobrī 1.-3. kurss devās rudens ekskursijā uz "Šokolādes muzeju".

 

22. septembrī Lielplatones pamatskolas - atbalsta centrs meža trasē, notika LSO sacensības rudens krosā. Piedalījās dalībnieki no 13 speciālās izglītības iestādēm. Lielplatones pamatskola-atbalsta centra komandai - divas 1. vietas, viena 3. vieta, viena 4. vieta. Pārējie izglītojamie arī centās, bet pavisam nedaudz pietrūka, lai finišā gūtu kādu medaļu. Mūsu skolas skolēni ir lieli censoņi.
Paldies sportistiem par startiem, skolotājai par sportistu sagatavošanu sacensībām, Lielplatones pamatskolas-atbalsta centra darbiniekiem par sacensību organizēšanu!

Septembra mēnesī mūsu skolas sportistiem Latvijas Speciālās olimpiādes komandas sastāvā notiek intensīvi treniņi basketbolā. No 16. – 18. septembrim norisinās nometne Gulbenes novada Sveķu pamatskolā pirms došanās uz basketbola turnīru Itālijā, kurš notiks no 13.-18. oktobrim.

15. septembrī Tukumā notika LSO sacensības futbolā zēniem. Piedalījās 10 komandas no Tukuma, Lielplatones, Viduskurzemes, Limbažu, Sveķu, Padures, Pamūšu, Bērzupes, Upesgrīvas un Gaismas skolām. Vispirms notika sacensības divās apakšgrupās, noskaidrojot komandas, kuras sacentīsies par medaļām divīzijās. Pēc spraigām un interesantām cīņām noskaidrojās medaļu pretendenti. Lielplatones pamatskolas-atbalsta centra komanda ieguva 2.vietu B divīzijā.

1.septembrī - Zinību dienā Lielplatones pamatskolas - atbalsta centra durvis atkal vēra mazi un lieli skolēni, atkal koridoros un klasēs iemājoja čalas un skaņas balsis, savienojot kopā jaunus un vecus, mīļus un atsaucīgus cilvēkus - mūsu skolēnus un skolotājus.

Tika sveikti jaunie pedagogi- mūzikas skolotāja Regīna Saltā un Montesori pedagogs un bibliotekāre Iluta Juščenko. Tika sumināti arī jaunie skolēni.

Skaņas un vēlējumu pilnas runas tika skandinātas. Sveikt mūsu skolu un skolēnus bija ieradusies Lielplatones pagasta pārvaldniece Līga Rozenbaha un jelgavas novada domes pārstāve Ilze Vītola, lai atklātu jauno sporta laukuma segumu. Jaunajā mācību gadā – jauns stadions! Lielplatones pamatskolas –atbalsta centra teritorijā noslēgušies sporta stadiona izbūves darbi.

 

 

 

2021./2022. mācību gads


 

 

 

20. janvārī atpūtas vietā Tīsu mežā netālu no skolas, baudot ziemas spalgoni, 1./2. klase un 6./7. klase kopā ar audzinātājām atzīmēja 31. barikāžu atceres dienu. Skolēni kopā ar skolotājiem dalījās savās zināšanās par tā laika notikumiem, kas bija dzirdēti no vecāku un audzinātāju sarunām un vēstures stundām. Pie ugunskura tika ceptas desiņas, radot priekšstatu par to dienu izjūtām, notikumiem un pārdzīvojumiem. Skolēniem pasākums patika, viņi emocionāli dalījās ar savām domām un zināšanām , kā arī uzdeva jautājumus, lai izzinātu neskaidrās lietas.

 

Pirmssvētku nedēļā 14. decembrī  mūsu skolas skolēni piedalījās Speciālas olimpiādes rīkotajā basketbola turnīra pasākumā bērniem ar garīgās/ intelektuālās attīstības traucējumiem. Basketbola treneri piedalījās basketbola spēļu tiesāšanā, soda metienu konkursa rīkošanā, kā arī stafešu organizēšanā.

 

 

 

 

 

9. decembrī Tukuma novada Irlavas sporta namā notika kārtējās LSO finālsacensības florbolā. Covid -19 izraisītās pandēmijas dēļ šogad sacensībās piedalījās tikai 5 komandas no Tukuma, Smiltenes, Sveķu, Upesgrīvas, Lielplatones skolām. LSO Republikas sacensības florbolā,Lielplatones pamatskolas-atbalsta centra komandai 1. vieta 2. grupā.

 

2. decembrī Lielplatones pamatskolā – atbalsta centrā notika LSO finālsacensības Galda tenisā. Sacensības norisinās ievērojot Valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus.  Šogad piedalījās trīs skolu - Lielplatones, Tukuma un Bērzupes galda tenisisti. Sakarā ar Covid-19 infekcijas pandēmiju konkurence sacensībās bija neliela – meiteņu grupā piedalījās tikai divas Lielplatones skolas dalībnieces Sanija Krauze un Katrīna Upmale, bet zēnu grupā startēja Ainārs Rinkūns un Edžus Pērkons no Lielplatones, Jānis Legzdiņš un Eduards Puzners no Bērzupes, kā arī četri tukumnieki- Madars Šteinbergs, Tomass Kozulis, Juris Štālmanis un Elants Pidze. Meiteņu grupā Sanijai Krauzei - 1. vieta, bet Katrīnai Upmalei – 2. vieta. Zēnu grupā mūsu skolnieks Edžus Pērkons izcīnīja godpilno 1. vietu.

 

 

 

Lāčplēša dienā 11. novembrī pie skolas tika aizdegtas svecītes, lai atcerētos Brīvības cīņās kritušos latviešu karavīrus.

 

 

 

Visu novembra mēnesi gatavojāmies valsts svētku svinēšanai - veidojām dekorus, izdekorējām telpas gan klases gan koridorus, runājām un pārrunājām jautājumus, kas saistīti gan ar Brīvības cīņām, gan ar Latvijas valsts dibināšanu.

 

 

 

 

7. oktobrī  Rīgā, BJC “Laimīte” mūsu sportisti piedalījās LSO futbola turnīrā zēniem līdz 15. gadiem. Šogad piedalījās 7 skolu komandas  no Viduskurzemes, Gaujienas, Tukuma, Lielplatones, Smiltenes, Jūrmalas un Limbažiem. Spēcīgāko komandu konkurencē šoreiz labākie izrādījās Tukuma novada speciālās izglītības iestādes jaunie futbolisti, kuri uzvarot visās spēlēs, pelnīti kļuva par LSO uzvarētājiem. Mūsu skolas komanda futbolā zēniem līdz 15.gadiem izcīnīja sudrabu medaļu, iegūstot 2. vietu. Apsveicam!

7. oktobrī mūsu skolas skolēni devās rudenīgā ekskursijā uz Lielplatones muižas kompleksu. Skolēniem bija iespēja apskatīties nesen atjaunoto Vešūzi un iejusties veļas mazgātājas lomā senatnē, muižas senajās istabās skolēni varēja uzģērbt senatnīgos tērpus un parūkas, kā arī pasēdēt vecajos krēslos. Bet pils parkā skolēni baudīja patiesi jauku pastaigu, gūstot spēkus no kokiem, lai varētu Zvanu muzejā iezvanīt kādu melodiju.

 

 

Lielplatones pamatskolas – atbalsta centra meitenes 30. septembrī piedalījās LSO apvienotajā meiteņu futbolā. Mūsu skolas meitenes šajās sacensībās izcīnīja godpilno bronzu! Paldies Katrīnai, Sanijai, Amandai, Ramonai un Diānai par dalību sacensībās!

27. septembrī mūsu skolā norisinājās Eiropas futbola nedēļai veltīta sporta pēcpusdiena. Iesildoties sportisti atkārtoja Olimpiskās dienas 21 vingrojumu kompleksu, kā arī veica dažādas sportiskas stafetes. Galvenais notikums futbola turnīrs starp klašu grupām. Prieks par izkustēšanos svaigā gaisā, rudens saules sildītiem, bija visiem un ikvienam.

 

 

23. septembrī Lielplatones pamatskolā - atbalsta centrā norisinājās Republikas rudens kross, ko organizēja Latvijas Speciālā Olimpiāde. Piedalījās 11 skolas. Mūsu skolas sportisti ieguva 2 zelta medaļas, 1 sudraba medaļu, kā arī 2 ceturtās vietas, 2 piektās vietas! Paldies sportistiem par labajiem startiem!

 

16. septembrī skolas meža trasē norisinājās skolas rudens kross. Visi sportisti bija lieli malači! Sportiskākie, ātrākie un stiprākie tālāk 23. septembrī aizstāvēs skolas godu LSO Republikas rudens krosā. Lai veicas!

 

2021. gada 16. septembrī Tukumā norisinājās LSO finālsacensības futbolā zēniem. Mūsu skolas braši futbolisti ieguva 2.vietu. Malači!

 

14.  septembrī C klašu skolēni devās izzinošā ekskursijā uz Piena muzeju Rudbāržu apkārtnē, lai pētītu kā tad rodas piens un ko tad ar to dara. Skolēnus Rudbāržos sagaidīja runājoša govs ar teliņu, kas pastāstīja sava piena rašanās stāstu un skolēni varēja uzzināt, kas notiek gotiņas ķermenī pirms piena izveidošanās. Bija iespēja arī izslaukt gotiņu, un pašiem sakult sviestu un pagaršot to kopā ar īstu rudzu maizi. Vēlāk skolēnu ceļš veda uz Jaunpils Amatu māju, kur skolēniem bija iespēja izpētīt, kā senos laikos apstrādāja aitas vilnu, vērpa dzijas pavedienus, auda audumus un darināja tērpus. pašā ekskursijas nobeigumā skolēni meklēja Fon Rekes kundzi Jaunpils pilī, izpētot augstdzimušo dzīvi tālākā un ne tik tālā pagātnē. Skolēniem ekskursija ļoti patika, un katram no viņiem bija iespējams paņemt daļiņu stāsta un vēstures arī sev ar emocijām un prieku.

 

 

 

 

Septembris mūsu skolā šogad ir dzejas mēnesis. Skolēniem jāvēro rudens noskaņas dabā, jālasa dzejnieku dzejas darbi par rudeni, jāmēģina pašiem sacerēt kādu četrrindīti par šo gleznaino gadalaiku, jāklausās dziesmiņas par rudeni, jāraksta stāstiņi un savas pārdomas šajā zeltainajā laikā, kā jāizpriecājas no sirds āra disenītē dzejas dienu noslēgumā. Pašus aktīvākos gaida pārsteiguma balvas!

 

 

 

 

Zinību dienas pasākums 1. septembrī jau otro gadu norisinājās īpašas drošības ietvaros, bet tas nespēja mazināt atkalredzēšanās prieku skolēniem un viņu skolotājiem. Pēc 3 mēnešu atpūtas un karstās vasaras skolā atgriezās un mācības pirmo reizi uzsāka 85 skolēni.