Aktuāli

 

Vairāk fotoattēlus un informācijas par skolā notiekošajiem pasākumiem var redzēt un iegūt

Lielplatones pamatskolas - atbalsta centra FACEBOOK profilā.

 

 

 

Lielplatones pamatskolas – atbalsta centra meitenes 30. septembrī piedalījās LSO apvienotajā meiteņu futbolā. Mūsu skolas meitenes šajās sacensībās izcīnīja godpilno bronzu! Paldies Katrīnai, Sanijai, Amandai, Ramonai un Diānai par dalību sacensībās!

27. septembrī mūsu skolā norisinājās Eiropas futbola nedēļai veltīta sporta pēcpusdiena. Iesildoties sportisti atkārtoja Olimpiskās dienas 21 vingrojumu kompleksu, kā arī veica dažādas sportiskas stafetes. Galvenais notikums futbola turnīrs starp klašu grupām. Prieks par izkustēšanos svaigā gaisā, rudens saules sildītiem, bija visiem un ikvienam.

 

 

23. septembrī Lielplatones pamatskolā - atbalsta centrā norisinājās Republikas rudens kross, ko organizēja Latvijas Speciālā Olimpiāde. Piedalījās 11 skolas. Mūsu skolas sportisti ieguva 2 zelta medaļas, 1 sudraba medaļu, kā arī 2 ceturtās vietas, 2 piektās vietas! Paldies sportistiem par labajiem startiem!

 

16. septembrī skolas meža trasē norisinājās skolas rudens kross. Visi sportisti bija lieli malači! Sportiskākie, ātrākie un stiprākie tālāk 23. septembrī aizstāvēs skolas godu LSO Republikas rudens krosā. Lai veicas!

 

2021. gada 16. septembrī Tukumā norisinājās LSO finālsacensības futbolā zēniem. Mūsu skolas braši futbolisti ieguva 2.vietu. Malači!

 

14.  septembrī C klašu skolēni devās izzinošā ekskursijā uz Piena muzeju Rudbāržu apkārtnē, lai pētītu kā tad rodas piens un ko tad ar to dara. Skolēnus Rudbāržos sagaidīja runājoša govs ar teliņu, kas pastāstīja sava piena rašanās stāstu un skolēni varēja uzzināt, kas notiek gotiņas ķermenī pirms piena izveidošanās. Bija iespēja arī izslaukt gotiņu, un pašiem sakult sviestu un pagaršot to kopā ar īstu rudzu maizi. Vēlāk skolēnu ceļš veda uz Jaunpils Amatu māju, kur skolēniem bija iespēja izpētīt, kā senos laikos apstrādāja aitas vilnu, vērpa dzijas pavedienus, auda audumus un darināja tērpus. pašā ekskursijas nobeigumā skolēni meklēja Fon Rekes kundzi Jaunpils pilī, izpētot augstdzimušo dzīvi tālākā un ne tik tālā pagātnē. Skolēniem ekskursija ļoti patika, un katram no viņiem bija iespējams paņemt daļiņu stāsta un vēstures arī sev ar emocijām un prieku.

 

 

 

 

Septembris mūsu skolā šogad ir dzejas mēnesis. Skolēniem jāvēro rudens noskaņas dabā, jālasa dzejnieku dzejas darbi par rudeni, jāmēģina pašiem sacerēt kādu četrrindīti par šo gleznaino gadalaiku, jāklausās dziesmiņas par rudeni, jāraksta stāstiņi un savas pārdomas šajā zeltainajā laikā, kā jāizpriecājas no sirds āra disenītē dzejas dienu noslēgumā. Pašus aktīvākos gaida pārsteiguma balvas!

 

 

 

 

Zinību dienas pasākums 1. septembrī jau otro gadu norisinājās īpašas drošības ietvaros, bet tas nespēja mazināt atkalredzēšanās prieku skolēniem un viņu skolotājiem. Pēc 3 mēnešu atpūtas un karstās vasaras skolā atgriezās un mācības pirmo reizi uzsāka 85 skolēni.

 

 

 

 

2020./ 2021. mācību gads

 

 

 

Lielplatones pamatskola - atbalsta centrs ir iesaistījusies Erasmus+ apvienotā basketbola projektā. Kopā projektā piedalās 5 Latvijas Speciālās olimpiādes skolas. Divi labākie basketbolisti no mūsu skolas piedalīsies basketbola turnīrā Itālijā!

 

Aprīļa mēnesī skolā notika vairāki "Skolas somas pasākumi". 21. aprīlī C klašu skolēni varēja vērot Nacionālā vēstures muzeja tiešsaistes pasākumu par seno skolu, bet 28. aprīlī attālinātā formā notika pasākums "Teātra pantonīma" lielajiem skolēniem no 8. klases līdz 2. kursam.

 

 

 

Lieldienas gaidot...

 

 

 

Konkurss prasmīgās rokas C klašu bērniem laikā no 8.-26.martam šogad notika savādāk, ievērojot visas skolā noteiktās Covid-19 infekcijas ierobežošanas normas. Skolēni klašu grupās pārrunāja savu roku darbu nozīmi un veidoja dažādus darbiņus, kurus pēc tam izstādīja nelielā izstādītē skolotāju istabā. Skolēni ir labi pacentušies! Malači! Mēs lepojamies ar jums!

 

 

 

 

Skolēnu nagliņdarbi mājturības un tehnoloģiju stundās pie skolotāja Indriķa. Distance un masku lietošana fotogrāfijās tiek ievērota klases kā vienas mājsaimniecības kontekstā.

 

 

Lai arī valstī ir izsludināta ārkārtas situācija un mums apkārt plosās viltīgs vīruss, mūsu skolas bērni neslinko un veido ļoti skaistus zīmējumus un rokdarbus. Plašāks ieskats mājas lapas sadaļā GALERIJAS un Facebook profilā.

 

 

 

 

 

 

Visu janvāri un februāri, kamēr vien sniegs klāja mūsu skolu un mežu, aktīvi notika slēpošanas aktivitātes skolotājas Gunas Adamovičas un skolotāja Andra Urbāna vadībā. Visu skolēnu vārdā sakām skolotājiem par izturību un pacietību, audzinot mūsu skolēnos veselīga dzīvesveida pamatus.

 

Krāsu nedēļa - 8.-12. februāris. Lai mācību procesu tiešā un pārnestā nozīmē padarītu krāsaināku un dzīvīgāku, kopā ar skolēniem visa mācība nedēļa tika pavadīta vienotās krāsās un skolēni tika iepazīstināti ar dažādiem ģērbšanās stiliem! Skolotāji un skolēni veidoja skaistas un krāsainas foto piemiņai katras dienas noslēgumā. Ar skolēniem tika izrunāta katras krāsas nozīme un asociācijas dažādās kultūrās, teicienos, frazeoloģismos. Distance fotogrāfijās tiek ievērota vienas mājsaimniecības kontekstā.

 

No 2. līdz 11. februārim, gaidot Valentīndienu, skolēniem bija iespēja rakstīt karstas un mīļas mīlestības vēstules un nosūtīt tās skolas Valentīndienas pasta palīdzību. Lai neskumtu par kopā būšanas liegumu, skolēni rotāja savas klases un visu nedēļu ģērbties sarkanās krāsas apģērbā, kā arī vairāk smaidīt, smieties un darīt labus darbus.

 

 

Meteņi. Ieskats 8.c un 9.c klases Meteņu ieskandināšanas svētkos klases kolektīvā.

 

 

 

Ziemassvētkus  gaidot, skolēni veidoja dāvanas vecākiem un skolotājiem.

 

 

 

INTUS/ KFUM sadraudzības dienu laikā no 7.-11. decembrim skolēniem bija iespēja sagatavot sveicienu saviem zviedru krustvecākiem Ziemassvētkos. Katra klase sūtīja videosveicienus svētkos, kā arī veidoja apsveikuma kartiņas sūtīšanai pa pastu, lai arī šajā grūtajā un trauksmainajā laikā vismaz domās būtu kopā ar saviem zviedru draugiem.

 

 

 

10. novembris Mārtiņdiena klašu grupās.

 

2020. gada 15. oktobrī Bērzupē norisinājās LSO futbola sacensības dalībniekiem, kuru vecums nepārsniedz 15 gadus. Arī šoreiz epidemiloģiskā situācija valstī ieviesa savas korekcijas- piedalījās tikai četru skolu komandas, kuras izspēlēja riņķa turnīru. Sacensību rezultāti: 1. Jūrmala 2. Tukums 3. Bērzupe 4. Lielplatone.

13. oktobrī mūsu skolā ciemojās Nezinītis. skolēniem bija iespēja noskatīties teātri "Nezinītis un mēness noslēpums".

 

 

8. oktobrī Lielplatones pamatskolā - atbalsta centrā notika LSO rudens kross.

 

 

 

Skolotāju diena. Ieskandinot skolotāju dienas svinības, skolēni tika aicināti veidot apsveikumus saviem skolotājiem. Skolā darbojas arī skolotāju dienas pasts.

 

 

Skolēnu līdzpārvalde izveidoja ļoti sirsnīgu interaktīvo video sveicienu skolotājiem.

 

30.septembrī 3./4. klases un 8.c/9.c. klases ekskursija uz muzeju “Jaunmoku pils”. Uz skolotājas jautājumu – kas patika visvairāk?, atskanēja gandrīz vienbalsīga atbilde -  dažādās interaktīvās spēles, krāsainie dzīvnieku kažociņi un  pēdu nospiedumi. Pēc Meža muzeja un pils apskates plānotais maršruts turpinājās uz z/s “Rugāji,” kur mūs mīļi sagaidīja saimniece Ainas kundze. Uzzinājām ļoti daudz interesanta par maizītes tapšanu no grauda līdz kukulītim. Jaukā atmosfērā mums piedāvāja nogaršot saimnieces prasmīgi cepto maizīti ar īstu ieraugu. Bijām pārsteigti par interesanto piecu dažādu veidu maizes garšu. Pēc sātīgas degustēšanas mūs aicināja apskatīt ļoti dažādas senlietas, kas izmantotas senā lauku sētā un mājā. Pēc ekskursijas skolēni bija iespaidu pārpildīti - pierakstos skolēni patstāvīgi ilustrēja atmiņas un iespaidus par ekskursijā redzēto, pēcpusdienās skolēni kavējās atmiņās, apskatot pašu fotografētos mirkļus pilī un apkārtnē.

 

Miķeļdiena. 29. septembrī mūsu skolā klusu un mierīgi katras klases lokā tika veidotas augļu vai dārzeņu kompozīcijas. Nedaudz savādāk nekā citus gadus tika svinēti svētki. Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanai mūsu skolā nenotika tradicionālais Miķeļdienas gadatirgus.

 

 

28. septembrī skolā notika skolas rudens kross. Tika noskaidroti skolēni, kuri 8. oktobrī aizstāvēs skolas godu LSO Republikas rudens krosā.

 

"Skolas somas" ekskursija uz Rīgas motormuzeju.

Special Olympics European Football Week 2020 SOEE Futbola nedēļas ietvaros mūsu skolas meiteņu futbola komanda 24. septembrī piedalījās futbola dienas sacensībās Elektrum Olimpiskajā  centrā. Meitenes izcīnīja 2. Vietu “A” divīzijā. Paldies Amandai Zīlei, Aivai un Sanijai Krauzēm, Liānai Eidintai, Ramonai Pērkonei, Katrīnai Upmalei un Kitijai Sileniecei.

 

 

 

23. septembrī mūsu skolas skolēni apmeklēja militārās tehnikas un ekipējuma izstādi, kas Elejā notika militāro mācību cikla "Namejs 2020" ietvaros. Pasākuma laikā skolēni tika iepazīstināti ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājinieku brigādes un Zemessardzes bataljona ieročiem, ekipējumu un militāro tehniku. Līdzās Sauszemes spēku Mehanizētās kājinieku brigādes un Zemessardzes ekipējumam, ikviens skolēns varēja iepazīt arī NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas tehniku un ieročus, kā arī uzzināt par dienesta iespējām bruņotajos spēkos.

 

 

18. septembrī mūsu skolā notika fiziskās aktivitātes, kas veltītas Olimpiskajai dienai 2020. Šogad Olimpiskās dienas sauklis ir  #Mēs esam sportiņā#! Paldies visiem, kas piedalījās un atbalstīja!

 

 

No 7. - 18. septembrim mūsu skolā notiek dzejas dienas. Šogad dzejas dienu ziedu kompozīcijas ir veltītas Baltijas valstīm. Uzdevums katrai klašu grupai no 14.-18. septembrim no dažādiem dabas materiāliem (ziediem, akmentiņiem, smilgām, koku lapām utt.) ir jāizveido vienu mandalu latviskās krāsās. 

 

 

 

Sadarbībā  ar Latvijas Futbola Federāciju 11. septembrī Latvijas Speciālās Olimpiādes meiteņu izlase piedalījās futbola koptreniņā ar Sporta kluba “Super Nova”  futbolistēm!  Paldies LFF par šādu iespēju. Meitenēm no speciālajām izglītības iestādēm tā bija jauna pieredze, par ko meitenes ļoti priecājās! Paldies arī trenerei Elīzai Spruntulei par fantastisko treniņu.  No treniņa meitenes mājās devās ar pozitīvām emocijām un jauniem iespaidiem!

 

 

Lielplatones pamatskolā - atbalsta centrā 10. septembrī notika Zemgales reģiona speciālo skolu sacensības futbolā zēniem.  Sacensībās piedalījās 4 speciālās izglītības iestādes - Tukuma novada speciālās izglītības iestāde, Pamūšas speciālā pamatskola, Bērzupes speciālā pamatskola un Lielplatones pamatskola- atbalsta centrs.

 

 

1. septembrī skolā svinējām Zinību dienu. Pēc ilgas prombūtnes skolā atgriežas skolēni, šogad mūsu skolas gaiteņus un klases pieskandē 95 skolēnu balsis.

 

 

 

2019./ 2020. mācību gads


11. februārī Priekuļu Biatlona trasē norisinājās LSO slēpošanas sacensības, kurās piedalījās 7 speciālās izglītības iestādes komandas no Spāres, Sveķiem, Lielplatones, Dzelzavas, Smiltenes, Rīgas un Gaismas. Sacensības sākās ar stafeti, kur mūsu skolas komanda ieguva 3. vietu. Paldies Sendijam, Ingai un Sanijai!

Lielplatones pamatskolas - atbalsta centra komanda 30. janvārī piedalījās LSO organizētajās florbola sacensībās meitenēm Tukuma novada Irlavas sporta namā. Šogad sacentās 12 komandas – Smiltene, Rīga 4, Rīga 3, Dzelzava, Sveķi, Lielplatone, Spāre, Tukums, Zālīte, Aleksandrova, Rudzāti un Upesgrīva. Mūsu meiteņu komandai 2. vieta A divīzijā! Paldies meitenēm- Solvitai Podniecei, Amandai Zīlei, Ramonai Pērkonei, Ingai un Danai Smirnovām, Solvitai Modrai Dovnorovičai, Katrīnai Upmalei, Aivai un Sanijai Krauzēm!

23. janvārī Piekuļu slēpošanas un biatlona trasē "Cēsis" norisinājās Latvijas Speciālās Olimpiādes organizētās sacensības Skriešana ar sniega kurpēm. Sacensības organizēja LSO, vadīja Spāres pamatskola. Sacensības tika atklātas ar karoga pacelšanu un Latvijas Valsts himnas atskaņošanu. Uzrunu sacensību dalībniekiem teica LSO nacionālais direktors Aigars Lasis. Sacensībās piedalījās 6. speciālās skolas- Spāres pamatskola, Dzelzavas internāpamatskola, Smiltenes novada speciālā pamatskola, Sveķu pamatskola, Rīgas 4 pamatskola un Lielplatones pamatskola-atbalsta centrs. Sportisti startēja 3 dažādās disciplīnās un noslēgumā komandas skrēja stafetes skrējienu, komandā bija meitene un divi zēni.

Mūsu skolas komanda stafetē izcīnīja 2. vietu! Paldies Solvitai Modrai Dovnorovičai, Kristapam Gailānam un Sendijam Ruskam! Individuālajās disciplīnās 400 m skrējienā Ramonai Pērkonei 1.vieta un Katrīnai Upmalei 2.vieta, tāpat godalgotas vietas ieguva Harijs Liepiņš (2.vieta) un Aivars Sorokins (4. vieta) -200m distancē! Sacensībās piedalījās arī Valters Grabovskis, Edžus Pērkons un Inga Smirnova! Paldies sportistiem par izturību un skolas vārda popularizēšanu .

1991.gada Barikāžu dienas atceres ugunskurs. 22. janvāra saulainā pēcpusdienā C klašu skolēni un skolotāji pulcējās Tīsu meža atpūtas laukumā pie ugunskura. Pēc pasākuma vadītāju ieteikuma -  iepriekš visi bija klausījušies aculiecinieku “Barikāžu stāstus” vietnē lsm.lv. Darbošanos mežā skolēni sāka ar uzdevumu noformēt notikuma nosaukumu “Barikādes – 1991.” Visi rakstīja un zīmēja ar lielu pacietību, lai kopā izdotos. Pie ugunskura visi ar interesi klausījās pieaugušo atmiņās par traģiskajiem notikumiem Rīgā. Pieminot kritušos barikāžu dalībniekus, skolēni pagatavoja nelielus lukturīšus un aizdedza svecītes. Visiem kopā bija interesanti iejusties atmiņu gaisotnē, dzerot siltu tēju ar parastām sviestmaizēm un cepot kartupeļus ugunskura oglītēs. Šī pēcpusdiena paliks katra dalībnieka atmiņā, jo kļuvusi par ikgadēju tradīciju pieminēt jauno laiku vēstures notikumus.

 

 

Barikāžu atceres diena. Lai nostiprinātu teorētiski apgūto informāciju par svarīgiem notikumiem Latvijas valsts vēsturē, veidotu piederības un kopības sajūtu, 20. janvārī tik organizēts pasākums par godu Barikāžu atceres dienai skolas mežā ar ugunskura kurināšanu un aktīvu darbošanos. Pasākums tika orientēts uz emocionālas gaisotnes radīšanu un sajūtām, tādā veidā nostiprinot iegūto informāciju atmiņā caur emocijām un, sasaistot to ar iepriekš zināmo no vēstures un citām stundām.

Skolēniem tika piedāvāts savākt malku ugunskuram un iespēja to iekurināt pašiem. Tika vārīta tēja, līdzi bija paņemts arī kakao un kartupeļi cepšanai. Skolēni bija sapulcējušies vienkopus un draudzīgā atmosfērā izbaudīja mirkļa burvību. Pasākuma laikā tika uzslieta arī simboliska telts, kurā varēja ienākt un pustumsā klausieties šāvienu un sprādzienu skaņas, kas tika atskaņotas fonā. Skolotāja lielā atdeve pasākuma veidošanā tika atzinīgi novērtēta, jo skolēni vēl vairākas dienas atzinīgi izteicās un novērtēja ieguvumus par emocijām un lieliski pavadīto laiku. Agris Liepiņš.

 

 

 

Florbola turnīrs Lielplatones pamatskolā - atbalsta centrā notika 16. janvārī.

 

 

20.decembrī visi Lielplatones pamatskolas – atbalsta centra skolēni piedalījās pasākumā “Ziemassvētku brīnumu gaidot”. Lai gan laika apstākļi mūs ar sniegu nelutināja, skolas zālē bija gan sniegotas egles, gan sveču liesmu mirdzums. Un mirdzums bija arī skolēnu acīs, kad tika runāti dzejoļi, dziedātas dziesmas un ritināts dejas solis. Pasākumu vadīja 3. kursa audzēkņi Solvita un Gunvaldis. Svētku uzrunu teica skolas direktors, novēlot Jaunajā gadā visiem izturību, centību, labu uzvedību un prasmi veidot draudzīgas attiecības klases un skolas kolektīvā.  Pasākumā atzinības rakstus un pateicības saņēma mācībās labākie skolēni, kārtīgāko istabiņu uzturētāji internātā un labākie sportisti. Čaklākos lasītājus skolas bibliotekāres vārdā sveica skolotāja Sandra. Koncerts bija radošuma un jautrības pilns. Paldies klašu audzinātājiem par lieliski sagatavotajiem priekšnesumiem. I.Loginova.

 

Ziemassvētki ir īpašs laiks ar piparkūku smaržu, cerībām, smaidiem un, protams, arī dāvanām. 19. decembrī skolā tika svinētās Klašu eglītes.

 

12. decembrī 17 Lielplatones pamatskolas - atbalsta centra 3.- 7. klases skolēni un viņu skolotāji “Latvijas skolas soma” ietvaros, apmeklēja kinoteātri "Kino Citadele", lai baudītu Latvijas animācijas filmu klasiķes Rozes Stiebras vizuālo poēmu "Saule brauca debesīs". Filma stāsta par Latviju kā Saules meitu, kura piedzimst tumsā, tiek nozagta, bet vēlāk atbrīvota, lai uzplauktu kā skaists zieds mūžībā.

 

12. decembrī Lielplatones skolā- atbalsta centrā norisinājās LSO galda tenisa turnīrs. Mūsu skolu pārstāvēja Inga Smirnova 3. vieta, Dana Smirnova 2.vieta, Nils Pērkons 1.vieta, Edžus Pērkons 3.vieta un Kristaps Gailāns 2 . vieta.

 

 

9. decembrī 1., 2. un 3. kursa audzēkņi devās ekskursijā uz Nacionālo teātri Rīgā, lai baudītu izrādi "Ģimenes pasaka - sudraba slidas". Mērijas Meipsas-Dodžas stāsts ir viens no pazīstamākiem Ziemassvētku stāstiem, kas aizved uz 19. gadsimta Holandi – tās aizsalušajiem kanāliem, pa kuriem bērni skrien ar slidām, vējdzirnavām un mājām, kurās mīt paēduši un laimīgi bērni. Tikai pašā pilsētiņas nomalē, pussabrucis un pelēks, slejas kāds trūcīgs namiņš, kurā dzīvo Grētele un Hanss. Tuvojas slidošanas sacensības, visiem bērniem ir slidas, izņemot viņus. Bet, izrādās, dzīve bagātos bērnus nebūt nav padarījusi skopus un ļaunus, un notiek brīnumi...

Pirms izrādes skolēni baudīja patriotiska rakstura pastaigu pa Vecrīgas skaistākajām vēsturiskajām vietām - Pulvertornis, prezidenta pils un Vecrīgas klusās ielas.

 

 

Jau trešo gadu 5. decembrī O. Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolā norisinājās Rīgas 1. pamatskolas - attīstības centra kausa izcīņa basketbolā, kurā piedalījās  12 komandas no Latvijas speciālajām skolām. Lai sacensības varētu sākties, tika izveidotas divas apakšgrupas, pa sešām komandām katrā: A grupa un B grupa, ko noteica komandu pārstāvju izloze. Kamēr notika izloze, visas komandas ISBS trenera Jāna Šulta un VEF Rīgas spēlētāju Oskara Hlebovicka un Vernera Koha vadībā pirms sacensībām kopīgi iesildījās.

Spēles notika pēc Speciālās olimpiādes noteikumiem. Starp spēlēm no katras komandas 2 labākajiem bija iespēja piedalīties konkursos - Ātrākais stafetē un Labākais metienu izpildītājs. Mūsu skolas audzēknis Sendijs Ruska  izcīnīja titulu Labākais metienu izpildītājs. Lielplatones pamatskolas-atbalsta centra komanda izcīnīja 3. vietu A divīzijā.  

 

 

 

Laikā no 28. novembra līdz 1. decembrim skolā viesojās zviedru krustvecāki, nedēļas garumā kopā ar skolēniem svinot gada skaistākos svētkus zviedru Ziemassvētkus. Skolēni devās slidot uz Jelgavas ledus halli, kopā ar krustvecākiem un skolotājiem cepa ziemassvētku gardumus - piparkūkas, "makšķerēja" dāvanas Laimes akā, svinēja Lūcijas svētkus, kā arī dāvināja un saņēma dāvanas. Paldies zviedru krustvecākiem par sirds siltumu, mīlestību un gādību visa gada garumā.

 

Skolēnu dāvanas zviedru krustmātēm un krusttēviem Ziemassvētkos.

 

Piparkūku cepšana kopā ar zviedru krustvecākiem.

 

Lūcijas dienas svinības un skolēnu dāvanu dāvināšana krustvecākiem, kas ir atbraukuši, un tiem, kas palikuši Zviedrijā.

 

Zviedru Ziemassvētku pasākums ar Ziemassvētku vecīti, ciemiņiem un bijušajiem audzēkņiem.

 

 

Mūsu skolas skolēni - J. Sauja, J. Janaitis, K. Upmale, D. Kalniņa, A. Jirgensons, K. Stelčs un A. Baraušķis 23. un 24. novembrī piedalījās sporta tūrisma pulciņa "Izdzīvošana" veidotajā pasākumā - nometnē "Pa strēlnieku pēdām" Kalnciema vidusskolas teritorijā. Nometnes laikā skolēni apguva izdzīvošanas iemaņas mežā, mācījās gatavot ēdienu brīvā dabā, veica pārgājienu un pulciņa vadītājs skolēnus iepazīstināja ar norūdīšanos.

 

 

2019. gada 21. novembrī Tukuma novada Irlavas sporta namā notika kārtējās LSO finālsacensības florbolā. Sacensībās piedalījās 10 komandas no Tukuma, Smiltenes, Padures, Spāres, Sveķu, Aleksandrovas, Rīgas, Lielplatones, Jūrmalas un Viduskurzemes skolām. Vispirms komandas dalījās divās apakšgrupās un tika izspēlētas divizionēšanas spēles, noskaidrojot komandu sadalījumu divīzijās. Pēc tam notika spēles divīzijās, kurās Lielplatones pamatskolas-atbalsta centra komanda B divīzijā ieguva 2. vietu.

 

 

 

 

16. novembrī  Lielplatones kultūras namā Latvijas neatkarības proklamēšanas dienas svētkiem veltītajā pasākumā Latvijas Republikas  Izglītības un zinātnes ministrijas Pateicības raksts tika pasniegts sporta skolotājai Gunai Adamovičai par profesionālo ieguldījumu Latvijas izlases komandas dalībnieku sagatavošanai Speciālās Olimpiādes Pasaules Vasaras spēlēm Arābu Apvienotajos Emirātos. Mēs lepojamies ar mūsu skolotājas sasniegumiem un vēlam viņai arī turpmāk sasniegt augstus rezultātus un gūt prieku par padarīto darbu!

 

 

 

 

Laikā no 14.-15. novembrim mūsu skolas skolēni Rinalds Stols no 3. kursa un Dairis Stols no 2. kursa piedalījās Latvijas profesionālās izglītības iestāžu būvniecības nozares audzēkņu profesionālās meistarības konkursā “Sienas sagatavošana krāsošanai un dekoratīvās krāsošanas darbi ar Sakret materiāliem”.  Konkurss notika Daugavpils Būvniecības tehnikuma IPĪV „Dagda”. Kopumā konkursā piedalījās 15 komandas no visas Latvijas.

 

Speciālo skolu vidū Lielplatones pamatskolas - atbalsta centra komanda ieguva godpilno 2. vietu, piekāpjoties tikai Sveķu pamatskolai. Konkursa uzdevums bija izkrāsot sagatavoto sienu ar dotajām krāsām un uzvilkt apmetumu ar flicēšanas paņēmienu. Paldies skolotājiem un skolēniem par ieguldīto darbu un pacietību!

 

Es paņemšu plaukstā Baltijas jūru,

Un saudzīgi savā plaukstā to turu.

Es sauli tieši pa vidu lieku

Lai zeltītā dzintara ietērpā tiek.

13. novembrī mūsu skolā tika svinēta Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas diena. Skolotāja Ludmila un skolnieces Evita un Solvita stāstīja par Latvijas valsts rašanos. Vēlāk skolēniem bija iespējams noskatīties Elejas vidusskolas skolēnu ansambļa un deju kolektīva sagatavoto koncertu. Paldies viesmāksliniekiem par priekšnesumiem.

 

13. novembrī Salaspils sporta namā notika LSO Tautas bumbas sacensības. Piedalās 8 komandas. Lielplatones pamatskolai - atbalsta centram 2 vieta “A” grupā. Paldies sportistiem par dalību sacensībās un treneriem par komandas sagatavošanu sacensībām!

 

12.novembrī  Kandavas novada Cēres pamatskolās sporta zālē notika ZEMGALES REĢIONA SPECIĀLO IZGLĪTĪBAS IESTĀŽU SACENSĪBAS FLORBOLĀ ZĒNIEM, kurās piedalījās 5.komandas. Lielplatones pamatskolas-atbalsta centra komanda ieguva 1.vietu un tiesības piedalīties LSO florbola sacensībās Irlavā 21. novembrī, kur startēs pārējo reģionu uzvarētāju komandas.

 

11. novembrī C klašu skolēni svinēja Mārtiņdienu ar latviešu tautas pasaku lasīšanu un puzuru veidošanu.

 

 

 

11. novembra pēcpusdienā skolotāja Ilze Launaga kopā ar 9. klases un 1.-3. kursa audzēkņiem devās ceļā uz Jelgavu, lai piedalītos Lačplēša dienai veltītajā lāpu gājienā. Skolēni jau iepriekš bija sarūpējuši lāpas. Skolēni ar interesi piedalījās gājienā un klausījās runās un dziesmās. Daudzi skolēni gājienā piedalījās pirmo reizi, bet viņi bija ļoti iepriecināti. Visiem skolēniem patika pasākums.

 

 

7. novembrī  Elektrum Olimpiskajā centrā norisinās sporta aktivitātes ”Nāc un sporto sev par prieku!", kas pulcē kopā bērnus un jauniešus ar smagiem un ļoti smagiem garīgās un fiziskās attīstības traucējumiem! Šajā pasākumā piedalās arī Lielplatones Pamatskola-atbalsta Centrs izglītojamie!

 

 

 

 

31.oktobrī skolā notika ķirbīšu svētki. Skolas līdzpārvaldes skolēni mēģināja latviešu veļu laiku apvienot ar Helovīna svētkiem. Pasākums iesākās ar maskās  tērpušos skolēnu ierašanos skolas zālē. Bija ieradušies visādi spoki un mošķīši no skolas stūru stūriem. Skolēni "tina" mūmijas ar tualetes papīru, pa divi lidoja uz raganas slotas, ieķērās un ķepurojās zirnekļu tīklos. Pasākuma beigās tika izveidota izgrebto ķirbīšu izstāde - skolas pagalmā zobojās oranžie svētku varoņi, kamēr viņu saimnieki un saimnieces jestri leca jautrās dejās diskotēkā. Tā tik bija viena varena spokošanās!

 

 

21. oktobrī mūsu skolas gaiteņos, foajē telpās un kāpnēs parādījās interesantas grīdas spēles un uzraksti, ko skolai sagādāja sociālais pedagogs Sandra. Līmēšanas grūtajā un sarežģītajā darbā piedalījās arī citi skolas pedagogi un darbinieki, lai sagādātu pārsteigumu skolēniem, kas pēc nedēļas atgriezīsies skolā no brīvdienām. Paldies skolotājai Sandrai par spēļu veidošanu un izgatavošanu!

17. oktobrī mūsu skolas arodizglītības audzēkņi piedalījās Karjeras dienas pāsākumā, kura norisinājās Zaļenieku pagastā, sadarbībā ar Zaļenieku komerciālo un amatniecības vidusskolu jaunieši pasākuma laikā piedalījās dažādās aktivitātēs. “Iedvesmas stundas” komandas vadītā sarunā ar pasākuma viesiem, iedvesmotājiem – grupas DAGAMBA dalībniekiem diskutēja par mūziķu skolas laiku un karjeras ceļu. Sarunas laikā grupas dalībnieki aicināja jauniešus noticēt tam, ko pats vēlies darīt un sasniegt, un sekot savam aicinājumam, izmantot skolas sniegtās iespējas nākotnes karjeras veidošanai. Izskanēja pārdomas par mākslīgo intelektu mūzikas pasaulē, par mūsdienu tehnoloģijām mūziķa darba ikdienā, kā arī par to, vai roboti spēs aizstāt dzīvo mūziku. Turpinājumā jaunieši apmeklēja dažādus izglītības iestāžu stendus (profesionālās skolas/tehnikumi, augstskolas u.c.), kur jaunieši izzināja savas tālākizglītības iespējas un praktiski darbojās dažādās darbnīcās, kā arī iepazina mūsdienu tehnoloģijas – 3D printēšanu un 3D virtuālo pasauli.

Arī skolā laikā no 14.-18. oktobrim notika Karjeras nedēļai veltītas aktivitātes.

 

 

17. oktobrī mūsu skolas komanda piedalījās Starptautiskais pavāru palīgu konkurss „Protu, varu, daru” Rīgas 5. pamatskolā - attīstības centrā. Konkursa mērķis ir aktualizēt karjeras izaugsmes iespējas, nostiprinot iepriekš apgūto iemaņu, prasmju un zināšanu apjomu pavāra palīga profesijā. Mūsu skolu pārstāvēja topošie pavāru palīgi - G. Rozenbergs, M. Babre, S. Dovnoroviča un D. Smirnova. Skolēniem bija uzdots mājas darbs - izcept smilšu mīklas izstrādājumu. Tādēļ kā cienastu uz Rīgu vedām mūsu cepto burtiņkūku. Konkursa laikā skolēni gatavoja gaļas salātu un  servēja brokastu tipa galdu. 12 skolu konkurencē mēs ieguvām atzinības rakstu. Paldies skolotājai Anitai un skolēniem par ieguldīto darbu un čaklumu!

 

 

 

jautrās Stafetes notika 15. oktobrī. Stafetēs piedalījās jaunāko klašu un cerību klašu izglītojami ar mērķi veicināt sporta attīstību izglītības iestādē un popularizēt netradicionālo materiālu izmantošanu sporta aktivitātēs.

10. oktobrī skolā bija iespējams vērot teātra izrādi "Un atkal Nezinītis". Nezinītis un Zinīte atkal ciemojās mūsu skolā! Iesaistījās pilnīgi visi, gan dziedāja, gan plaukšķināja, gan minēja mīklas. Kopīgiem spēkiem tika atkārtoti drošības noteikumi. Teātra izrādi bija iespējams vērot ar projekta "Skolas soma" gādību.

 

9. oktobrī C klašu lielie skolēni devās ekskursijā uz gleznainu Vidzemes nostūri Raunu, lai apmeklētu Ceriņu ģimenes 2006. gadā dibināto uzņēmumu SIA "Siera ražotni", kas ražo dažāda veida sierus un 16 veidu Mājas makaronus un 4 veidu Mājas nūdelītes. Jau 13 gadus "Siera ražotne" ir vienīgais piena pārstrādes uzņēmums Baltijā, kurā top Zaļais siers. Vienu no siera galvenajām sastāvdaļām – sierāboliņu – saimnieki audzē paši savā dārzā. Skolēniem bija iespēja rullēt mīklu, sagriezt makaronus ar īpašu iekārtu, tos iesaiņot un ņemt līdzi baudīšanai mājās, kā arī uzzināt, kad un kā radās makaroni, kā arī iepazīties ar ražotnes produktiem un tos nobaudīt.

Pēc tam mūsu ziņkārīgo skolēnu ceļš veda uz mazu Vidzemes maizes ceptuvīti, kurā skolēni no rauga mīklas veidoja pīrādziņus, cepa tos īstā maizes krāsnī un no graudiem veidota latviešu rakstu zīmes. Tomēr vispatīkamākā bija savu gatavoto pīrādziņu baudīšana sveču gaismā pie skaisti klāta gaida kā senatnē.

 

 

 

It visā, kas ir iemīlams un nīstams,
Ik vārdā, kas ar sirdi jāizjūt,
Ir skolotājam jābūt īstam
Un vienmēr patiesam, cik patiess vien var būt.

Skolotāju diena Lielplatones pamatskolā - atbalsta centrā tika svinēta 4. oktobra rītā.

 

3. oktobra rītā Rīgas pašvaldības policijas lieliskie kolēģi atklāja Latvijas Speciālā Olimpiādes bērnu starptautiskās futbola sacensības meitenēm, ienesot sacensībās cerības uguni jeb tiesībsargājošo iestāžu lāpu skrējiena lāpu! Sacensībās norisinājās Rīgā un tajās piedalījās 16 komandas no dažādām Latvijas speciālajām izglītības iestādēm! Tiesībsargājošo iestāžu lāpu skrējiena lāpa tradicionāli simbolizē cerības un vienotības spēku Speciālās olimpiādes sportistiem! LSO futbola sacensībās Lielplatones skolas meiteņu komandai sudraba medaļas A grupā! Paldies komandas meitenēm Aivai un Sanijai Krauzēm, Amandai Zīlei, Solvitai Dovnorovičai, Ingai Smirnovai, Katrīnai Upmales, Ramonai Pērkonei un Solvitai Podniecei!

 

30.septembrī visi skolas skolēni bija aicināti piedalīties bagātīgā Miķeļdienas tirdziņā. Miķeļdienas gadatirgū skolēni iejutās pārdevēju lomā. Par tirgus preci izvēlējās gan mājas dārzos izaudzētos augļus un dārzeņus, gan pašceptus konditorejas kārumus. Tirdziņu atklāja skolēnu sagatavotās tautasdziesmas, ticējumi un priekšnesumi. Miķeļdienas pasākumā bija iespēja uzzināt svētku tradīcijas, laika vērojumus par gaidāmo rudeni un ziemas mēnešiem. Skolēni ar interesi iesaistījās dabas vērojumu pārrunāšanā.

 

Visiem liels prieks par čaklajiem skolēniem un atsaucīgajiem vecākiem, kas gādāja patīkamu noskaņu ne tikai sev, bet priecēja arī visus tirdziņa apmeklētājus. Pircējiem maciņi tukšojās neredzētā ātrumā. Vēderiņus priecēja gan saldi, gan sāļi gardumiņi. Pateicībā par gatavošanos skolēni saņēma atzinības un bagātīgus ābolu maisiņus. Paldies visiem, kas atbalstīja šo pasākumu, bet īpašs paldies vecākiem par sapratni, atsaucību un līdzdarbošanos! Pasākumu vadīja skolotājas Dace Grandovska un Mārīte Svalbe.

 

 

LSO rudens krosa sacensības Lielplatones pamatskolas - atbalsta centra meža trasē. 26. septembra sacensībās piedalās 14 skolu komandas. Jau 33 gadu Lielplatones skola pulcē sportistus uz republikas rudens krosu, kurš notiek skolai blakusesošajā meža trasē. Sacensības tika atklātas ar karoga svinīgu pacelšanu, kas tika uzticēta Solvitai Modrai Dovnorovičai un Sandim Karličukam. Lielplatones pamatskolas –atbalsta centrs  direktors  A.Urbāns visiem sportistiem novēlēja izturību atrast jaunus draugus un uzvarēt godīgā cīņā. Atkarībā no vecuma sportisti sacentās vairākās vecuma grupās- cerību sportisti divās vecuma grupās zēni un meitenes, pārējie sportisti 4 vecuma grupās zēni un meitenes,  attiecīgi veicot 300, 500, 800, 1000, 1500 un 2000m garas distances.    

Lielplatones pamatskolas – atbalsta centra skolēni ieguva sekojošas vietas LSO Republikas rudens krosā - 1. vieta -  Signe Vanaga (500m), 2. vieta - S. Dovnoroviča (1000m),  S. Ruska (2000m) un K. Upmale (500m), 3. vieta – Santa Vanaga (500m), 4. vieta – A. Jirgensons (1000m) un R. Pērkone (1000m), 8.vieta - K.Ūdris (1000m), 10. vieta – H. Liepiņš (600m), 11. vieta – E. Rozentāls (1500m), bet 15. vieta – R.J. Sauja (1500m). Paldies dalībniekiem un skolotājiem par ieguldīto darbu un uzvarām, lielām un mazām.

 

Rudens kross skolā notika 19. septembrī.

 

 

 

 

C klašu vizuālās mākslas pulciņā un nodarbībās tapušo darbu izstāde. Vēl nedēļu laikā no 23.-29. septembrim Sesavas bibliotēkā ir iespējams skatīt Lielplatones pamatskolas - atbalsta centra C klašu vizuālās mākslas pulciņā un nodarbībās tapušo darbu izstādi. Pēc tam šī izstāde dosies uz Elejas vidusskolas bibliotēku.

 

 

 

 

19. septembrī Ozolnieku stadionā norisinājās LSO finālsacensības futbolā zēniem.  Mūsu skolas komanda izcīnīja 1. vietu B grupā!

 

 

20. septembrī visā Latvijā norisinājās Olimpiskās dienas pasākumi, kurus ar vingrojumu kompleksu piedalās arī Lielplatones pamatskolas - atbalsta centra izglītojamie ar moto "Nāc un vingrot sāc!".

Video var redzēt šeit.

 

 

 

"Starp asteru krāsainiem ziediem
Uzplaukst septembra smaids,
Kopā ar labiem draugiem
Aizsteidzas laiks."

 

Laikā no 9.-13. septembrim mūsu skolā notika dzejas dienām veltīto ziedu kompozīciju izstāde. 3. stāva foajē jau pirmdienas pēcpusdienā piepildīja skolēnu atnesto, atvesto un dzejai veltīto ziedu smarža. Pēdējie no salnas glābtie ziedi lepni sargāja vārgos skolēnu izvēlētos dzejoļus.

 

 

 

 

Lielplatones pamatskolā - atbalsta centrā 12. septembrī notika Zemgales reģiona speciālo skolu sacensības futbolā zēniem.  Sacensībās piedalījās 4 speciālās izglītības iestādes - Tukuma novada speciālās izglītības iestāde, Pamūšas speciālā pamatskola, Bērzupes speciālā pamatskola un Lielplatones pamatskola- atbalsta centrs.

 

Popularizējot meiteņu futbolu! Sadarbībā  ar Latvijas Futbola Federāciju 11. septembrī Latvijas Speciālās Olimpiādes meiteņu izlase piedalījās futbola koptreniņā ar Sporta kluba “Super Nova”  futbolistēm!  Paldies LFF par šādu iespēju. Meitenēm no speciālajām izglītības iestādēm tā bija jauna pieredze , par ko meitenes ļoti priecājās! Paldies arī trenerei Elīzai Spruntulei par fantastisko treniņu.  No treniņa meitenes mājās devās ar pozitīvām emocijām un jauniem iespaidiem!

 

 

Zinību diena nu jau Lielplatones pamatskolā- atbalsta centrā tika svinēta 2. septembrī. Atkal Jaunais mācību gads!  Viss sākās ar zvana skaņām, kad, visiem klātesošajiem sagaidot, skolas pulkā tiek uzņemti pirmklasnieki. Nu jau arī viņiem jāsāk nest skolas soma. Ak, skolas soma, cik labi būtu, ja tā pati sakārtotos, vai arī, ar vai bez tās varētu palikt mājās - ar stāstiem par to skolēnus uzrunā gan klašu audzinātāji un skolotāji, gan skolas direktors un pagasta pārvaldniece; nopietni, sirsnīgi un pa jokam.

 

 

Vasaras nometne Zviedrijā.

 

 

 

 

2018./ 2019. mācību gads

 


 

Mans gaišais bērns, mana kastaņa svece, 
Es vēlos tevi laimīgu redzēt. 
Es gribētu tevi vēl sargāt un sargāt, 
Man katra tava ziedlapa dārga. 
Lai nenorauj vējš, lai salna saudzē, 
Lai saule to lēni un viedīgi plaucē, 
Lai pumpurs pēc pumpura vaļā raisās 
Un spēcīgi šūpojas rāmajā gaisā; 
Mans gaišais bērns, mana kastaņa svece, 
Mana laime ir tevi laimīgu redzēt.

                                  /Ā. Elksne/

 

9. un 9.3.c klases, un 3. kursa izlaidums notika 31. maijā.

3. kursa izlaidums. Skolu absolvē 3 skolēni, kas ar teicamiem rezultātiem ir beiguši Būvdarbu un Ēdināšanas pakalpojumu profesionālās pamatizglītības programmas. Paldies klases audzinātājai Ilzei un profesionālās izglītības skolotājiem Anitai un Jānim par izcilo darbu.

9. klases izlaidums.  Skolu absolvē 11 skolēni. Paldies klases audzinātājiem Ilgai, Ļudmilai un Indriķim par milzīgo ieguldīto darbu skolēnu audzināšanā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.3.C klases izlaidums. Skolu absolvē 4 skolēni. Paldies klases audzinātājām Vēsmai un Vitai par pašaizliedzīgo un sirsnīgo audzināšanas darbu.

 

 

Ekskursija pie Tērvetes taureņiem. 29. maijā 3. un 4. klases skolēni un viņu skolotāji devās krāšņā ekskursijā uz gleznaino Tērveti, apskatīt taureņus Tērvetes tropu mājā. Ekskursiju atbalstīja projekts "Skolas soma".

 

 

9. klases ekskursija uz Ventspili notika 28. maijā. Skolēniem projekta skolas soma ietvaros bija iespēja apmeklēt Ventspils Jaunrades nama Planetāriju un Observatoriju, kā arī Livonijas ordeņa pili.

 

SOEE futbola nedēļas ietvaros mūsu skolā notika futbola turnīrs, kurā piedalās 8 komandas! Spēles vēl interesantākas izvērtās, kad uz laukuma iznāca skolas skolotāji un darbinieki. Lai gan daba mums dāvāja lietu, tas nemazināja spēles kaisli un vēlmi.

 

No 24. maija  līdz 27. maijam Latvijas Speciālās Olimpiādes meiteņu komanda Nīderlandē, Tilburgā piedalījās Eiropas meiteņu futbola turnīrā. Komandas sastāvā bija meitenes no Jūrmalas, Pelču, Spāres, Gaujienas, Sveķu skolām un arī no mūsu skolas. Lielplatones godu Eiropā nesa Amanda Zīle un Solvita Dovnoroviča.

  

 

23.maijā notika Latvijas Speciālās Olimpiādes gada gaidītākās sacensības Cēsīs - Vieglatlētika 2019. Sacensībās sportisti varēja pierādīt sevi septiņās dažādās disciplīnās. uzlabot savus personīgos rekordus, kā arī iegūt jaunus draugus un labi pavadīt dienu.

Mūsu skolas komandā piedalījās – Rinalds Stols (3. vieta bumbiņas mešanā), Edžus Pērkons (4. vieta 100m skrējienā), Aleksandrs Zīmonts (5. vieta  100m skrējienā un 5. vieta  800m skrējienā), Solvita Podniece (1. vieta 500m skrējienā), Kristaps Gailāns (3. vieta augstlēkšanā), Katrīna Upmane (2. vieta augstlēkšanā), Ramona Pērkone un Solvita Dovnoroviča. Bet mūsu skolas komandas meitenes stafetē ieguva 1. vietu, bet zēni - 2. vietu.

 

Dārza svētki Pamūšas skolā. 22.maijā septiņi  mūsu skolas „c” klašu skolēni un divi  pedagogi viesojās Pamūšas skolā rīkotajos Dārza svētkos. Šādi svētki  Pamūšās notiek jau vairākus gadus un ciemos tiek aicināti arī sadarbības skolu skolēni. Šogad, braucot ciemos, līdzi vedām priekšnesumu - deju „Seši mazi bundzinieki”.

Pamūšās mūs sagaidīja skolotāja Anita, un visas dienas garumā jutām viņas rūpes un gādību - lai karstumā nejustu slāpes, lai nepalaistu garām kādu pasākuma posmu, lai laikā baudītu sātīgās pusdienas un garšīgo torti. Pasākums bija ļoti interesants, par visu bija padomāts, ieguldīts liels sagatavošanās darbs - skola un apkārtne saposta ļoti skaista, paši saimnieki sirsnīgi, atvērti un sadarboties gatavi. Diena bija piepildīta un jauka. Skolēni atpūtās un piedalījās sportiskās aktivitātēs, noskatījās jauku koncertu, piedalījās radošajās darbnīcās. Paldies Pamūšas skolas kolektīvam par jaukajiem svētkiem!

 

Latvijas Republikas speciālo izglītības iestāžu 19. māksliniecieskās pašdarbības  festivāls "Viss pa jokam un pa īstam" Katvaru internātpamatskolā 22. maijā.

 

 

Katvaru internātpamatskola jau 19. gadu vēra savas durvis maziem un lielākiem māksliniekiem. Mūsu skolas skolnieki bija tie, kas mēroja visgarāko ceļu līdz notikuma vietai. Skolēnus un skolotājus priecēja mazo mākslinieku sagatavotie priekšnesumi, šogad skolotāja Dace un dejotāji ciemos brauca ar Hip-hop deju. Pēc pasākuma skolēnus gaidīja jautras atrakcijas - Bruno Moto motociklu parāde, izjādes ar zirgiem, laivu braucieni, dzīvnieku apskate. Pasākumu vadīja klauns un skolotāji un skolēni jutās kā atbraukuši uz svētkiem, kurus papildināja Katvaru skaistā daba un siltais laiks.

Video ar reportāžu no festivāla (saīsināts un pārpublicēts no raidījuma "Limbažu novada vēstis" 2019. gada 30. maijs (avota vietne Vidzemes TV Facebook profils).

 

 

Mācību priekšmetu olimpiāžu uzvarētāju un viņu skolotāju sveikšana. 16. maijā, Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune Zaļenieku kultūras namā novada izcilākajiem skolēniem un viņu pedagogiem pasniedza pašvaldības Pateicības rakstus un naudas balvas par sasniegumiem 15 valsts un reģionālajās mācību priekšmetu olimpiādēs un 11 profesionālajos konkursos. Arī Lielplatones internātpamatskolas skolēni un skolotāji tika sumināti. Kristapam Geisleram, Mārcim Salmiņam, Mārai Babrei un Solvitai Modrai Dovnorovičai atzinība par 1. vietu  starptautiskajā konkursā „Protu, varu, daru”, demonstrējot izcilas prasmes pavāra palīga profesijā. Dairim Stolam un Rinaldam Stolam atzinība par 3. vietu Latvijas profesionālās izglītības iestāžu būvniecības nozares audzēkņu PROFESIONĀLĀS MEISTARĪBAS KONKURSā “SIENAS KRĀSOŠANAS UN DEKORATĪVĀ APMETUMA DARBI”, bet Rinaldam Stolam  un Aleksandram Zīmortam par 3. vietu Latvijas profesionālās izglītības iestāžu būvniecības nozares audzēkņu profesionālās meistarības KONKURSā „SIENU KRĀSOŠANAS UN DEKORATĪVĀS KRĀSOŠANAS DARBI”.

Jāpiebilst, ka šāds svinīgais pasākums Jelgavas novadā tiek rīkots jau 14. gadu, paužot pateicību un lepnumu par skolēniem un pedagogiem, kuri ar nezūdošu enerģiju un neatlaidību sasniedz augstus rezultātus izglītības jomā, tā sekmējot kopējā izglītības līmeņa celšanos novadā, kā arī veicinot Jelgavas novada vārda atpazīstamību Latvijā un Eiropā.

15. maijā skolā notika ikgadējās vieglatlētikas sacensības. Skolēniem savā starpā bija iespēja sacensties 4 sporta veidos - tāllēkšanā, 100 m un 400 m skrējienā un bumbiņas mešanā.

 

 

Skolas aktīvākie interešu izglītības pulciņu apmeklētāji 14. maijā devās ekskursijā uz Liepāju – pilsētu, kurā piedzimst vējš. Ekskursija iesākās Ziemeļu fortos ar skolotājas Ilzes stāstījumu par 1. pasaules kara kaujas vietām. Ziemeļu fortu apvija stiprs vējš un atklātās jūras sāļā smarža. Tālāk Liepāju skolēni iepazina nelielā apskates ekskursijā – pilsētas jaunais un vecais tilts, pilsētas kanāls, tramvajs, Rožu laukums, Liepājas Universitāte. Vēlāk skolēniem bija iespēja skatīt teātra izrādi par pasaules optimistiskāko meitenīti Poliannu. Skolēni no teātra balkona varēja vērot bez vecāku palikušās meitenes prieku un dziesmas. Teātra izrādē spēlēja arī mūsu skolas bijušās skolotājas dēls Kaspars Gods.

Pēc iestādes skolēni dejās ekskursijā, kur apskatīja Latvijas mūziķu Slavas aleju pie bijušās Pirmās rokkafejnīcas, Kūrmājas prospektā uzstādītās bronzas skulptūras, kurās iemūžināti Liepājas himnas “Pilsētā, kurā piedzimst vējš” tēli – Laivinieks, Vārna, Dzintara latvieši, Telefonists un Cilvēku mežs. Drosminieki varēja iebrist jūras aukstajā ūdenī, un uz viņiem noraudzījās Mātes piemineklis bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem Liepājas piejūras parkā. Ekskursija bija ļoti interesanti, kaut arī vējš bija stiprs, izrāde sarežģīta un ūdens jūrā auksts.

 

10. maijā notika ikgadējais Mātes dienas pasākums, kurā skolēni savas māmiņas priecēja ar dzejoļiem, dejām un dziesmām.

 

 

LATVIJAS SPECIĀLĀS OLIMPIĀDES VIEGLATLĒTIKAS SACENSĪBAS CERĪBU SPORTISTIEM 2019. 9. maijā   Latvijas Speciālā Olimpiāde organizēja cerību vieglatlētikas sacensības izglītojamajiem ar smagiem un ļoti smagiem  garīgās un fiziskās attīstības traucējumiem. Sacensības norisinājās Rīgā, BJC “Laimīte”. Dalību sacensībās bija pieteikušas 16 skolas. Komandā varēja startēt 10 sportisti. Katrs sportists varēja startēt divās disciplīnās. Sportisti katrā disciplīnā tika apbalvoti ar medaļām no 1-6 vietai.

Mūsu skolas komandā piedalījās – Signe Vanaga (2. vieta bumbiņas mešanā), Santa Vanaga (5. vieta bumbiņas mešanā un 2. vieta tāllēkšanā), Harijs Liepiņš (3. vieta  60m skrējienā), Kaspars Krēģis (12. vieta 60m skrējienā, 10. vieta bumbiņas mešanā un 16. vieta 500m skrējienā), Aivars Sorokins (4. vieta bumbiņas mešanā un 11. vieta tāllēkšanā), Jānis Liepiņš (5. vieta bumbiņas mešanā un 8. vieta tāllēkšanā) un Pēteris Gromovs.

 

Projekta “Skolas soma” atbalstītā C klašu ekskursija “Visgaršīgākais siers un koka toveris” 8. maijā. Veiksmīgi atraduši pareizo ceļu uz z/s “Krišjāņi” Bauskas novadā, nokļuvām pie lielas fermas un piena pārstrādes korpusa. Laipna saimniece mūs sagaidīja, un pēc higiēnas prasību izpildīšanas (bahilas, roku mazgāšana un cepurītes) mēs devāmies siet sieru. Katrs skolēns izvēlējās garšvielas, pildvielas un sāli, lai sakultu siera masu. Kamēr masas atradās zem sloga, mēs mielojāmies ar ļoti garšīgu saldējumu un jogurtu, kas gatavots no aitas piena. Pēc darba sierotavā devāmies apskatīt fermu – gotiņas, mazos teliņus un fermas iekārtas. Atpakaļceļā viesojāmies Sesavas pagasta kokapstrādes darbnīcā “Amatnieki”pie galdnieka Daiņa Lieģenieka. Apskatījām kokapstrādes mašīnas, un procesu, kā no pagales top karote, mīklas rullis vai sviesta nazis. Redzējām mucu mājas, mucu pirtis, lielos pirts toverus – visu, ko radījušas meistara un viņa palīgu prasmīgās rokas. Skolā atgriezāmies noguruši, bet priecīgi un jaunu iespaidu pilni.

 

 

 

Par Tēvzemi un Brīvību,
par dzimto tēva sētu –
ja liktenis tā nolemtu,
mēs atkal celties spētu!

 

Skolā  "Baltā galdauta svētki" notika 3.maijā.

 

 

 

Acis darba izbijās,
Rokas darba nebijās,
Rokas darba nebijās,
Zinājās padarot.

               / Latviešu tdz./

Atraktīvo uzdevumu konkurss "Superpuika - 2019" notika 26. aprīlī.

 

 

 

Laika posmā no 8. - 25. aprīlim skolā norisinājās karjeras dienas. Skolēni domāja par savām nākotnes darba iespējām, sapņiem un viņiem sasniedzamām realitātē. Skolēniem bija jāizveido kolāža par savu sapņu profesiju. Skolēnu sapņi bija tāli un tuvi - krāsotājs, kriminālpolicists, kosmetologs, galdnieks, mūrnieks, pavāra palīgs u.c. 9. klase, 1. un 2. kurss bija sagatavojuši prezentāciju par profesijām Pavāra palīgs un remontstrādnieks, jo tās var apgūt mūsu skolā. Par praksē piedzīvoto un savu pieredzi stāstīja 3. kursa students topošais pavāra palīgs Kristaps.

 

Speciālo skolu sacensības mini futbolā zēniem līdz 17 gadu vecumam. 25. aprīlī Bērzupes speciālajā internātpamatskolā  notika tradicionālais mini futbola turnīrs līdz 17 g. veciem sportistiem. Šogad turnīrā piedalījās 10 speciālo skolu komandas - kopā 11 (Bērzupes, Rīgas 5, Gaismas, Pelču (divas komandas), Lažas, Pamūšas, Jūrmalas, Tukuma, Zālītes, Lielplatones). Pēc apakšgrupu spēlēm noskaidrojās pusfinālisti – Jūrmala, Lielplatone, Pelči un Gaisma.

Šogad Lielplatones internātpamatskolas komanda, izspēlējot fināla spēles, ieguva 3.vietu. Paldies mūsu skolas komandai- Sendijam, Nilam, Dairim, Rinaldam, Edžum, Kristapam, Aleksandram un Aivim par nenogurstošu cīņas sparu.

 

 

24. aprīlī 4 mūsu skolēni piedalījās Rīgas 1. speciālās internātpamatskolas – attīstības centra organizētajā konkursā informātikā Latvijas  speciālo skolu skolēniem. Konkursā mūsu skolu pārstāvēja 4 skolēni – Gunvalds Rozenbergs, Raivis Bulle, Aivars Sorokins un Mārtiņš Liepiņš. Kopā konkursā piedalījās 35 skolēni no 6 speciālās izglītības iestādēm.

Konkursa laikā skolēniem bija iespēja parādīt zināšanas informātikā. Konkurss sastāvēja no teorētiskās daļas, prakstiskās un zīmējumu veidošanas daļas. Skolēnu darbus vērtēja zūrija, kuras sastāvā bija paši skolotāji. Uzdevumi tika veidoti ņemot vērā skolēna apmācības programmu un vecumposmu. Rezultāti bija pārsteigumiem  bagāti. Skolēniem ir aizvien lielākas un labākas zināšanas par IT tehnoloģijām, ko atzina skolotāji. Pedagogiem pēc konkursa tika organizēta pieredzes apmaiņa, diskusija par konkursa norisi un skolēnu sagatavotības līmeni. Konkursā  katrs konkursa dalībnieks saņēma pateicību par piedalīšanos un pārsteiguma balvu.

Mūsu skolēnu sasniegumi - Raivis Bulle (1. vieta kopvērtējumā un 3. vieta matemātikā), Mārtiņš Liepiņš (1. vieta ātrrakstīšanā un 2. vieta kopvērtējumā), Aivars Sorokins (3. vieta kopvērtējumā) un Gunvalds Rozenbergs (2. vieta ātrrakstīšanā).

 

 

24. aprīlī Lielplatones internātpamatskolas komanda piedalās SOEE projekta meiteņu futbola sacensībās Bērnu un jauniešu centrā “Laimīte”, kur 9 komandu konkurencē izcīna 2. vietu. Paldies Sanijai K un Sanijai F, Ramonai, Elizabetei, Kitijai, Solvitai un Katrīnai.

Laika posmā no 2019. gada 1. janvāra līdz 2019. gada 30. oktobrim Latvijas speciālā olimpiāde sadarbībā ar SOEE Erasmus+ realizē projektu” Eiropas Sieviešu futbola nedēļa 2019”. Projekta dalībnieki ir speciālās izglītības iestādes un  sociālās aprūpes centri. Projekta mērķis ir ar projekta palīdzību aptvert lielāku interesentu loku, izglītot sporta skolotājus par meiteņu  sporta attīstību un izaugsmi, turpināt meiteņu futbola popularizēšanu skolās un sniegt meitenēm izaugsmes iespējas.

n

 

 

Norvēģu kristīgās organizācijas ciemošanās mūsu skolā 17. aprīlī.

Jau daudzu gadu garumā pie  mums pirms Lieldienām ciemojās Norvēģu Kristīgā biedrība ar jauniešiem, kuri sniedz labdarības koncertu mūsu audzēkņiem. Pēc koncerta notika draudzības spēle futbolā. 

 

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 4. aprīlī visi C klašu skolēni brauca ekskursijā uz Rundāles pili. Mūs sagaidīja vēsturiskajos tērpos ģērbušies ekskursijas vadītāji. Viņu pavadībā apskatījām pils pasakainās telpas un interjeru. Baltajā zālē skolēniem demonstrēja aristokrātiskos tērpus un senās dejas  - polonēzes soļus. Ik viens varēja fotografēties Rundāles pils atmosfērā.

 

4. aprīlī mūsu skolā notika Zemgales reģiona Speciālo izglītības iestāžu sacensības dambretē, kurās piedalījās skolēni no Lielplatones, Tukuma, Pamūšas, Bērzupes un Liepājas speciālās izglītības iestādēm. Vispirms norisinājās spēles priekšsacīkstēs, kur dalībnieki cīnījās par 6 vietām finālturnīrā.

Šogad godalgotās vietas izcīnīja meitenēm – Inga Smirnova no Lielplatones, Džuljeta Bitāne no Tukuma un Krista Švarcberga no Liepājas. Zēniem – Artjoms Juhnevičs no Pamūšām un liepājnieki Elmārs Jozefs un Jevgenijs Vervenko. Paldies galvenajam tiesnesim Andrim Urbānam par lieliski sagatavotajām un novadītajām sacensībām. Uz tikšanos Lielplatonē nākošgad.

 

3. aprīlī skolā norisinājās C klašu pasākums - praktisko darbu laboratorija "Mūsu prasmīgās rokas". Pasākums tika veidots spēles veidā - katras klases komanda grieza ratu, devās krustu šķērsu pa laukumu un visi kopā pildījām uzdevumus.

 Uzdevumi bija sadalīti 4 grupās - pirkstiņrotaļas (kā gan kaut ko var paveikt, ja pirkstiņi nav izkustināti), praktiskie darbiņi (veidojām, līmējām, stiķējām un beigu beigās priecājāmies par skaistajiem darbiņiem), stafetes (lai nebūtu garlaicīgi, nedaudz ir arī jāizkustas) un mēmais šovs (minēšana laba lieta, īpaši, ja bērni ir atjautīgi).

 Galvenais pasākuma mērķis - "modināt" skolēnos zināšanas par pavasari, procesiem dabā un mūsu dzīvē. Skolēni līmēja astoņkājim pavasarīgu tērpu, pūta izveidotā pūķa liesmas, tina ezim kažociņu, vēra medūzai pērļu kājas. Skolēniem pasākums ļoti patika, jo bija iespēja gan izkustēties, gan padarboties un arī sacensties savā starpā.

Klašu komandas tika apbalvotas sekojošās nominācijās - Mazs cinītis gāž lielu vezumu (1.c-2.c un 3.c-4.c klase), Lēnāk brauksi, tālāk tiksi (6.c-7.c), Acis darba izbijās, rokas darba nebijās (8.c-9.c klase), Ai, darbiņi, ai, darbiņi, bez darbiņa nevarēju (9.1.c klase) un Kā zobratiņi vienā mehānismā (9.3.c klase). Speciālo balvu ieguva arī 9.3.c klase kā komanda, kura pirmā nokļuva pie finiša taisnes.

 

28. martā Tukuma novada Irlavas sporta namā notika LSO sacensības florbolā meitenēm. Šogad sacentās 9 komandas – Palsmane, Rīga 4, Pelči, Dzelzava, Sveķi, Lielplatone, Spāre, Tukums un Zālīte.

Pēc divizionēšanas spēlēm noskaidrojās komandu sadalījums pa divīzijām, kurās meitenes sacentās par medaļām. Spēcīgākajā A divīzijā nepārspēta palika Spāres skolas komanda, otro gadu izcīnot LSO uzvarētājas titulu meiteņu florbolā. Noslēgumā 1-3 vietu ieguvējas tika apbalvotas ar medaļām, kausiem un florbola inventāru, ko bija sarūpējusi Latvijas Speciālā Olimpiāde. Lielplatones internātpamatskolas komandai 3. vieta A divīzijā.

 

 

27. martā skolā notika dambretes turnīrs.

 

 

 

 

 

Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas telpās 14. un 15. martā norisinājās Latvijas profesionālās izglītības iestāžu būvniecības nozares audzēkņu profesionālās meistarības 5 gadu jubilejas konkurss „Sienu krāsošanas un dekoratīvās krāsošanas darbi”. Konkursā piedalījās profesionālo izglītības iestāžu skolēni, kuri ar konkursa starpniecību praktizē iepriekš gūtās zināšanas sienu krāsošanā.

Lielplatones internātpamatskolu pārstāvēja 2. kursa audzēkņi - Rinalds Stols  un Aleksandrs Zīmorts. Darbs bija jāveic patstāvīgi, skolotāji telpā atrasties nevarēja. Komandai bija jāveido zīmējums, jāizvēlas krāsas. Jāveic sienu krāsošanas un dekoratīvās krāsošanas darbi. Uzdevums - pēc sienu nokrāsošanas uz vienas no lielajām sienām jāuzkrāso 8 bišu šūnu figūru dekoratīva kompozīcija, brīvā izvietojumā, kuru izmēri ir brīvā izvēle. Rinalds un Aleksandrs ar savu uzdevumu tika galā ļoti labi, iegūstot 3. vietu. Paldies komandai par labi veikto darbu, skolas direktoram par atbalstu dalībai konkursā.  

  

Apvienotajos Arābu Emirātos laika posmā no 14.03-21.03.2019. norisinājās Speciālās olimpiādes Pasaules vasaras spēles. Šajās spēlēs piedalījās arī Latvijas Speciālās olimpiādes sportisti šādos sporta veidos - badmintons, peldēšana un zāles futbols (Futsal). Zāles futbola (Futsal) sacensībās piedalījās 10 komandas no šādām Pasaules valstīm-Filipinas, Korejas, Fidži, Moldovas, Latvijas, Francijas, Indonēzijas, Bahratas un Pakistānas. Futbola sacensības norisinājās AAE pilsētā Abu Dabhi, sporta kompleksā ZADNEC.

Latvijas komandas tikšanās ar Latvijas Vēstnieci Apvienotajos Arābu Emirātos

Jelgavas novada Lielplatones internātpamatskolu šajās spēlēs Latvijas futbola izlases sastāvā pārstāvēja Inga Smirnova, Aiva Krauze, Sanija Krauze un sporta skolotāja Guna Adamoviča, kā viena no trenerēm.

Saskaņā ar priekšsacīkšu jeb "divizionēšanas" rezultātiem visas zāles futbola komandas tika sadalītas grupās atbilstoši spēlētāju prasmju un sagatavotības līmenim. 15.martā sākās finālsacensības, kuras noslēdzās 19.martā. Latvijas komanda tika iedalīta B grupā. Katrai komandai bija jāizvada 4 spēles. Izšķirošo spēli par 1. vietu Latvijas komanda aizvadīja ar Moldovas komandu, diemžēl pārāka izrādījās Moldovas komanda. Līdz ar to Latvijas izlases komanda ieguva 2.vietu,jeb sudraba medaļas.

Paldies Lielplatones internātpamatskolas kolektīvam par atbalstu, lai piedalītos šajās sporta spēlēs - Lielplatones internātpamatskolas sporta skolotāja  G. Adamoviča.

Video ar Latvijas Speciālās olimpiādes komandas ierašanos no Abū Dabi var redzēt šeit.

 

Lasīt ir jāprot! Nav labi tā, -

Ne burta ja nepazīst grāmatā!

Gadīties var tā kā Andrejam,

Kad vakar pēc maizes bij jāiet tam...

Neprata izkārtnes saburtot –

Neprata lasīt kā draugi prot.

Iegāja veikalā kādā –

Paties –

Daudz tur bij ko skatīties.

                                     /V. Lukss/

1. martā notika daiļlasītāju konkurss, kurā piedalījās 22 daiļlasītāji . Konkurss tika veltīts Latvijas simtgadei. Dalībnieki bija atbildīgi gatavojušies šim konkursam, tāpēc dzirdētais un redzētais iepriecināja gan žūriju, gan klausītājus, gan arī pašus dalībniekus. Īpašu atzinību guva Solvita Dovnoroviča, Ramona Pērkone, Diāna Kalniņa, Katrīna Upmale, Diāna Kalniņa, Einārs Lazdiņš,  Alīna Līnuže, Mārtiņš Liepiņš un Raivis Bulle.Paldies visiem konkursa  dalībniekiem  par piedalīšanos!

 

Meteņdiena Lielplatonē 28. februārī. Arī šogad C klašu skolēni sagaidīja Meteņus meža pļaviņā. Tā ir skolas tradīcija jau vairākus gadus!

Iepriekšējās nedēļās skolēni ar interesi meklēja un mācījās Meteņu sagaidīšanas un svinēšanas tautasdziesmas. Mūzikas skolotāja Kristīne ierādīja dažādu ritma instrumentu spēlēšanu. Skolotāja Dace sagatavoja atraktīvas spēles un sacensības ar dažādiem piederumiem un dabas materiāliem. Klasēs iepriekš skolēni sagatavoja tradicionālās latviešu maskas - lācis, vilks, zaķi, saimnieces, kaķi u.c.

Pasākuma vietā bija sagatavots ugunskurs un veiklības spēles. Visi kopā skanīgi runājām un dziedājām, un svinējām Meteņus senajās tradīcijās tikai ar mūsdienu pieskaņu. Labā noskaņojumā piedalījāmies sagatavotajos pārbaudījumos, pierādot savu veiklību, izturību un sadarbību. Svaigā gaisā visiem labi garšoja Meteņu pīrāgi un siltā tēja! Paldies par palīdzību sagatavoties Meteņdienas pasākumam!

 

28. februārī Pļaviņās slēpošanas un biatlona trasē „Jankas - Jaujas” notika LSO organizētās slēpošanas sacensības, sacensību galvenais tiesnesis Gints Balodis. Sacensībās piedalījās 7 speciālās izglītības iestādes - Palsmane, Dzelzava, Rīga-4 – Lielplatone, Spāre, Sveķi ,Gaisma. Kopā pulcējot 80 dalībniekus, tai skaitā trenerus un sacensību tiesnešus. Piedalās K. Upmale - 5 vieta, I. Smirnova - 6. Vieta, A. Krauze - 7. Vieta , K. Gailāns - 8. Vieta, S. Ruska - 6. Vieta, E. Krauze - 3 vieta, S. Krauze - 3 vieta, R. Bulle - 4 vieta, H. Liepiņš - 3. vieta un A. Veiss - 9.vieta! Stafetē mūsus komandai 2. vieta.

26. februārī mūsu skolā viesojās teātris ar izrādi “nezinītis un zinīte”. Šī izrāde tika rādīta projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros. Iniciatīva „Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību. Nezinītis šajā izrādē mācās pieklājīgas uzvedības noteikumus. Puikam ir problēmas ar kārtību - viņš nevar nevienu darbu pabeigt līdz galam, jo visi darbi šķiet tik lieli. Nezinītis labprāt visus darbus atliek uz rītdienu un viņa slinkums katram darbam atrod aizbildinājumu. Izrāde bija skolēnus iedvesmojoša, jo vēl ilgi pēc tās beigām skolā varēja dzirdēt skolēnus saucam: "Slinkum, slinkum, laid mani vaļā!".

 

 

Lielplatones skolas sportistes gatavas startiem SO Pasaules spēlēs Apvienotajos Arābu Emirātos, kas notiks no 08.03.-23.03.2019. Mūsu meitenes - Aiva, Sanija un Inga ir iekļautas meiteņu futbola komandā! Treneres G. Adamoviča un D.Dīvāne.

 

Ir tādi cilvēki – sirds ļoti dziļi.

Liekas, nekā viņi neapjauž,

Bet pašā dziļumā mīlestība

Nobrāztām rokām akmeņus lauž.

                       /Imants Ziedonis/

Valentīna dienas atrakcijas un balle notika 15. februārī.

 

 

07. februārī Rīgā, Lucavsalā, Arkādija sporta bāzē  notika LSO organizētās sacensības „Skriešana ar sniega kurpēm”. Sacensības organizēja Latvijas speciālā olimpiāde, sacensības tiesāja neatkarīgi tiesneši no LSPA, kur norisinājās sacensības. Sacensību galvenais tiesnesis Kalvis Ciekurs (LSPA). Sacensībās piedalījās 7 komandas no Speciālajām izglītības iestādēm un vieskomanda no Lietuvas: Lielplatone, Dzelzava, Gaisma, Rīga-4, Spāre, Sveķi un Lietuva kopā pulcējot 75 sportistus. Neskatoties uz to, ka laika apstākļi sportistus nelutināja, viņi bija apņēmības pilni, lai sasniegtu jaunus personīgos rekordus.

Lielpatones komandā startēja I. Smirnova 1.vieta, S. Dovnoroviča 2.v; R.Pērkone, 3.vieta; S. Krauze, S. Ruska, 3. Vieta, K. Gailāns, 2 vieta; V. Grabovskis, 3. vieta, J. Hudaroško 1.vieta, H.Liepiņš 3.vieta un A. Sorokins 2.vieta. ! Paldies sportistiem par labajiem startiem! Stafetē mūsu komandai 3. vieta!

 

7. februārī skolas bibliotēkā notika pasākums “Pa raibo grāmatu taku”. Šogad tajā piedalījās skolēni no 1. līdz 5. klasei. Mazos skolēnus gaidīja īstu grāmatu mīlētāju cienīgas izklaides - pasakas, spēle ar uzmanības elementiem, dažādas darba lapas, kas piemērotas katrai vecuma grupai un spējām, piemēram, Pazudušie cimdi, Kas sākas ar K, Atpazīsti putnus. Čaklajām rociņām arī darba netrūka – bija iespēja izveidot sirsniņas no papīra strēmelītēm un sakārtot pasaku.

5. klases komandai bija īpaši atraktīvi uzdevumi. Skolēniem ar kopā savienotām rokām bija jāuzzīmē viena, kopīga automašīna, jāmēģina pašiem no CD diska, balona un pudeles kakliņa pagatavot ierīci, kas darbojas kā laiva uz gaisa spilvena; rakstiski jāveic slimnieka ar traumētu roku sagatavošana transportēšanai. Skolēniem visvairāk patika skolotājas Vizmas demonstrējums, kurā bija redzams dažādu šķidrumu savienošana stikla traukā un slāņaina blīvuma staba veidošana, kā arī eksperiments ar salauzto kokteiļa salmiņu, kurā ūdens īpašība kropļot priekšmeta izskatu, novērtēta tika arī olas svaiguma noteikšana sālsūdenī.

 

Paralēli pasākumam "Pa raibo grāmatu taku" skolā norisinājās glītrakstītāju konkurss.

 

LSO Badmintons 2019 norisinājās 31.janvārī. Sacensības norisinājā ceturto gadu pēc kārtas un tās notika Salaspils Sporta Namā. Šogad piedalījās 15 komandas: Lielplatone, Koknese, Pelči, Palsmane, Sveķi, Gaisma, Gaujiena, Tukums, Spāre, Dzelzava, Pamūša, Stikli, Liepāja,  Rīga 4. un pirmo reizi startēja Upesgrīva. Tika izspēlēti četri medaļu komplekti. Kopumā sacensībās tika aizvadītas vairāk kā 200 izspēles un piedalījās 70 dalībnieku.  Mūsu skolu pārstāvēja Inga un Dana Smirnovas, K. Gailāns, N. Pērkons, H. Liepiņš! Ārpus konkursnces startēja S. Krauze un S.Ruska! Nils Pērkons ieguva 3. godalgoto  vietu.

 

 

30. janvārī skolā notika Matemātikas pēcpusdiena C klasēm. Skolēniem bija iespēja parādīt savas zināšanas, dotības, prasmes un atjautību matemātikas uzdevumu risināšanā. katras klases komanda saņēma uzdevumus, tika dots laiks un - sacensība varēja sākties! Visi skolēni darbojās ļoti centīgi, taču brīžiem uztraukums bija par traucēkli labas rezultātam. Visātrākā bija mazo komanda (1.c. - 4.c. klase). Ar audzinātājas un auklītes palīdzību arī uzdevumu risināšana padevās ļoti labi. Finālā gandarījumu visiem sagādāja saldas un garšīgas balvas.

28. janvārī mūsu skolā viesojās leļļu teātris ar izrādi “Sapņu kuģis”. Jebkuram skolniekam bija iespēja sekot līdzi Rūķu puisim, vārdā Diļļuks, kuram ir daudz sapņu, bet pats kvēlākais sapnis saistās ar jūru. Diļļuks visu laiku cenšas būt blakus jūrai, bet, pats to nenojaušot, nepārtraukti nodara jūrai kaitējumu. Viss kļūst vēl sarežģītāk, kad Jūrā tiek ieskalota Rūķa māja. Kļūst pilnīgi skaidrs, ka Diļļukam ir nepieciešams ar Jūru sadraudzēties. Vai citu rūķu padomi būs noderīgi šai draudzībai? Vai Diļļuka sapņi būs stiprāki par realitāti? Vai rūķi vispār prot peldēt?

Tie ir jautājumi, uz kuriem atbildi vismaz reizi mūžā ir meklējis katrs planētas Zeme iemītnieks. Leļļu teātra izrādi “Sapņu kuģis” mēģina sniegt atbildes uz šiem jautājumiem. Izrādē ir nedaudz mūzikas, daudz cilvēcības un viens pavisam neliels grābeklis, kas uz izrādes laiku ir aizlienēts no nezināma rūķu labdara. Vēl izrādē reizēm piedalās dinozaurs, vientuļš makarons ar cauru vidu un, protams – skatītāju iztēle.

Raudzīsim, kā to lai darām,

Ka visus desmit saskaitīt varam

Viens, divi, trīs - tie citi būs drīz!

Četri, pieci, seši - tie mums ar' nav sveši

Septiņi, astoņi, deviņi - areče nu, kur viņi!

Pieliec vēl vienu klāt: Nu visi desmit ir akurāt!

24. janvārī skolā notika Matemātikas pēcpusdiena pa klašu grupām.

'

Šī gada 24.janvārī Rīgas Olimpiskajā centrā “Elektrum” notika Latvijas Speciālās Olimpiādes turnīrs “Cerību” futbolā. Lai noskaņotos savām sacensībām, skolēniem bija iespēja vērot Latvijas virslīgas komandas treniņu. Turnīrā piedalījās 13 komandas no visiem Latvijas reģioniem. Pēc priekšsacīkstēm tika izveidotas divīzijas, kurās komandas cīnījās par medaļām. Lielplatones komandai 3 vieta! Paldies sportistiem D. Greiškalnam, K. Krēģim, Jānim un Harijam Liepiņiem, A. Sorokinam un R. Bullem.

Sacensības notika draudzīgā un labvēlīgā attieksmē, kas raisīja daudz pozitīvu emociju gan sacensību dalībniekiem, gan viņu skolotājiem un tiesnešiem.

 

2019. gada 22. janvārī Jelgavas novada Vilces pamatskolas sporta hallē notika Zemgales reģiona speciālo izglītības iestāžu telpu futbola turnīrs, kurā piedalījās visas piecas LSO Zemgales zonas komandas - Tukuma, Bērzupes, Pamūšas, Zālītes un Lielplatones speciālās internātskolas. Pēc spraigām cīņām noskaidrojās vietu sadalījums bija sekojošs - 1. vieta - Lielplatone, 2. vieta - Tukums, 3.vieta - Pamūša, 4.vieta - Bērzupe un 5.vieta - Zālīte.

Paldies sportistiem par parādīto cīņassparu, paldies treneriem par spēlētāju sagatavošanu un komandu vadīšanu. Īpašs paldies spēļu tiesnesim Jānim Novadam par izturību visa turnīra garumā. Paldies Vilces pagasta sporta darba organizatoram Vladimiram Saņukam, tehniskajiem darbiniekiem Jolantai Andrejevai un Sarmītei Rusteiko par atbalstu šajās sacensībās.

 

1991. gada BARIKĀŽU DIENU ATCERES PASĀKUMS. 17.janvāra pēcpusdienā “C” un sākumskolas klašu skolēni sapulcējās meža atpūtas vietā  pie Lielplatones skolas, lai atcerētos senos notikumus Rīgā -  pirms divdesmit astoņiem gadiem.Vairākas dienas iepriekš skolēni praktisko darbu stundās bija sagatavojuši ugunskura vietu. Aizdegtais ugunskurs radīja noskaņu, kas atgādināja par barikāžu d ienām. Visi kopā izveidoja simbolisku bluķīšu krāvumu, kurā izvietoja aizdegtās svecītes bojā gājušo aizstāvju piemiņai. Skolēni ar interesi apskatīja izveidoto melnbalto fotogrāfiju kolāžu – mirkļus  no notikumiem Rīgā, kas parādīja cilvēku drosmi, vienotību par Valsts brīvību. Pacilātu noskaņojumu radīja skolotāja Māra Kurševa dziedātās dziesmas ģitāras pavadījumā. Visi klātesošie centās dziedāt līdzi zināmās dziesmas.

Līdz pat krēslas laikam pie ugunskura sildījāmies ar karstu tēju, vienkāršam desu maizītēm un oglītēs ceptiem kartupeļiem. Šajās kopā pavadītajās stundās ikvienam atmiņā paliks līdzdalībnieku stāstītais un vienotības sajūta kopā pie ugunskura.

 

Ziemassvētku koncerts “Svētki rūķu mežā”. 20.decembrī skolas zālē – improvizētā rūķu mežā – bija sanākuši lieli un mazi rūķi, lai pie greznotās svētku eglītes viens otram rādītu, ko prot. Rūķīši šai dienai bija aktīvi gatavojušies – zīmējuši, līmējuši, cepuši piparkūkas, dziedājuši, dejojuši, saiņojuši dāvaniņas vecākiem, pucējušies, lai sajustu Ziemassvētku atnākšanu.

Programmu vadīja apzinīgais rūķis Zinītis, bet aizgulējies bija saldummīlis Sliņķītis. Koncertā skanēja svētku dziesmas, dzejas rindas, un priecēja jestri deju soļi.  Neiztika arī bez smieklīgiem jociņiem. Paši mazākie rūķu bērni rādīja dziesmotu rotaļu.

Skanīgās dziesmas, bērnu prieks un “Zvaniņs skan” melodija aicināja ciemos labsirdīgu Ziemassvētku vecīti. Visiem bija liels prieks! Tālais ciemiņš par labiem darbiem slavēja visus un dāsni sveica, sniedzot smagos dāvanu maisus. Nebija aizmirsti arī decembra mēneša jubilāri – katram mīļa rotaļlieta. Skaisto svētku brīdi ilgi glabās atmiņa fotogrāfijās kopā ar Ziemassvētku vecīti!

 

 

Ar pozitīvām emocijām un dzirkstošu prieku rotāti aizvadīts Ziemassvētku pasākums ,,Ziemassvētkus sagaidot". Eglīte izrotāta, saimes istabā sasēduši puiši un meitas. Viņi strādā dažādus darbiņus: puiši vij virves, izgrebj koka karotes, meita tin kamolus un ada, un visi  skaita tautasdziesmas. Baudījām Ziemassvētku koncertu, priekšnesumus sagatavojuši, bija katra klase un skaisti uzstājās skolas ansamblis dziedāšanas skolotājas vadībā, godam saņemot saldās dāvanu tūtas. Tomēr laikam visaugstāko svētku kulmināciju un vissaliedētāko sajūtu visiem radīja dejas, ar kurām pie mums viesojās meitenes no Elejas Megija un Estere deju skolotājas Daces Neilandes vadībā. Paldies viņām!

 

 

Šonakt savas durvis neaizver,
Ielaid debess atspīdumu telpā.
Šonakt atnāks eņģel’s kluss
Sasildīties tavā siltā elpā,

Sasildīties tavā ticībā.

Zviedru Ziemassvētki no 26.-30. novembrim ir visu gadu gaidīts pasākums ar sveču gaismu, ciemiņiem, neizsakāmu prieku bērnu acīs un, protams, dāvanām.

 

Piparkūku cepšana.

 

Radošās darbnīcas.

 

Svētku launags.

 

Lūcijas pasākums.

 

Laimes aka.

 

Zviedru Ziemassvētku pasākums.

 

 

 

 

 

LSO organizētās florbola fināla sacensības Irlavā 22. novembrī. Sacensības piedalās 8 komandas. Vietu sadalījums A grupa- 1. vieta Tukums, 2. vieta Sveķi, 3. vieta Pelči, 4. vieta Pamūša; B grupa- 1. vieta Jūrmala, 2.vieta Lielplatone, 3.vieta Upesgrīva un 4.vieta Laža.

 

.

Mēs būsim tā, mēs būsim tā,
Kā margrietiņas vainagā,
Kā bērzu rinda mežmalā,
Kā gliemežvāki jūrmalā,
Kā balta svītra karogā,
Kā balta svītra karogā./M. Cielēna/

 

15. novembra  pēcpusdienā mūsu skolas skolēni svinīgi saposušies svinēja Latvijas valsts simtgadi.

 

Latvijai - 100 sagaidīšana Lielplatones internātpamatskolāJau divas nedēļas pirms tā skolas teritorija un iekštelpas tika rotātas ar dažādiem svētku rotājumiem. Aktīvi darbojās vizuālās mākslas skolotāja Ilze Launaga ar saviem audzēkņiem: Kristapu, Mārci, Liānu, Evitu, Valdi, Aivu, Lieni, Evitu, Artu, Solvitu, Ingu, Danu u.c. Svētku noformējumu palīdzēja veidot arī pārējie skolas pedagogi un audzēkņi. Skolotājs Jānis Novads ar saviem būvniekiem, apgūstot sienu apdares tehnikas,  otra stāva gaiteni izveidoja stilizētus Latvijas karoga dekorus.

Svētku koncertu vadīja Kristaps, Evita, Solvita un skolotāja Aiva Ozoliņa. Ar dziesmām uzstājās audzēkņi mūzikas skolotāju Daigas Gorbunovas un Kristīnes Eltermanes vadībā. Savā svētku uzrunā skolas direktors Andris Urbāns visus sveica svētkos, bet īpaši tika atzīmēti 3 darbinieki, kas ar īpaši apzinīgi ikdienā veic savus pienākumus. Tie bija internāta pedagogi Indriķis Loginovs un  Margarita Bojarčika, kā arī tehniskā darbiniece Viktorija Valdmane. Direktora vietniece Sandra Atmane ar savām specbalvām teica paldies tām klasēm un pedagogiem, kas visčaklāk bija kopuši skolas teritoriju, tās bija 9.1 c klase ar skolotāju Alvilu Misūnu un 8.klase ar skolotāju Gundegu Trahimoviču. Skolotājs Alvils Misūns tika izvirzīts uz Lielplatones pagasta apbalvošanu par nesavtīgu darbu patriotisma un vides sakopšanas veicināšana gan Lielplatones pagasta, gan Rundāles pils parka sakopšanā.  Savus sveicienus  aktīvākajiem jaunsargu kustības atbalstītājiem nodeva arī 5.klases audzinātājs Juris Ozols.

Koncerta noslēgumu ar patriotiskam dziesmām kuplināja Zemgales kājnieku 52.bataljona vokālais ansamblis “Junda” Laura Rudzīša vadībā.  Mums visiem bija svētku un patriotisma sajūta. Pēc kopīga svētku launaga visus priecēja balle, ko vadīja vokāliste Eva Strazdiņa (rakstiņa autore sk. Aiva Ozoliņa).

 

 

13.novembrī  Kandavas novada Cēres pamatskolās sporta zālē notika Zemgales reģiona Speciālo internāt- pamatskolu sacensības florbolā zēniem, kurās piedalījās 5.komandas. Lielplatones internātpamatskolas komanda ieguva 1.vietu un tiesības piedalīties LSO florbola sacensībās Irlavā 22. novembrī, kur startēs pārējo reģionu uzvarētāju komandas.

Latvijas profesionālās izglītības iestāžu būvniecības nozares audzēkņu profesionālās meistarības konkurss “Sienas krāsošanas un dekoratīvā apmetuma darbi”. Divu dienu garumā, 8. un 9. novembrī, PIKC “Liepājas Valsts tehnikums” norisinājās Latvijas profesionālās izglītības iestāžu būvniecības nozares audzēkņu profesionālās meistarības konkurss “Sienas krāsošanas un dekoratīvā apmetuma darbi”. Konkursā piedalījās audzēkņi no tādām Latvijas pilsētām, kā Limbaži, Jelgava, Jēkabpils, Upesgrīva u.c. Kopumā 11 komandas divu dienu garumā veica sienas krāsošanas un dekoratīvā apmetuma apdares darbus pēc jau iepriekš sagatavota parauga.

Lai saprastu, kurai komandai veicas vislabāk notiekošo vēroja un vērtēja pieredzējusi žūrija un konkursa atbalstītāji – SIA “Sakret” pārstāvji Ingus Pumpurs un Kārlis Bikšus, SIA “Bauroc” pārstāvji Ervīns Fogts un Ainārs Kacens, SIA “Baltā Bura” pārstāvis Ēriks Tukišs un SIA “Saint Gobain Celtniecības produkti” Isover grupas pārstāvis Nauris Ligeikis.

Pēc punktu saskaitīšanas, konkursa otrās dienas noslēgumā tika arī apbalvoti uzvarētāji. Speciālo skolu vidū 1. vietu ieguva Lažas speciālā internātpamatskola, 2. vietu ieguva Sveķu internātpamatskola un 3. vietu ieguva Lielplatones internātpamatskola. Paralēli šim konkursam arī SIA “Sakret” bija izsludinājis mazu konkursu facebook.com kontā – atbalstītājiem bija jāspiež LIKE vai SHARE savas mācību iestādes audzēkņu bildei. Šajā mazajā konkursā ar lielu pārsvaru izvirzījās un noslēgumā arī uzvarēja Jelgavas tehnikuma audzēkņi, saņemot pārsteiguma balvu no SIA “Sakret”. Savukārt, PIKC “Liepājas Valsts tehnikums” no SIA “Sakret” saņēma īpašu dāvanu – SIA “Sakret” īpaši veidotu Latvijas Republikas ģerboņi par godu Latvijas simtgadei.

Viens no konkursa mērķiem bija popularizēt būvniecības profesiju un dot iespēju konkursa dalībniekiem parādīt zināšanas, prasmes un iemaņas izvēlētajā profesijā. Paralēli konkursam pedagogi piedalījās seminārā “Vēsturisko ēku sienu konstrukciju restaurācija ar mūsdienīgiem apdares materiāliem”. Pirmās konkursa dienas noslēgumā skolēniem bija iespēja apmeklēt Liepājas boulinga centru. Noslēguma dienā, apkopojot rezultātus, var secināt, ka mūsu skolas skolēni bija labi sagatavojušies konkursam. Par to liecināja kvalitatīvi paveikts darbs.

Mūsu skolu pārstāvēja Dairis Stols 1.kurss un Rinalds Stols 2.kurss. Paldies puišiem par darbu. Īpašs paldies skolas vadībai  par atbalstu un iespēju piedalīties konkursā!

 

Zeme rīb, rati klaudz,
Kas to zemi rībināja?
Nu atbrauca Mārtiņdiena
Deviņiem kumeļiem.

 

Mārtiņdienas svinības notika 2018. gada 7. novembrī. Lai papildinātu skolēnu zināšanas par latviešu gadskārtu svētkiem -Mārtiņiem, veicinātu tautasdziesmu un ticējumu apgūšanu, latviskās dzīvesziņas izpratni, “C” klasēs svinējām Mārtiņus. Pasākumu veidojām “vakarēšanas” stilā ciemos pie 8.c ,9.c klases skolēniem. Bija ieradušies ķekatnieki  kopā ar Mārtiņu saimniecēm - skolotājām Ilzi un Ļenu. Ķekatnieki visus iesaistīja rotaļās un mīklu minēšanā, stāstīja ticējumus par Mārtiņiem, vēroja laika zīmes un  skandēja tautas dziesmas. Vakara gaitā mielojāmies ar tēju, pīrādziņiem un vārītiem zirņiem. Paldies mūsu skolas jaunajiem pavāru palīgiem par gardajiem pīrādziņiem.

 

 

Sākumskolas klasēs Mārtiņa saimenieču lomās iejutās sk. Lilita un sk. Mārīte.

 

Starptautiskais pavāru palīgu konkurss „Protu, varu, daru” norisinājās 6. novembrī.

 

LSO organizētā nometne. Laika  posmā no 23. - 25. oktobrim trīs Lielplatones IP skolnieces – A.Krauze, S.Krauze un I.Smirnova piedalījās LSO organizētajā nometnē futbolā Jūrmalas internātpamatskolā. Šī nometne tika organizēta,  lai komanda sagatavotos startiem pirms došanās uz Pasaules SO vasaras spēlēm Apvienotajos Arābu Emirātos. Treniņi meitenēm notika divas reizes dienā.Vienu treniņu vadīja profesionāls futbola treneris, otru treneres – D.Dīvāne un G.Adamoviča. Meitenes ne tikai trenējās bet  devās arī divās ekskursijās. Viena uz Ķemeru tīreli, otra uz  izklaides parku Dzintaros. Paldies meitenēm par izturību, jo laika apstākļi nebija tie labvēlīgākie treniņiem āra stadionā.

KArJERAS DIENA 2018 Jelgavas novadu skolu jauniešiem Zaļenieku Komerciālajā un amatniecības vidusskolā notika 11. oktobrī. Karjeras dienas pasākuma laikā bija iespēja apskatīt dažādus izglītības iestāžu stendus, piedalīties aktivitātēs un darbnīcās, izmēģinot dažādas profesiju prasmes, kā arī piedalīties dažādās tematiskajās nodarbībās.

 

 

Stafešu pēcpusdiena “Nāc un sporto sev par prieku!" notika 9. oktobrī. Stafetēs piedalījās jaunāko klašu un cerību klašu izglītojamie. Mērķis - veicināt sporta attīstību izglītības iestādē un popularizēt netradicionālo materiālu izmantošanu sporta aktivitātēs. Uzdevumi - veicināt skolēnu fizisko attīstību, pilnveidot prasmi sadarboties komandā, izjust sacensību garu un organizēt skolēnus aktīvai atpūtai.

Kopā bija iespēja piedalīties 14 dažādās stacijās, kur tiesneši izskaidroja un parādīja veicamo uzdevumu. Stafetes palīdzēja tiesāt jaunieši no 9. klases un 2. kursa. Noslēgumā sportistus arī sagaidīja pārsteiguma balvas – diplomi un kārums pie tējas. Paldies skolas direktoram par atbalstu, organizējot sporta pasākumu.

 

 

Prieks ir izstarot un izdalīt.

Izdalīt to, kas mums pieder, vienalga,

vai tā būtu maize vai māja, doma vai sapnis,

un zināt, ka ir kāds, kas to saņem.

                                               /Zenta Mauriņa/

 

8. oktobrī mūsu skolā tika svinēta skolotāju diena

 

 

4. oktobrī LSO finālsacensībās futbolā meitenēm mūsu skolas komanda izcīnija 2. vietu A grupā, piekāpjoties vien Spāres internātpamatskolas komandai. Komandas sastāvs – I. Smirnova, A. un S. Krauzes, S. Dovnaroviča, S. Podniece, A. Zīle, K. Upmale un R. Pērkone. Paldies meitenēm par dalību futbola sacensībās.

1.oktobrī mūsu skolā ienāca tirgošanās prieks par godu Miķeļdienai. Miķeļdienas gadatirgū skolēni iejutās pārdevēju lomā. Par tirgus preci izvēlējās gan mājas dārzos izaudzētos augļus un dārzeņus, gan pašceptus konditorejas kārumus. Miķeļdienas pasākumā bija iespēja uzzināt svētku tradīcijas un ar zviedru krustvecākiem piedalīties atrakcijās. Ir prieks par čaklajiem skolēniem, kas gādāja patīkamu noskaņu ne tikai sev, bet priecēja arī visus tirdziņa apmeklētājus. Pircējiem maciņi tukšojās neredzētā ātrumā. Paldies visiem, kas atbalstīja šo pasākumu, bet īpašs paldies vecākiem par sapratni, atsaucību un līdzdarbošanos! Pasākuma vadītājas: Dace Grandovska, Margarita Bojarčika.

 


 

 

LSO rudens krosa sacensības Lielplatones internātpamatskolas meža trasē. 27. septembra sacensībās piedalās 16 skolas, kopā pulcējot 178 dalībniekus.

Sacensības rudens krosā tika atklātas ar svinīgo līniju, kur veiksmīgus startus, izturību un cīņas sparu sportistiem novēlēja Lielplatones skolas direktors A. Urbāns. Atkarībā no vecuma sportisti sacentās vairākās vecuma grupās- cerību sportisti divās vecuma grupās zēni un meitenes, pārējie sportisti 4 vecuma grupās zēni un meitenes,  attiecīgi veicot 300, 500, 600, 1000, 1500 un 2000m garas distances. 

Lielplatones skolu pārstāvēja 11 sportisti – 1. vieta -  R. Pērkone un  S. Ruska, 4. vieta - J. Hudaroško, D. Stols un S. Podniece, 6.vieta - D.Sedova un S. Podniece, 8. vieta - K. Krēģis un A. Jirgensons, 13. vieta - M. Pabjaržins, bet 14. vieta - M. Upmalis. Paldies dalībniekiem un skolotājiem par ieguldīto darbu un uzvarām, lielām un mazām.

 

 

 

velosipēdu parka izveide mūsu skolā. Sadarbībā ar zviedru organizāciju KFUM/ INTUS aprīlī un septembrī  savā īpašumā ieguvām velosipēdus. Izlēmām izveidot velosipēdu parku. Ar skolotāja Indriķa palīdzību velosipēdiem tika novērsti nelielie defekti un tie tika estētiski uzlaboti. Velosipēdus var izmantot gan sporta stundās, gan audzināšanas nodarbībās, protams, ievērojot drošības un ceļu satiksmes noteikumus. Par velosipēdu parku atbildīga ir skolotāja Guna Adamoviča. Veiksmīgu braucienu un spirgtu ceļa vēju!

 

 

20. septembrī Salaspils sporta centrā notika kārtējās futbola finālsacensības. Sacensībās piedalījās 8 komandas. Lielplatones internātpamatskolas komanda ieguva 1. vietu "B" grupā un tika pie medaļas un diplomiem.

 

 

 

Veselības diena skolā 20. septembrī. Veselības diena skolā notiek jau otro gadu projekta "Slimību profilakses un veselības veicināšanas pasākumi Jelgavas novadā" ietvaros. Šai dienai veltītie pasākumi ir populāri visā Jelgavas novadā un tā skolās. Nodarbības vadīja un skolēniem vingrot mācīja fizioterapeite.

 

 

Rudens ekskursija Pretī Zelta rudenim uz Tukuma novadu.  Trešdien, 19. septembrī, mēs, 9.1.c un 8.c-9.c klašu skolēni un skolotāji,  devāmies ekskursijā uz Jaunmoku pili un „Pastariņa muzeju.” Laika apstākļi  mūs lutināja, bija ļoti silta un saulaina diena, īsta atvasara. Rīta pusē viesojāmies Jaunmoku pilī, kur apskatījām pils interjeru, mēbeļu kolekciju un 2. stāvā izvietoto Meža muzeju. Skolēni varēja veikt dažādas savu zināšanu pārbaudes par meža dzīvniekiem, putniem, augiem un sēnēm. Klausījāmies dzīvnieku un putnu balsis, atpazinām pēdu nospiedumus. Zēnus īpaši aizrāva veco meža izstrādes instrumentu un mehānismu kāsts. Pils tornī varēja apskatīt arī medību ieroču kolekciju.

Tālāk mūsu ceļš veda uz Pastariņa muzeju - rakstnieka Ernesta Birznieka – Upīša dzimtajām mājām. Rakstnieks bija jaunākais bērns ģimenē, mīļi saukts par Pastariņu, tāpēc arī tāds nosaukums muzejam. Pastariņa muzejā mēs apskatījām vecos lauksaimniecības darbarīkus un saimniecības priekšmetus. Paši malām miltus ar rokas dzirnavām, veidojām ” karašiņas” no kviešu miltu mīklas, kūlām sviestu. Vēlāk ēdām visgaršīgāko maizi ar tikko kultu sviestu - pašu rokām pagatavotu. Skolēniem tā bija jauna pieredze, daudzi līdz šim nebija redzējuši ne maizes,  ne sviesta tapšanas procesu.Atceļā izmantojām jauko laiku un pabijām Engurē - jūra vēl glabāja vasaras siltumu. Un tad atpakaļ uz skolu. Ekskursija bija lieliska!

 

 

Rudens kross skolā notika 18. septembrī.

 

 

 

 

Starptautiskās Speciālās Olimpiādes 50 gadu un Latvijas speciālās Olimpiādes 30 gadu jubilejas Cerību futbola turnīrs. 13.septembrī Rīgā Elektrum Olimpiskajā centrā norisinājās LSO cerību futbola turnīrs par godu Starptautiskās Speciālās Olimpiādes 50 gadu un Latvijas Speciālās Olimpiādes 30 gadu jubilejai. Sacensības tika atklātas ar Olimpiskās lāpas ienešanu Olimpiskajā centrā, kas tika uzticēta Rīgas pašvaldības policijai, ar kuru Latvijas Speciālajai Olimpiādei ir izveidojusies laba sadarbība jau vairāku gadu garumā. Svinīgo uzrunu sacensību dalībniekiem teica LSO Nacionālais direktors A.Lasis, novēlot visiem sportistiem izbaudīt labu spēli un uzvarēt stiprākajam, kaut gan uzvarētāji jau ir visi, jo ir ieradušies uz sacensībām un gatavi parādīt labu spēli un gūt pozitīvas emocijas.

  Sportistus arī uzrunāja Lielplatones IP skolnieks Daniēls, kurš citēja SO zvērestu:” Ļaujiet man uzvarēt. Bet, ja es nevaru uzvarēt, tad ļaujiet man būt drosmīgam šajā mēģinājumā”. Ar jaukiem priekšnesumiem sacensību dalībniekus priecēja jaunieši no Sveķu internātpamatskolas. Kopā sacensībās piedalījās 16 komandas, no kurām divas bija vies komandas no Igaunijas un Lietuvas.

    Lielplatones komandu šajās sacensībās pārstāvēja šādi izglītojamie - J. Liepiņš, H.Liepiņš, M.Liepiņš, A.Sorokins, K.Krēģis un D.Greiškalns.  Lielplatones skolas sportisti ieguva godpilno otro vietu! Paldies sportistiem par dalību šajās sacensībās un direktoram par iespēju

Video par Cerību futbola turnīru, kurā var vairākas reizes var redzēt arī mūsu skolas skolniekus.

 

 

Lielplatones internātpamatskolā 12. septembrī notika Zemgales reģiona internātpamatskolu sacensības futbolā zēniem.  Sacensībās piedalījās 4 speciālās izglītības iestādes Tukuma novada internātpamatskola, Pamūšu internātpamatskola, Zālītes  internātpamatskola, Lielplatones internātpamatskola.

Šajās sacensībās Lielplatones internātpamatskola ieguva 1.vietu, Pamūšu internātpamatskola 2.vietu, Tukuma novada internātpamatskola 3.vietu. Lepojamies ar saviem sportistiem!

 

 

 

Nāk rudens apgleznot Latviju. 
Bet nepūlies, necenties tā. 
Man viņa ir visskaistākā 
Tik un tā...

     Mazliet par lielu, lai sasildot 
     Savu lakatu dotu, 
     Par lielu, lai paņemtu klēpi 
     Un apmīļotu.

           /M. Zālīte/

Dzejas dienām veltītā ziedu kompozīciju izstāde.

 

Ar dāliju pušķiem un košajām lapām

Ik skolā nāk septembra rīts;

Mēs sveicinām, labā, un paldies tev sakām,

Ka zinību kamols mums tīts.

     Pa stundai, pa dienai, to tinot un veļot,

     Visaugstākā kalnā var kāpt;

     Un tā gads pēc gada, tās gudrības smeļot,

     Pēc gaišākas rītdienas slāpt.

                                      /I. Driķe/

3. septembrī - Zinību dienā skola vēra durvis visiem un katram - gan tiem, kuri jau vasaras vidū izjuta ilgas pēc skolas, gan arī tiem, kuri, ieraugot pirmās krāsainās lapas un oranžās pīlādžu ogas, klusi pie sevis nopūtās .... nu atkal uz skolu. Skolas rindās tika uzņemti 8 jauni skolnieki, daudzi no iepriekšējā gadā beigušajiem bija izlēmuši turpināt zinību gaitas un mūs mācīt katru dienu nāks arī 2 jauni skolotāji. 

Ar rosinājumu katram no mums iestādīt savu koku vai piedzīvot koka dzimšanu no iestādītās sēkliņas, Jelgavas novada pašvaldība dāvināja katrai izglītības iestādei pīlādzi. Arī mūsu skolas pirmklasnieki laimes koku – pīlādzi - iestādījuši savas skolas pagalmā. Pīlādzis tika izvēlēts, jo latviešu mītiskajā apziņā tas ir sargājošs koks, tas atvaira ļauno, sargā un attīra. Pīlādža stādīšana notiek akcijas Pasaules talka, kas notiks 15.septembrī, ietvaros. Pasaules talka sāksies Jaunzēlandē plkst.10.00 pēc vietējā laika un sekos saulei dienas garumā, pārklājot visas 24 laika joslas. Talka noslēgsies Havaju salās. Pasaules talka būs lielākā kopīgā dabas sakopšanas talka pasaules vēsturē. Paldies pašvaldībai par dāvanu.

 

 

2017./2018. mācību gads


 

 

Vasaras nometne Zviedrijā - 2018. gada jūlijs. Šogad uz nometni devās 9.c un 8. klases ar saviem audzinātājiem.

 

 

Latvijas speciālo skolu darbinieku sporta spēles Stiklu internātpamatskolā - 2018. gada 13. jūnijs. Mūsu komanda - Guna un Dmitrijs Adamoviči, Vineta Vanaga, Andris Urbāns, Jānis Novads, Indriķis Loginovs, Kristīne Ābola un Dace Lešinska bija gatava piedalīties "nākotnes sporta" veidu sacensībās Stikli - 20018. Līdz pasākuma vietai ceļš bija ilgstošs, līdz ar to mūsu komandas dalībniekiem bija iespēja pamatīgi sagatavoties un apskatīt plašos Kurzemes mežu masīvus. patīkama bija atkalredzēšanās ar kolēģiem un draugiem no citām skolām. Dalībnieku parādē visus priecēja avangardiskie, saskaņotie un "sportiskie" tērpi. Gaisā virmoja cīņas spars, prieks un aktīvo līdzjutēju gaviles.

Dienas gaitā visas astoņas sportistu komandas sacentās 10 sacensību veidos, nepazaudējot saliedētību, atjautību un izturību. Sporta aktivitātes bija īpaši mūsdienīgas: "Crazy box", "Dronu sacensības",  "Warcraft", "Kriketgolfs", u.c. Paldies mūsu komandas atbalstītājiem - Sandrai, Guntai, Stasei, Daigai, Alvilam un Aigaram. Sasniegtie rezultāti patīkami pārsteidza mūs visus. Gavilējām, kad saņēmām apbalvojumus par izcīnītajām četrām pirmajām vietām. Sacensību kopvērtējumā mēs izcīnījām godpilno 3. vietu, mūs apsteidzot tikai Palsmanes un Pelču internātpamatskolu komandas! Līdz ar to 2019. gada vasarā spēkiem mērosimies Palsmanes internātpamatkolā(rakstiņa autore sk. Vineta).

 

 

vasaras ekspedīcija uz Varžu māja. Mācību gada pēdējā dabas zinību stunda 2017. gada 30. maijā. 7.c,8.c klasei bija īpaša. Kopā ar vecākiem un klases krustmāti Gunnelu no Zviedrijas devāmies vērot varžu dzīvi brīvā dabā, akvārijā un „Varžu mājā”. „Varžu māja ” ir Elejas pagasta iedzīvotājas Ainas Lasmanes varžu figūriņu kolekcija - lielākā Latvijā un ,iespējams, arī visā Baltijā. Ainas kundzes kolekcijā ir vairāk nekā tūkstotis zaļo brīnumu. Tās atceļojušas no visām pasaules malām. Ir papīra vardīte no Vjetnamas, vardes no ASV, Singapūras, Polijas, Vācijas, Holandes. Dārgākā ir Swarovski kristāla vardīte. Ir vardes – mūzikas instrumenti, varde – pulkstenis, varde - masāžas instruments, varde -naktslampa. Mīkstās rotaļlietas, līmlentas, mērlentas, vāzītes, krūzītes, karotes - vardes un vēl un vēl. Likās, cik nu tā kolekcija - apskatīsim pāris minūtēs, bet nepaguvām ne apskatīties, ka „Varžu mājā” jau vesela stunda pagājusi! Ainas kundzei bija interesants stāsts par katru kolekcijas eksemplāru. Skolēniem tā bija atklājumu un jaunumu pilna diena. Jūs vēl ne esat bijuši „Varžu mājā” ?  Noteikti aizbrauciet-iesakām!

Profesionālās pamatizglītības audzēkņu izlaidums 3. jūnijā.

 

 

 

 

9. un 9.c klases izlaidums 31. maijā.

 

Lielajā dzīvē 9. klases skolēnus ievada 8. klases audzinātāja Ilga, 9. klases meitenes ar dziesmas vārdiem sveic un paldies saka saviem vecākiem un skolotājiem.

Laimīgie absolventi un viņu skolotāji, skanot sveicieniem un mīļiem paldies par kopā pavadītajiem 9 gadiem.

Sveic audzinātāji Ilze un Aiva, Vineta un Alvils.

Sveic zviedru krustvecāki un visi audzinātāji, kas palīdzējuši izaugt šo garo 9 gadu laikā mūsu skolniekiem par gudriem, lepniem un mīļiem cilvēkiem.

28. maijā notika "Sajūtu takas" atklāšana. Sajūtu jeb Baskāju taka ir 9. klases skolēnu un viņu vecāku sarūpētā dāvana skolai izlaidumā. Skolēni paši saviem spēkiem izrada takas pamatu, sadalīja to laukumos un piepildīja ar dažādiem dabas materiāliem, kuri tika sagādāti kopā ar vecākiem un labiem draugiem. Absolventi ļoti čakli strādāja, lai pārējie skolēni varētu baudīt un priecāties par iespēju basām kājām izstaigāt interesanto taku.

24. maijā skolas deju kolektīvs un izglītojamie ar īpašām vajadzībām piedalījās projekta “Likteņupes dziesma” festivālā ‘’Latvijas dziesma“ Koknesē Likteņdārzā Likteņupes Daugavas krastā. Deju kolektīvs uzstājās  ar deju ‘’Mēs Latvijai” un izglītojamie ar īpašām vajadzībām rādīja muzikāli teatrālu uzvedumu ”Pienenīte”, kā arī visi dalībnieki vienojās kopējā dziesmā kopā ar dziedātāju Kasparu Markševicu. Paldies pasākuma rīkotājiem Rīgas 4.speciālajai internātpamatskolai un Rīgas domes Sporta un jaunatnes pārvaldei par brīnumjauko pasākumu, pozitīvajām emocijām un iespēju saliedēties kopīgajās dziesmās.

23. maijā skolas deju kolektīvs tika ielūgts uz ”Dārza svētkiem - Latvijai 100” Pamūšas internātpamatskolā. Meitenes uzstājās ar deju ‘’Daugaviņa”, kā arī piedalījās visās pasākuma aktivitātēs. Paldies Pamūšas skolai par jauko pasākumu un ābelīti, kura tika dāvināta visiem dalībniekiem.

Ābelīti iestādījām skolas ābeļdārzā, lai aug un priecē ar gardiem āboliem.

 

 

 

Vizuālās mākslas pulciņa darbu izstāde Sesavas bibliotēkā. 21. maijā C klašu vizuālās mākslas stundu un pulciņu darbi devās uz izstādi Sesavas bibliotēkā. Bibliotēkas apmeklētāji bija ļoti pārsteigti par tik košiem, krāšņiem un skaistiem darbiņiem. Izstāde vēlāk dosies uz Elejas bibliotēku. Paldies bērniem par skaistajiem darbiņiem un pacietību to radīšanā.  

 

 

 

MĀCĪBU PRIEKŠMETU OLIMPIĀŽU UZVARĒTĀJU UN VIŅU SKOLOTĀJU SVEIKŠANA. Jelgavas novada svētku nedēļas ietvaros ceturtdien – 17.maijā Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune Zaļenieku kultūras namā novada izcilākajiem skolēniem un viņu pedagogiem pasniedza pašvaldības diplomus un naudas balvas par sasniegumiem mācību priekšmetu olimpiādēs, zinātniski pētniecisko darbu skatēs, starptautiskos mūzikas, mākslas un profesionālās meistarības konkursos. Izcilo skolēnu starpā ir arī mūsu skolas skolēni, kas apbalvojumus saņems par sasniegumiem meistarības konkursā “Sienu krāsošana un dekoratīvās krāsošanas darbi”.

 

17. maijā Lielplatones skolas komanda piedalījās LSO vieglatlētikas sacensībās Cēsīs! Mūsu sasniegumi- Meiteņu stafete  - 2. vieta, zēnu stafete – 1. vieta, bet kopā esam nopelnījuši 9 medaļas  - 4zelta, 3 sudraba un 2 bronzas godalgas. Paldies sportistiem- Alisei S., Solvitai P.,Solvitai D., Edgaram G., Jānim D., Sendijam R., Rinaldam S., Kristapam G., Sanijai F., Katrīnai U.

 

 

16. un 17. maijā karjeras izglītības un Eiropas Savienības fondu darbības programma "Izaugsme un nodarbinātība" ietvaros vecāko klašu  skolēniem bija iespēja iepazīties ar dažādām profesijām.

 

 

 

No 16. - 18.maijam Valsts izglītības satura centrs  ESF projekta “Profesionālās izglītības iestāžu efektīva pārvaldība un personāla kompetences pilnveide” ietvaros organizēja Profesionālās kompetences pilnveides semināru būvniecības nozarē „Gada krāsa iekštelpu dizainā” Ventspilī, kurā piedalījās arī skolotāji Jānis Novads un Dmitrijs Adamovičs no mūsu skolas. Semināra laikā dalībnieki mācījās strādāt ar jauniem materiāliem, izkrāsojot kādu no Olimpiskā centra Ventspils istabiņām. Mūsu kolēģi izlozēja 300. istabiņu, kura pēc jaunā izskata iegūšanas ieguva Olimpiskā čempiona šķērpmetēja Daiņa Kūļa vārdu. Malači!!

 


Reportāža par semināru ir redzama
šeit.

14. maijā skolā notika Vieglatlētikas sacensības, kurās piedalījās visi skolas mazie un lielie sportisti.

Uzmanību! gatavību! Starts!

 

Tuvojamies finišam! Vēl mazliet!

Mātes dienas koncerts. Maija skaistākā diena domāta, lai apstātos, atliktu malā ikdienas steigu, rūpes un atcerētos savas māmiņas, pasakot tām siltākos mīlestības vārdus. Arī mūsu skolas skolēni 11. maijā aicināja savas māmiņas uz nelielu svētku koncertu. Bērni dziedāja, dejoja, lasīja dzeju un pateicās māmiņām par viņu stipro beznosacījuma mīlestību. Priekšnesumi bija sirsnīgi, mīļi un jauki, iepriecinot ikvienu skatītāju. Pēc koncerta māmiņas tika aicinātās un bērnu rokdarbu izstādi. Izstādē varēja apskatīt bērnu darbiņus, kas tapuši mājturības un tehnoloģiju mācību stundās,  keramikas pulciņā, aušanas pulciņā un kokapstrādes pulciņā. Šī diena māmiņām bija izdevusies lieliska. Viņas kaut nedaudz atpūtās no ikdienas steigas un nebeidzamajiem darbiem. Varēja baudīt jauku koncertu un dzirdēt īpaši sev veltītus vārdus. Lai katra diena ir tik saulaina un prieka pilna kā šī. Mīlēsim viens otru un biežāk teiksim labos vārdus. 

     

10. maijā Rīgā BJC “Laimīte” norisinājās vieglatlētikas sacensības izglītojamajiem ar smagiem un ļoti smagiem attīstības traucējumiem. Dalību sacensībās bija pieteikušas 15 skolas. Komandā varēja startēt 10 sportisti. Katrs sportists varēja startēt divās disciplīnās. Sportisti startēja divās vecuma grupās- I vecuma grupa meitenes un zēni līdz 13 gadu vecumam un II vecuma grupa meitenes un zēni no 14 un vecāki. Sportisti katrā disciplīnā tika apbalvoti ar medaļām un diplomiem no 1-6 vietai.

 

 

Daloties priekšstatos par 1990. gada 4. maiju, par iegūtās brīvības nozīmi, godinot savas apkaimes nozīmīgākos notikumus un personības, 3. maijā skolā tika svinēti Baltā galdauta svētki.

 

 

 

 Profesionālās pamatizglītības pavāra palīga 1. kvalifikācijas līmeņa  republikas pasākums "Mikslis - 2018" Lielplatones internātpamatskolā notika 26. aprīlī.

 

 

Karjeras diena Lielplatonē! Šajā mācību gadā 26. aprīlī skolā notika karjeras izglītības pasākums, kurā piedalījās visu klašu skolēni. Mērķis bija izpētīt katram skolēnam savu “sapņu” profesiju, kuru vajadzēja prezentēt un pamatot, kāpēc tā ir izvēlēta. Pasākums noritēja pa vecuma grupām.

Profesionālās izglītības audzēkņi pastāstīja un ieinteresēja 9. klašu skolēnus par mūsu skolā apgūstamajām profesijām – pavāra palīgs un remontstrādnieks. Prieks, ka 9.klašu absolventi vēlas turpināt mācības šajās specialitātēs.

Rīgas 1. speciālā internātpamatskolā 25. aprīlī notika Rīgas pilsētas atklātais informātikas konkurss. No Lielplatones internātpamatskolas  piedalījās seši skolēni – Edgars Varins, Gunvaldis Rozenfelds, Kristaps Geislers, Laurita Logina, Aivars Sorokins un Mārtiņš Liepiņš.

Ieguvām arī godalgotas vietas: Edgars Varins – 2.vieta ātrrakstīšanā un 2.vieta kopvērtējumā 5.-7.klašu grupā; Lauritai Loginai - 2.vieta ātrrakstīšanā un 1.vieta kopvērtējumā darba iemaņu klašu grupā; Gunvaldim Rozenbergam – 3.vieta ātrrakstīšanā arodklašu grupā; Kristapam Geisleram,  Mārtiņam Liepiņam un  Aivaram Sorokinam – pateicība par veiksmīgu startu.

Paldies skolotājām Jeļenai Burtniecei un Kristīnei Ābolai  par skolēnu sagatavošanu informātikas konkursam.

 

Ciemos uz Ziedkalni. 24.aprīlī C klašu skolēni devās ciemos uz Ziedkalnes sociālās aprūpes centru. Turp devāmies ar sagatavotu koncertu un pašu darinātām dāvanām un apsveikuma kartiņām. Ziedkalnē mūs uzņēma šīs iestādes jaunieši, arī viņi bija sagatavojuši mums atbildes koncertu ar dziesmām un dejām. Pēc koncerta visi –gan skolēni, gan centra jaunieši dejoja kopīgā diskotēkā. Mēs tikām arī apdāvināti - katrai klasei tika jauniešu pašu darināta glezniņa. Ļoti ceram, ka šis brauciens būs aizsākums ilgai un jaukai draudzībai. 

Skolas pašus žiperīgākos un izdarīgākos puikas un meitenes 21. aprīlī  kopā pulcēja ikgadējais konkurss "Superpuika 2018".

Ekskursija uz Latvijas galvaspilsētu Rīgu.  19. aprīlis bija ilgi gaidīta diena jaunāko un C klašu skolēniem, jo ļoti vēlējāmies apskatīt nozīmīgākās vietas Rīgā. Ekskursijas vadītāja mums gribēja parādīt Brīvības laukumu un pieminekli. Lielais, skaistais piemineklis mūs visus pārsteidza. Runājām par cēlo Brīvības tēlu un trīs zelta zvaigznēm. Bijām plānojuši  arī apskatīt senākās vietas Vecrīgā – Melngalvju namu, Doma baznīcu, zvanus uz Rīgas Domes jumta un šaurās Vecrīgas ieliņas. Skolēni bija sajūsmā par pazīstamajiem Brēmenes muzikantiem.  Pēcpusdienā mūs mīļi sagaidīja Šokolādes muzejā. Daudz uzzinājām par konfekšu un citu saldumu ražošanu. Baudījām gardo, karsto šokolādi un populārākās konfektes. Mmmm...

Atpakaļceļā devāmies uz Karameļu darbnīcu Jelgavā, kur izzinājām krāsaino, gardo karameļu tapšanas noslēpumus. Kopā ar prasmīgiem meistariem katrs izveidoja savu karameli. Skolēni dienas beigās bija guvuši daudz pozitīvu iespaidu, garšas un sajūtu baudījumu!

19. aprīlī Rīgā bērnu un jauniešu centrā notika LSO finālsacensības cerību futbolā. Sacensībās piedalījās 11 komandas. Komandas tika sadalītas 3 grupās un spēlēja pēc apļa sistēmas. Mūsu komanda šajā grupā izcīnīja 1 vietu un ieguva vietu “A”grupā, kur bija jācīnās par medaļām. Spēles notika pēc izslēgšanas principa, ja zaudē spēli tālāk vairs netiec. Mūsu komanda pamatlaikā pret Stiklu skolu izspēlēja 0:0 un pēcspēles sitienos piekāpās ar 2:0”.  Komandas sastāvs- D.Greiškalns, H.Liepiņš, M.Liepiņš, A.Sorokins un K.Krēģis.

12. aprīlī mūsu skolā notika sportisks pasākums visiem skolēniem - Jautrās stafetes.

9. aprīlī mūsu skolā viesojās žurnālists Gatis Grūtups no reģionālā preses izdevuma "Zemgales Ziņas". Jelgavas Autisma biedrības iedvesmotam, tapa raksts "Kad rūpju bērns pieaudzis. Izlaiduma C klases audzēkņiem no savas Lielplatones skolas aiziet negribas." /raksts pārpublicēts Gatis Grūtups, "Kad rūpju bērns pieaudzis," Zemgales Ziņas, 12. aprīlis 2018, Nr.15 (4696), 8.-9. lpp.; Foto: Raitis Puriņš/.

Ja dažam labam skolēnam, kas mācās vispārizglītojošajā skolā, bezbēdīgi pajautā, vai viņš vispār grib iet uz skolu, bieži vien atbilde ir: “Nē!” Sevišķi pavasarī, kad saulīte spīd, netrūkst arī bastotāju, kas stundu laikā atrod ko patīkamāku par kāpšanu zināšanu kalnā. Taču, uzdodot šo jautājumu Lielplatones internātpamatskolas izlaiduma C klasē, kur mācās jaunieši ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem, atbilde ir cita. Ne visi no viņiem spēj skaidri runāt, taču attieksme iezīmējas diezgan skaidri – skolā viņi jūtas labi un nevēlas no tās iet prom. Šos īpašo rūpju jauniešu jeb “cēcīšu” (tā internātpamatskolās mīļi sauc C klases audzēkņus) izpratnē “iet prom” nozīmē zaudēt iespēju būt sabiedrībā un palikt savas mājas sienās. 

Cer turpināt izglītību. 
Pilngadīgā Laurita aizrautīgi “Ziņām” stāsta: “Es esmu vienīgā meitene C grupā, kas visur piedalās – dejošanā, dziedāšanā, visvairāk sportā, vieglatlētikā un dambretē. No tēva man ir iedzimts zīmēšanas talants. Skolā man patīk. Sirdij žēl no šejienes šķirties.” Ne audzinātāja, ne klasesbiedri par dambretes spēli Lauritai neko nepārjautā. Zināms jau, ka prāta spēles, rēķināšana, lasīšana nav šo jauniešu stiprā puse. Beidzot Lielplatones internātpamatskolu, “cēcīši” saņem apliecību, kas nedod tiesības turpināt izglītību, piemēram, pavāra palīga kursos, kas ir diezgan populāri citiem šīs skolas audzēkņiem. Taču, piemēram, sportošana, rokdarbi, arī zīmēšana ir šiem jauniešiem pa spēkam. Skolas direktors Andris Urbāns paskaidro, ka Lauritas mamma cenšas nokārtot, lai meita tomēr varētu tālmācībā apgūt virtuves strādnieka arodu. Arī pedagogi apliecina, ka meitene C klasē ir izņēmums. Par to liecina tas, ka piektdienās uz mājām viņa spēj aizbraukt patstāvīgi.

Laukos cilvēks jūtas labāk.
Kamēr izlaiduma klasē notiek saruna, pa durvīm ienāk Kaspars, kas kopā ar skolasbiedriem, kam nav tik smagi garīgās attīstības traucējumi, aprīļa saulītē nožuvušajā sporta laukumā spēlējis futbolu. Kaspars gan neko negaužas par tālāko dzīvi pēc izlaiduma. Viņa ģimenei pieder zemnieku saimniecība. No sarunas var nojaust, ka arī Kasparam laukos atrodas darāmais. Zemnieku saimniecība pieder arī Viktora audžumammai. Jaunietis “Ziņu” žurnālistu klātbūtnē ir nerunīgs. Toties runīga ir divdesmitgadīgā Dace. Viņa ir norūpējusies par to, kas varēs ierasties uz izlaidumu. Meitene ir saņēmusi apbēdinošas ziņas (gandrīz visiem C klases audzēkņiem ir mobilie telefoni), ka daži zviedru krustvecāki no Noršēpingas atbraukt nevarēs. Par tālāko dzīvi pēc izlaiduma Dace nestāsta.
Par “cēcīšu” dzīvi un mācībām Lielplatones internātpamatskolā var piebilst, ka cauru diennakti viņi atrodas pedagogu vai nakts aukles uzmanības lokā. “Garajās dienās” klases audzinātājas, kas arī veic visu speciālo apmācību, darbs sākas septiņos no rīta un beidzas astoņos vakarā, kad audzēknis ir nolikts gultā. Par pedagoga gandarījumu, strādājot ar bērniem un jauniešiem, kam ir smagi garīgās attīstības traucējumi, C klases audzinātāja un metodiskās apvienības vadītāja Ilze Loginova saka: “Esam uzstutējuši uz kājām nestaigājošus bērnus, kādam esam iemācījuši daudzmaz runāt, turēt karoti. Vispār mūsu skolā bērni ir atvērtāki, mīļāki, nekā tas mēdz būt masu skolā.” Skolotāja Vineta Vanaga piebilst, ka ir fantastiski redzēt, kā divpadsmit gados viņas audzināmie acu priekšā izaug, tostarp apgūst pašaprūpes iemaņas. Vecākās klasēs daži jau kļūst tik attīstīti, ka spēj klausīties Latvijas Radio ziņas vieglajā valodā. 
“Cēcīši” piedalās arī Rundāles pils parka sakopšanas talkās. Lielplatones internātskolā, tāpat kā citās skolās, svin tradicionālos gadskārtu svētkus, janvārī arī tiek kurts 1991. gada barikāžu atceres ugunskurs. “Ugunskura smarža taču paliek atmiņā visiem,” piebilst pedagoģe I.Loginova. Novērots, ka bērni ar garīgās attīstības traucējumiem pieķeras savam pedagogam tā, ka tiem ir grūti pāriet uz citu klasi.

“Atelpa” ir vajadzīga arī vēlāk.
Taču, domājot par to, kas ar C klases audzēkņiem notiek pēc izlaiduma, kā viņi turpina integrēties sabiedrībā, Lielplatones internātpamatskolas direktors A.Urbāns teic, ka problēma pastāv. Par to runā audzēkņu vecāki, speciālisti, taču risinājums nav vienkāršs. Tiesa, turpat netālu no Lielplatones – sociālās aprūpes centrā “Ziedkalne” Vilces pagasta Mūrmuižā – dzīvo gan jaunieši, gan arī vecāka gadagājuma cilvēki ar garīgās attīstības traucējumiem. Taču šīs aprūpes sistēmas klientu liktenis ir cits, proti, diemžēl mīlošu tuvinieku daudziem no viņiem trūkst. Visiem Lielplatones internātpamatskolas audzēkņiem ir mājas, kur viņus gaida, bet arī šiem mīlošajiem vecākiem vai aizbildņiem ir aktuāli saņemt tādu pakalpojumu, ka savu ģimenes locekli, kam ir garīgās attīstības traucējumi, uz laiku varētu ievietot kādā ikdienas centrā. Tur tas pilnvērtīgi pavadītu laiku, kamēr vecāki ir darbā vai arī atpūšas. 
Zināmā mērā ar šo domu 2016. gadā Jelgavas novadā tika izveidots atbalsta pakalpojums “Atelpas brīdis”, kas vecākiem, kam ir līdz 18 gadu veci bērni ar garīgās attīstības traucējumiem, ļauj viņus uz dienu ievietot sociālās aprūpes centrā Elejā. Pusotra gada laikā šo pakalpojumu izmantojusi viena ģimene, un, piemēram, uz Lielplatones “cēcīšu” izlaiduma klasi, kurā visiem audzēkņiem ir pāri astoņpadsmit, tas neattiecas.      

     

Jelgava – labs paraugs.
Arī Ozolnieku novada pašvaldībā, no kura Lielplatones internātpamatskolā mācās deviņi audzēkņi, pakalpojuma, kas attiektos uz pilngadīgiem cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem, nav. Toties labs paraugs ir Jelgava, kur darbojas trīs dienas centri cilvēkiem ar šādiem traucējumiem. Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes vadītājas vietniece pamatdarbības jautājumos Jeļena Laškova skaidro, ka tādi ir dienas centri ”Integra” Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 9, “Atbalsts” Stacijas ielā 13 un “Harmonija” Zirgu 47. Katram no centriem ir sava sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu specifika, taču kopā tos ikdienā apmeklē ap 40 cilvēku. J.Laškova uzskata, ka šo dienas centru kapacitāte nav pietiekama, lai sniegtu pakalpojumus citu pašvaldību iedzīvotajiem. Viss ir pilns. 
Jelgavas novada pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone teic, ka, iespējams, deinstitucionalizācijas programmā varētu izdoties sniegt lielāku atbalstu ģimenēm, kurās ir pieauguši cilvēki ar garīgās attīstības traucējumiem. Tomēr pagaidām par dienas centriem ne Ozolnieku, ne Jelgavas novadā skaidra viedokļa nav. Lielplatones internātpamatskolās direktors A.Urbāns domā, ka šo problēmu vajadzētu aktualizēt nacionālā līmenī. Cilvēki ar C līmeņa garīgās attīstības traucējumiem pabeidz skolu ne tikai Lielplatonē, bet arī Zālītē, Bērzuupē, Pamūšās un apmēram 50 citās vietās Latvijā. 

Ja skolas pagalmā mastā uzvilkts Zviedrijas karogs. 
Ja Lielplatones internātpamatskolas pagalmā līdzās Latvijas valsts karogam plīvo Zviedrijas karogs, tad tā ir zīme, ka šajā dienā skolā viesojas kāds no apmēram 80 audzēkņu krustvecākiem, kas pārstāv Noršēpingas kristīgo organizāciju KFUM. Sadarbība ar zviedru labvēļiem sākās 1992. gadā un turpinās jau 26 gadus. Šonedēļ Lielplatonē satiktās krustmātes Karine Osterlanda un Ivonna Karlsone stāsta, ka šo sadarbību aizsāka divi krietni un līdzjūtīgi vīri Nisse Lārsons un Jans Sjēgrens, kuru diemžēl nav vairs mūsu vidū. Tolaik skolā mācījās vairāk nekā divsimt audzēkņu, šajā mācību gadā to skaits ir 134. 
Gan K.Osterlandei, gan I.Karlsonei skolā ir trīs krustbērni, ko viņas atbraukušas apciemot. K.Osterlande savu krustmātes misiju sākusi vēl 1993. gadā. Viņas toreizējai krustmeitai Ilzei bija desmit gadu. Pa šo laiku Ilze kļuvusi par trīs bērnu māti, un nu jau Karine ir krustmāte diviem Ilzes bērniem. Savukārt I.Karlsone krustmātes misijā iesaistījās 2009. gadā. Abas krustmātes atzīst, ka sazināšanās ar krustbērniem notiek gan angliski, gan latviski. Vārdu krājuma bagātībai šajā gadījumā nav tik liela nozīme. Galvenais ir labvēlība, kas dara prieku abām pusēm. 
Direktors Andris Urbāns piebilst, ka skolai ir tradīcija, ka mācību gada nobeigumā 9. klases skolēni brauc pie saviem krustvecākiem ciemos uz Zviedriju. 
Šajā foto Lielplatones internātpamatskolas audzēkņu zviedru krustmātes K.Osterlande (no kreisās) un I.Karlsone ir kopā ar Ivonnas krustmeitu Alisi, kas Lielplatonē sāka mācīties tikai šajā mācību gadā.

5. aprīlī, Rīgā, NVO namā noritēja LSO sacensības dambretē. Sacensībās dalību pieteica 12 komandas no visas Latvijas. Priecēja skolēnu vēlme, fantastiskā pacietība un cīņas spars. Rezultāti bija ļoti līdzīgi, pie vietu sadalījuma bija jāņem vērā savstarpējās spēles. Kopvērtējumā starp komandām pārliecinoši uzvaru izcīnīja Sveķu internātpamatskolas komanda, otrajā vietā atstājot Lielplatones internātpamatskolas komandu. Mūsu skolu pārstāvēja un izcīnīja šādas vietas individuālajā vērtējumā ieguva: I.Smirnova – 3 vieta, S.Ruska- 3 vieta, L.Logina – 4 vieta un G.Rozenbergs – 5 vieta.

Šogad Lieldienas C klasēs svinējām  grupās, krāsojot olas, mācoties tautas dziesmas un tradīcijas. Bērniem ļoti patika krāsot olas sīpolu mizās, piesienot klāt  augus vai putraimus. Viktors no 9.3.c klases atveda krāsas no mājām, viņam izdevās nokrāsot olas ļoti dažādās krāsās - dzeltenas, zaļas un zilas. Jautrību sagādāja olu kaujas un olu ripināšana. Olas tika noēstas ar sāli, ievērojot tradīcijas,  lai neviens nemelotu visu gadu.

 

Norvēģu kristīgās organizācijas ciemošanās mūsu skolā 28. martā. Jaunieši no Norvēģijas sludināja Dieva mīlestību, lūdza par skolēniem, un ciemošanās beigās notika tradicionālā sadraudzības futbola spēle ar mūsu skolas futbola komandu.

 

22. martā Tukuma novada Irlavas sporta namā notika LSO finālsacensības florbolā meitenēm. Pirmajās LSO sacensībās florbolā meitenēm sacentās 9 komandas – Palsmane, Gaujiena, Pelči, Dzelzava, Sveķi, Lielplatone, Spāre, Rīga 5 un Zālīte. Pēc spēlēm apakšgrupās noskaidrojās četras labākās komandas, kuras sacentās pusfinālā. Pusfinālā tikās Spāre - Lielplatone un Zālīte – Sveķi. Tālāk jau notika cīņa par godalgotajām vietām. Par pirmo vietu cīnījās Spāre - Zālīte, kur nepārspēta palika Spāres skolas komanda, izcīnot pirmo LSO uzvarētājas titulu meiteņu florbolā.

Cīņā par bronzas medaļām Lielplatones komanda pārspēja Sveķu komandu un ieguva 3. godalgoto vietu. Mūsu skolas komandas komandas sastāvs- I.Smirnova, A.Krauze, S.Vibule,A.Zīle, S.Dovnoroviča, R.Pērkone un vārtsargs D.Smirnova.

8. un 9. martā Zaļenieku komerciālajā un amatniecības vidusskolā norisinājās Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu  profesionālās meistarības konkurss "Sienu krāsošanas un dekoratīvās krāsošanas darbi". Konkursā piedalījās 14 komandas, kas pārstāvēja 14 izglītības iestādes no visas Latvijas (no tām 4 speciālās izglītības iestādes), un viena komanda no Lietuvas.

Konkursu organizēja Zaļenieku komerciāla un amatniecības vidusskola sadarbībā ar Latvijas Būvnieku asociāciju un SIA ”Akzo Nobel Baltic”. Audzēkņu profesionālās meistarības konkursa laikā dalībnieki veica dienesta viesnīcas istabiņas sienu pārkrāsošanu ar „Akzo NobelBaltic” tonētu krāsu. Uz vienas no sienām bija jāizveido daudzkrāsains dekoratīvs krāsojums pēc dotajām figūrām un krāsu toņiem. Konkursantu darbu vērtēja konkursa atbalstītāju darba devēju un profesionālo organizāciju pārstāvji. Eksperti konkursantu darbus vērtēja pēc septiņiem kritērijiem: darba vietas organizēšana; materiālu un instrumentu izvēle; tehnoloģisko procesu ievērošana; darba kvalitāte; drošības tehnikas ievērošana; attieksme pret veicamo darbu; darba izpildes laika ievērošana.

Pēc divu dienu spraiga darba tika noskaidroti konkursa uzvarētāji divās izglītības iestāžu grupās. Lielplatones internātpamatskola ieguva 1. vietu speciālo izglītības iestāžu grupā 4 komandu konkurencē. Apsveicam Edgaru Grigorjevu un Villiju Zīli, kā arī izsaku lielu paldies viņu skolotājiem Jānim un Dmitrijam. TV Spektrs reportāža par konkursu un ar mūsu Edgaru Grigorjevu.

 

 

7. martā mūsu sportistu komanda piedalījās telpu futbola sacensībās.

 

7.martā „C” klašu un sākumskolas dziedātāji ”Saules bērni” piedalījās ikgadējā festivālā “Nāc līdzas 2018” Jelgavas kultūras namā. Priecēja tikšanās ar agrākiem draugiem no cietiem Zemgales kolektīviem. Mūsu skolēni bija pavasarīgi košos tērpos, lai uzvedumā ”Pienenītes” radītu saulainu un pavasarīgi  priecīgu noskaņu. Ikviens centās dziedāt un dejot vislabāk. Koncerts un atmosfēra zālē bija ļoti draudzīga - ar skaļiem aplausiem tika atbalstīts ikviens. Visi mūsu skolēni bija ļoti priecīgi un pateicīgi par iespēju piedalīties šajos svētkos! Izsākam lielu pateicību skolotājām Skaidrītei, Margaritai, Vitai, Vinetai, Dacei Grandovskai par krāšņajiem tērpiem un mācītajiem deju soļiem. Īpašs paldies mūzikas skolotājai Kristīnei par skanīgo dziesmu un kokles melodiju. Paldies par atbalstu skolas vadībai.

Pasākumā piedalījās arī mūsu deju kolektīvs ar deju "Daugaviņa".

5. martā skolā norisinājās angļu valodas  pēcpusdiena.  Lai skolēnos raisītu interesi, un darbs ritētu jautrāk un interesantāk, tika izveidotas 4 jauktas klašu un kursu komandas. Vecāko kursu jaunieši uzņēmās  komandu vadīšanu. Bērniem tika piedāvāti dažādu veidu uzdevumi- gan kustību stafete, kurā bērni sadzirdot attiecīgo apģērba nosaukumu angļu valodā, prot to arī sameklēt, uzvilkt un padot tālāk komandas biedriem, gan arī rakstu darbi, kas balstījās jau uz apgūtām valodas prasmēm - krustvārdu mīkla, vārdu veidošana no dotajiem burtiem un arī salikteņu veidošana, izmantojot dotos attēlus. Bērni labprāt darbojas komandās. Viņi prot ne tikai paust savu viedokli, bet arī uzklausīt un vērtēt  citus. Ar labpatiku ikviens līdzdarbojās un aktīvi iesaistījās ikvienā uzdevumā. Tikai laiks paskrēja gana ātri. Bērni bija jau tā saraduši ar darbu komandā, kad pasākums izskanēja ātri ar jaukām un patīkamām emocijām. Paldies bērniem par piedalīšanos, par uzdrīkstēšanos un par drosmi lietot angļu valodu.

Ziemas prieki Meteņos. 1. martā, skaistajā ziemas dienā, skolēni pulcējās, lai kopā atcerētos Meteņdienas tradīcijas. “C” un mazo klašu skolēni ar interesi klausījās skolotājas stāstīto par laika vērojumiem, tradicionālajiem  tautas ēdieniem un ticējumiem. Aktīvākie skolēni prata stāstīt interesantas tautas dziesmas un ticējumus. Izspēlējām dažādas kustību aktivitātes, kas veicinās nākamā gada auglību un veselību. Īpašs pārsteigums bija gardie pašceptie pīrādziņi un karstā ārstnieciskā tēja. Pasākuma vadītāji īpaši pateicās visiem dalībniekiem, cienājot ar saldumiem, dāvinot katrai klasei pateicības rakstu! Paldies par jauki pavadīto laiku!

 

“Man ir valoda

ar to es smejos un strīdos

es tajā kā saulītē sildos...”

 

1. martā skolā notika skatuves runas konkurss, kurā piedalījās 19 skolēni. Daiļrunātāji no katras klases uzstājās ar dzejas un prozas darbiem.  Priekšnesumus vērtēja žūrija. Paldies visiem konkursa dalībniekiem par izteiksmīgiem un pārliecinošiem priekšnesumiem. Paldies latviešu valodas skolotājām un klašu audzinātājiem par atbalstu bērniem dzejas un prozas teksta izvēlē un apguvē. Katrs šī konkursa dalībnieks jau ir uzvarētājs, jo atzinīgi vērtēts klasē un, pārvarot satraukumu, stājies skatītāju priekšā, lai apliecinātu savu prasmi uzrunāt klausītājus.

Tomēr šogad pašus spilgtākos priekšnesumus sniedza Kristaps Geislers, Aivis Kubilis, Aivis Veiss un  Solvita Dovnoroviča.

 

28. februārī skolas bibliotēkā notika pasākums “Pa raibo grāmatu taku”. Šogad tajā piedalījās 7. un 8. klase. Dalībnieki ceļoja pa vārdnīcām un  rokasgrāmatām, pēc uzvārdiem alfabēta kārtībā sakārtoja grāmatas, meklēja vārdus ar vienādu nozīmi. Visinteresantākie uzdevumi bija jāveic pēc rokasgrāmatās atrastajiem padomiem. Visi pasākuma dalībnieki uzzināja, kā noteikt olu svaigumu, viegli un pareizi iedzīt un izraut naglu, izgatavot kompasu, nofiksēt lauztu roku pirms ārsta apmeklējuma. Visi dalībnieki balvās saņēma ābolus un pateicības rakstus.

26. februārī Madonas novada Smeceres silā notika LSO organizētās slēpošanas sacensības.

Kopā sacensībās piedalījās 8 komandas. Mūsu skolu pārstāvēja: Solvita Podniece, Aiva Krauze, Inga Smirnova, Sendijs Ruska, Kristaps Gailāns, Kārlis Liepiņš, Edgars Grigorjevs un Atis Pērkons.

Sportisti startēja šādās disciplīnās- S.Podniece un Kārlis Liepiņš 2 km brīvais stils- abiem 3 vieta; Aiva Krauze 2,5  km klasika  - 6 vieta; Kristaps Gailāns 5km klasika -  6 vieta; Sendijs Ruska 5km brīvais stils-5 vieta; Edgars Grigorjevs brīvais stils– 6 vieta; Atis Pērkons brīvais stils – 9 vieta; Inga Smirnova 2,5km brīvais stils – 4 vieta.

Komanda piedalījās arī stafetē izcīnot 3 vietu.

Liels pasākums skolā vienmēr ir Valentīna diena un tai sekojošā “Pop-iela”. 15. februārī visi “mākslinieki ” priecēja pārējos skolēnus un skolotājus ar saviem “uznācieniem”. Šogad "Pop-ielā" bija ļoti stingra žūrija, kas vērtēja gan dziesmu vārdu zināšanu, gan dejas soļa vieglumu, un arī visa oriģināldarba pasniegšanas autentiskumu. Priekšnesumi sekoja cits citam raibā virtenē. Brīžiem nedaudz vienmuļi, bet bija arī īsti “pipariņi”. Skatītāju nedalīta atzinība bija tiem izpildītājiem, kas publiku uzrunāja latviešu valodā. Veidojot nākamās "Pop-ielas" to vajadzētu atcerēties. Gribētos arī redzēt vairāk izdomas, veidojot priekšnesuma vizuālo noformējumu. Atcerēsimies, ka skolotājai Sarmītei ir liela tērpu bagātība krājumā un arī padoms, kā izvēlēties priekšnesumam atbilstošu apģērbu, netiks liegts.

Jolanda Suvorova ar Pusdienu dziesmiņu un Māsas Legzdiņas ar Viņš bučojis man'.

4. klase ar Gummy bear song un Luis Fonsi ar Despacito

13. februārī skolā notika tikšanās ar Pēteri Vēveri, bijušo skolas audzēkni, kurš veiksmīgi izveidojis savu karjeru un tagad strādā par automehāniķi. Tikšanās tika organizēta Karjeras nedēļas ietvaros, lai 9. klases skolēniem būtu iespēja iepazīties ar karjeras veidošanai nepieciešamajiem priekšnosacījumiem.

No 12.- 15. februārim skolā norisinājās konkurss "Valentīndienas vēlējums", kura laikā skolēniem bija iespēja individuāli vai klašu grupās veidot savus vēlējumus saviem mīļotajiem cilvēkiem - draugiem, skolotājiem, vecākiem, vai arī mūsu Latvijai, atceroties, ka labi vārdi un mīlestības un draudzības pilna attieksme ir katras dienas neatņemama sastāvdaļa.

 

8. februārī notika Lielplatones internātpamatskolas Profesionālās pamatizglītības pavāra palīga specialitātes 2./3. kursa izglītojamo tikšanās ar Jelgavas restorāna "Pilsētas elpa" pavāri Līvu Elīnu Majori. Tikšanās noritēja Karjeras nedēļas ietvaros un bija viens no ikgadējiem skolas pasākuma cikliem. Karjeras nedēļas mērķis ir aktualizēt savlaicīgas un apzinātas tālākās izglītības un karjeras izvēles nozīmi veiksmīgas personiskās dzīves veidošanā. Tikšanās laikā jauniešiem bija iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos un tikties ar izvēlētās profesijas pārstāvi - profesionālu pavāri, kā ari iespēja kopā darboties meistarklasē. Meistarklases, kuru vadīja Līva tika pagatavoti restorānam raksturīgie ēdieni - humuss, biešu maize un siera kūka. Meistarklases dalībnieki - Simona, Rudīte, Viktorija, Kristaps, Mārcis, Līga un skolotāja Anita Majore.

   

No 4.-7. februārim Igaunijas pilsētā Otepē notika Speciālās Olimpiādes Eiropas Eirāzijas slēpošanas sacensības. Šajās slēpošanas sacensībās piedalījās 11valstu komandas. Sacensības sākās ar lāpu gājienu no centrālā laukuma, līdz slēpošanas trasei Tehvandi, kur svinīgi ar Olimpiskās lāpas iedegšanu tika atklātas slēpošanas sacensības. Latvijas komandu pārstāvēja sportisti no Spāres, Sveķu un Lielplatones, skolām. Mūsu sportistu sasniegumi: S.Krauzem un S.Ruskam – 1 vieta. Brīvajā laikā sportistiem tika piedāvātas dažādas atpūtas iespējas – radošās darbnīcas, peldbaseina apmeklējums. Sportisti noslēgumā saņēma arī pārsteiguma balvas.

 

1.februārī Salaspils Sporta Namā jau trešo gadu pēc kārtas norisinājās LSO Badmintona sacensības. Šogad tajās piedalījās 16 komandas: Lielplatone, Koknese, Pelči, Palsmane, Sveķi, Gaisma, Gaujiena, Tukums, Baltinava, Dzelzava, Pamūša, Stikli, Antūži, Liepāja, Rīga 5, Rīga 4. Tika izspēlēti četri medaļu komplekti. Kopumā sacensībās tika aizvadītas vairāk kā 200 izspēles un piedalījās 74 dalībnieku. Mūsu skolas skolnieks Kārlis Liepiņš ieguva 6. vietu.

31.janvārī visi interesanti tika gaidīti “Pasaku karnevālā”. Puķu feja sagaidīja karnevāla dalībniekus, kopā gāja parādes apli, lai katrs varētu apskatīt pasaku varoņus. Katras klases kolektīvs rādīja savu pasaku. Tur bija gan pele, kura pārtapa par ezi.  Ieradās arī lapsa, kura izdzina zaķi no viņa tāšu būdiņas, bet varde un lācis un drosmīgais gailis palīdzēja zaķim  aizdzīt lapsu. Visu varoņu tēlos iejutās “C” klašu skolēni ar saviem audzinātājiem. Omulīgo jautrību izjauca nejaukā ragana, kura bija ieradusies pēc Ansīša vai Grietiņas, bet beigās kļuva laipnāka, jo viņai arī patika pasaku uzvedumi. Ragana “uzbūra” Sesavas pamatskolas līnijdeju pulciņa bērnu priekšnesumus, kuri ļoti patika “Pasaku karnevāla” dalībniekiem. Nobeigumā Puķu  feja visus dāsni apdāvināja ar konfektēm un pasniedza pateicības rakstus  par piedalīšanos un ieguldīto darbu.

        25. janvārī Madonas novada, Lazdonas pagasta sporta un atpūtas kompleksā „Smeceres sils” jau trešo reizi notika LSO organizētās sacensības „Skriešana ar sniega kurpēm”. Sportisti startēja divās grupās - meiteņu un zēnu. Pirmie startēja cerību sportisti, skrienot 200m distanci un iegūstot rezultatīvas vietas - Laurita Logina 2 vieta un Kārlis Liepiņš  1 vieta. Tālāk uz  starta stājās meitenes ar 400 m skrējienu, iegūstot Solvita Dovnoroviča  – 3. vieta, Inga Smirnova - 6. vieta un Sanija Krauze 9 -  vieta. Zēni skrēja 800 m un Atim Pērkonam -  2. vieta, Sendijam Ruskam - 7. vieta,  bet Jānim Hudaroško - 9. vieta.

Sacensības noslēdza stafetes skrējiens, kur piedalījās piecas komandas. Mūs skolas komanda arī šogad ieguva godpilno II vietu. Stafetē skrēja: Solvita Dovnoroviča, Villijs Zīle un Edgars Grigorjevs. Paldies visiem sportistiem par dalību šajās sacensībās un skolai par atbalstu.

24.janvārī “C” klašu skolēni Matemātikas pēcpusdienā pilnveidoja savas matemātiskās prasmes, vingrinājās loģiski domāt un ātri kustēties. Katra klase kopā ar audzinātāju bija sagatavojusi  savu “matemātisko ” spēli vai rotaļu, pasākuma vadītāja uzdeva mīklas, kuru atminējumi bija skaitļa vārdi. Jautrajās stafetēs skolēni vingrinājās vadīt ar nūju tenisa bumbiņas, sekot līdzi savam rezultātam un vērot, vai pretinieka komanda “nevilto” rezultātus. Noslēgumā visu klašu skolēni saņēma saldas balvas.

1991.gada Barikāžu laika atmiņu pasākums. 18.janvāra sniegotā pēcpusdienā “C” klašu skolēni pulcējās pie ugunskura meža pļavā, lai atcerētos zīmīgos notikumus pirms 27 gadiem. Skolēni veidoja seno notikumu klātesamības sajūtu, sastiprinot koka trijkājus pašgatavotiem svečturiem. Pie ugunskura skolotāji stāstīja savas atmiņas par piedalīšanos notikumos Rīgā. Skolēni tika aicināti teikt savus iespaidus par skatīto dokumentālo filmu “Barikāžu stāsti.” Īpašu noskaņu radīja “Latvijas radio 2” klausīšanās. Vēlāk katrs smērēja sviestmaizes, ugunskura oglītēs cepa kartupeļus un sildījās ar siltu tēju. Sakrēsloja. Jauki izskatījās aizdegtās svecītes! Sildījāmies ap ugunskuru un dziedājām bērniem zināmās tautasdziesmas.

Arodklašu jauniešiem Elejas vidusskolas vēstures skolotāja stāstīja par barikāžu dienām 26. gadus atpakaļ, katrā bērna sirsniņā iededzot patriotisma liesmiņu un lepnumu par tiem cilvēkiem, kas tik daudz gadus atpakaļ aizstāvēja brīvības ideju. Un nosargāja to!

 

Ziemassvētku sabraukuši. 21.decemrī skolā svinēja Ziemassvētkus. C klases un mazākie skolas ķipari (skolēni no 1.-6. klasei) devās meklēt Ziemassvētkus sajūtu kopā ar Ziemu un burvi. Skolēni bija aicināti ceļojumā caur mežiem un biezokņiem, bet ceļā viņi satika vissirsnīgākos draugus - rūķīšus, feju, ķekatas, dziesminiekus. Beigās skolēni atrada Ziemassvētku sajūtu, kas mājo katrā mūsu sirsniņā. Tā ir līksmība, prieks, ģimenes un draugu mīlestība un kopā būšanas prieks, kā arī piparkūku smarža un, protams, dāvanas. Tika sveikti arī decembra jubilāri un skolēni, kuriem ir augsti mācību sasniegumi pirmajā semestrī.

 

Otrajā pasākuma daļā 7.-9. klases skolēni un 1.-3. kursa audzēkņi svinēja svētkus Ziemassvētku ciemā. Tik daudz Ziemassvētku rūķu vienuviet nebija redzēts nekad. Bija ēverģēlīgie un jautrie rūķi, meistarīgie un nopietnie rūķi un pat rūķi - jodelētāji.

 15. decembrī skolā tika organizēta Vecāku diena, kuras mērķis ir iepazīstināt vecākus ar jaunākajām aktualitātēm bērnu audzināšanā. Šogad tika organizēta lekcija, kurā skolas psihiatrs dr. J. Bojārs dalījās pieredzē dažādu uzvedības problēmu risināšanai no psihiatrijas viedokļa. Tikšanās ar klases audzinātājiem, atbalsta komandu un skolas psihiatru vecākiem bija ļoti noderīga informācijas apmaiņai un neskaidro jautājumu risināšanai.

Valsts prezidents Rīgas pilī tiekas ar Latvijas Speciālās Olimpiādes sportistiem. Otrdien, 2017. gada 12. decembrī, Valsts prezidents Raimonds Vējonis Rīgas pilī tikās ar Latvijas Speciālās Olimpiādes sportistiem SO Pasaules ziemas spēļu un Gēteborgas kausa dalībniekiem, sporta skolotājiem un skolu direktoriem, kuri ir organizējuši SO starptautiskās sacensības.

Pieņemšanā pie Latvijas Valsts prezidenta bija uzaicināti arī  Lielplatones internātpamatskolas sportisti Vera Mahina un Edgars Grigorjevs, kā arī sporta skolotāja Guna Adamoviča, kuri piedalījās SO Pasaules ziemas spēlēs Austrijā 2017.gada martā. Par piemiņu no Valsts prezidenta saņēma piemiņas balvu. 

Valsts prezidents savā uzrunā pateicās sportistiem par sasniegumiem, startējot zem Latvijas valsts karoga lielākās vai mazākās Speciālās Olimpiādes sporta sacensībās gan Latvijā, gan ārpus mūsu valsts robežām. “Ar Latvijas Speciālās Olimpiādes sportistu lielisko sniegumu var lepoties visa Latvija. Jūs esat paraugs, cik daudz var sasniegt ar stipru gribu un mērķtiecīgu darbu. Panākumi šāda mēroga sacensībām iedvesmo un vieno Latvijas cilvēkus neatkarīgi no tautības, izglītības vai veselības stāvokļa,” tikšanās laikā uzsvēra Valsts prezidents. Sportistiem novēlēja neapstāties pie sasniegtā ,izvirzītos mērķus īstenot dzīvē gatavojoties Speciālās Olimpiādes Pasaules vasaras spēlēm  Apvienotajos Arābu Emirātos, kas notiks 2019.gadā.

 

 

Balvas no Valsts prezidenta saņēma arī trīs skolu direktori, kuri   atbalstījuši un organizējuši SO starptautiskās sacensības Latvijā. Starp šiem direktoriem bija arī Lielplatones internātpamatskolas direktors Andris Urbāns. No Speciālās Olimpiādes atbildes uzrunu teica LSO Nacionālais direktors A.Lasis. Uzsvars tika likts uz Speciālās Olimpiādes 50. gadadienu, kura sakrīt ar Latvijas Valsts simtgadi 2018.gadā. Pēc svinīgā pasākuma bija neformālās sarunas ar prezidenta kungu, kurās iesaistījās  gan sportisti, gan sporta skolotāji.

 

7.decembrī Lielplatones internātpamatskolā norisinājās LSO republikas sacensības galda tenisā. Uz sacensībām bija ieradušies sportisti no tuvākām un tālākām Latvijas internātpamatskolām – Liepājas, Pelčiem, Baltinavas, Rīgas 4. internātskolas, Sveķiem, Tukuma, Spāres, Gaismas un Lielplatone.

Kopumā tenisa turnīrā piedalījās 28 dalībnieki -12 meitenes un 16 zēni. Galda tenisa sacensības notika pēc LSO noteikumiem. Katra skola sacensībām varēja pieteikt katrā grupā divus labākos skolas tenisistus, tātad divi zēni un divas meitenes. Spēles notika divās grupās zēniem un divās grupās meitenēm. Spēles katrā grupā notika pēc apļa principa. No katras grupas trīs labākie spēlētāji tika finālā.

 

 

Spēles bija gana spraigas un emocionālas, jo katram fināla spēlētājam bija visas iespējas iegūt godalgotās vietas. Uzvarētāji no 1. - 3. vietai tika apbalvoti ar LSO diplomiem un medaļām. Visrezultatīvākā komanda šogad bija Lielplatones IPS komanda. Meiteņu grupā vietu sadalījums ir šāds: I vieta- Kristīne Plavkova (Lielplatone), II vieta- Jeļena Hardina (Sveķi) un III vieta- Gita Šopa ( Spāre).

Zēnu grupā vietu sadalījums ir šāds: I vieta – Linard Kiršolcs (Lielplatone), II vieta – Nils Pērkons (Lielplatone) un III vieta – Dainis Akuto (Sveķi).

 

 

 

Katru zviedru Ziemassvētku nedēļas kulminācija ir zviedru Ziemassvētku pasākums skolēniem, darbiniekiem, bijušajiem skolēniem un pensionētajiem skolotājiem. tad skolu apciemo īsts Ziemassvētku vecītis, kurš uzklausa katra bērna dzejolīti, klases dziesmu un paldies vārdu, pretī dāvājot kāroto dāvanu. Tas ir īsts brīnumu un sapņu piepildījuma laiks, kas noslēdzas ar diskotēku un salūtu. Šogad 1. decembrī skolā Ziemassvētku rūķu jeb pasākumu vadītāju lomā iejutās skolotāji un skolēni, kas vasarā bija vasaras nometnē Zviedrijā. Skanēja dziesmas un paldies vārdi krustvecākiem. Skolotāja Kristīne spēlēja kokli un skolotājs Ingus kopā ar bērniem dārdināja bungas, skolas telpas piepludināja zviedru draugu dziedātās dziesmas zviedru valodā. Ciemos bija ieradušies arī bijušie skolēni, kuri sirsnīgus un patiesus paldies vārdus veltīja zviedru draugiem un skolas darbiniekiem, jo viņi ir mācījuši, skolojuši un audzinājuši skolēnus par īstiem cilvēkiem, kas var dzīvē sasniegt visu, ko vēlas.

 

 

"Laimes akas" laikā skolnieki varēja izmakšķerēt sev dāvaniņas no Ziemassvētku vecīša maisa dzīlēm. Ceturtdienas pēcpusdiena tika pieskandēta ar bērnu čalām un priekiem, jo makšķerēšana - tas ir nopietns darbs.

 

Ceturtdien 30. novembra brokastīs tika sumināta Lūcija. Bērni un skolotāji baudīja skolā ceptās piparkūkas un zviedru draugu dziesmas. Dega sveces un gaisā virmoja patiess prieks par draudzību un mīlestību. Skolotāji vēlāk tika aicināti uz kafijas pauzi kopā ar zviedru draugiem, dziedot dziesmas, vēlot labus vārdus un dāvinot dāvanas.

 

 

Sejas apgleznošana un radošās darbnīcas. 29. novembra pēcpusdienā skolotāja Ilze kopā ar palīgiem apgleznoja bērnu sejas, bet rindā gaidītāji varēja paši gatavot sev sejas maskas. 

 

       

 

Piparkūku cepšana kopā ar zviedru krustvecākiem. Trešdien 29. novembra rītā skolas telpās virmoja svaigi ceptu piparkūku smarža. Virtuvē čakli rosījās krustvecāki un 4., 5., un 6. klases skolēni, cepot piparkūkas. Tas tik bija gards pasākums.

KFUM/ INTUS un Lielplatones internātpamatskolas  sadarbības 25 gadu jubilejas pasākums. Šajā nedēļā Lielplatones internātpamatskolā viesojas Zviedrijas kristīgās organizācija  KFUM/  INTUS pārstāvji, kuri nodarbojas ar labdarību un sniedz atbalstu skolas bērniem un to ģimenēm. Skolā projektu nedēļas ietvaros notiek Ziemassvētku ieskaņas pasākumi. Šajā gadā tiek atzīmēta Lielplatones internātpamatskolas un Zviedru organizācijas 25 gadu sadarbības jubileja. Pasākuma ietvaros, otrdien 28. novembrī Lielplatones Tautas namā notika Lielplatones internātpamatskolas bērnu koncerts.

Tika teikti pateicības vārdi un laimes vēlējumi ilgai sadarbībai. Direktors Andris Urbāns visu skolēnu un skolotāju vārdā dāvināja zviedru draugiem atmiņu albumu, kurā ir apkopotas atmiņas par šiem sadarbības 25. gadiem, sākot no pašiem pirmsākumiem līdz mūsdienām ar skolēnu pašrocīgi zīmētiem un gatavotiem sveicieniem.

 

 

 

Slidošana kopā ar zviedru krustvecākiem. Pirmdienas 27. novembra un trešdienas 29. novembra rīts pagāja slidojot Ozolnieku ledus hallē. Lai arī mums Latvijā tikai tagad ir uzsnidzis sniedziņš, tomēr pēc prieka pilnas slidošanas stundas  ziema ieradās katra bērna sirsniņā.

    

 

Pēdējā novembra nedēļa jau 25. gadu paiet kopā ar zviedru draugiem, jo klāt ir zviedru Ziemassvētki. Pirmdien skolā ieradās liela mašīna ar zviedru dāvanām. Skolēni no sirds nesa, krāva un dalīja ar sirds mīlestību sarūpētās dāvanas. Līdz ar dāvanām skolā ieradās arī čaklie Ziemassvētku rūķīši - zviedru krusttēvi un krustmātes.

 

 

23. novembrī Tukuma novada Irlavas sporta namā notika LSO finālsacensības florbolā, kurš pirmo gadu norisinājās kā apvienotā sporta turnīrs. Sacensībās piedalījās arī mūsu skolas komanda kā labākā Zemgales reģiona komanda. Tomēr Latvijas mērogā mūsu puiši palieka bez godalgotām vietām.

 

14. novembrī Kandavas novada Cēres pagasta sporta zālē, notika ZEMGALES REĢIONA SACENSĪBAS FLORBOLĀ. 6 komandu konkurencē mūsu komanda ieguva 1.vietu.

 

“Zilas ir upes un jūra,

Zaļa ir zāle un koki.

Dzeltenā dzintara krāsā saulīte,

Sarkanā ir latvju brīvības krāsa.

 

Latvijā brīvība dej,

Visi, kas pilsētas ceļ.

Tie godā Daugavu savu,

Plašā pasaulē nes Latvijas slavu.” /Laurita Logina/

15. novembra drūmajā pēcpusdienā mūsu skolas skolēni svinīgi saposušies svinēja Latvijas valsts 99. dzimšanas dienu. Katram skolēnam pie krūts patriotiski gozējās Latvijas karodziņš, pierādot, ka sirsniņa ir Latvijas mīlestības pilna. Skanēja dzejoļi un dziesmas, kas cildināja Latvijas skaistumu un izturību laikmetu griežos. Tika teiktas runas un apsveikumi mūsu tēvzemei nozīmīgajā jubilejā. Skolēni lepni dziedāja un dejoja par godu savai zemei un valstij. Pasākuma noslēgumā skolēni pulcējās uz balli.

 

 

 

15.novembrī Elektrum Olimpiskajā sporta centrā Latvijas Bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācijas organizētajā sporta festivālā  bērniem ar invaliditāti "Nāc un sporto sev par prieku!" piedalījās 486 dalībnieki. Mūsu skolas komandā bija  sportisti no 9.3c un 9.2.c.  Sporta festivāla divās sporta hallēs dalībniekiem tiks piedāvātas ap 30 individuālās sporta aktivitātes. Sacensību noslēgumā visi tika apbalvoti ar medaļām un saņēma pārsteiguma balvas.

 

9. novembrī Rīgas Sanatorijas internātskolā norisinājās LSO Tautas bumbas sacensības. Sacensības organizēja Latvijas speciālā olimpiāde. Šogad sacensībās piedalījās 12 komandas, kopā pulcējot 135 spēlētājus.

Pusfinālā tikās Liepāja- Palsmane, kur spēcīgāka bija Liepājas komanda, Laža- Lielplatone, šajā spēlē spēcīgāka bija Lažas komanda, līdz arto finālā tikās Laža –Liepāja, lai spēlētu par pirmo vietu, par trešo vietu spēlēja Palsmane – Lielplatone.

Šogad Tautas bumbā uzvarētāja kausu ieguva Liepājas komanda aiz sevis atstājot Lažas komandu un Palsmanes komandu. Lielplatones internātpamatskolai -  4.vieta.

 

9.novembrī skolā tika svinēta Mārtiņdiena. Tie, kuri uz pasākumu bija ieradušies ātrāk varēja nesteidzīgi apskatīt gaiļu izstādi, kas bija tiešām grezna un idejām bagāta, jo nebija divu vienādu gaiļu. Pasākumu sākām ar masku parādi, kur visi skolēni varēja izrādīties pilnā krāšņumā – bija sastopami lāči, kaķi, peles, cāļi, raganas, čigāni, nāves un citi ķekatnieki. Pasākuma laikā gājām rotaļās (“Adiet meitas, ko adiet”), minējām mīklas, piedalījāmies jautrās stafetēs (ābolu nešana, pupiņu šķirošana, barošana ar putru). Liels prieks, ka skolēni bija aktīvi un labprāt visur piedalījās.

2. un 3. novembrī Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienībā notika  Latvijas profesionālās izglītības iestāžu būvniecības nozares audzēkņu profesionālās meistarības konkurss „Sienas krāsošanas un dekoratīvā apmetuma apdares darbi”. Audzēkņu profesionālās meistarības konkursa laikā no 2017.gada 2. līdz 3. novembrim dalībnieki veic nogruntētas sienas apmešanu un sienas krāsošanu ar dotā zīmējuma izveidošanu.

Speciālo izglītības iestāžu grupā piedalījās 8 skolas - Smiltenes tehnikuma Alsviķu teritoriālā struktūrvienība, Sveķu, Spāres, Lažas, Lielplatones, Palsmanes, Rīgas 2, Jumpravas speciālās internātpamatskolas. Konkursa komandu veido 2 dalībnieki. Mūsu skolas 3.kursa  audzēkņi Edgars Grigorjevs un Atis Pērkons šajā konkursā ieguva 2. vietu.

 

Starptautiskais pavāru palīgu konkurss „Protu, varu, daru” norisinājās Rīgas 5.internātpamatskolas attīstības centrā 2. novembrī. Konkursa mērķis ir sekmēt skolēnu ar speciālām vajadzībām komunikācijas un karjeras prasmju pilnveidošanu, ļaujot apliecināt un realizēt savas profesionālās iemaņas starptautiskā konkursā, atbilstoši skolēnu profesionālās pamatizglītības programmai. Konkursam katrai izglītības iestādei bija jāsagatavo torti, kas bija veltījums Latvijas simtgadei. Konkursa uzdevumi – pagatavot un pasniegt kanapē maizītes un augļu plāti, izveidot galda klājumu. Tika vērtēts profesionālais un tehniskais sniegums, kopiespaids un īpašu, profesionālu vai inovatīvu elementu izmantošana.

Mūsu skolas komanda ar lielu atbildību startēja konkursā un ieguva „Atzinības rakstu” un vislielākā atzinība par augstu darba organizāciju konkursā. Lielu paldies saku saviem jaukajiem 2/3 kursa audzēkņiem- Simonai, Līgai, Kristapam un Mārcim par teicamu sniegumu starptautiskajā konkursā. Skolotāja Anita.

 

 

31. oktobrī skolā viesojās Rīgas leļļu teātris ar izrādi ” Mēness taurenis" .Ar izrādes varoņiem - Rūķu ciema iedzīvotājiem, skolēni jau bija tikušies iepriekš, tāpēc priecājās atkal redzēt rūķu meiteni, veco, rūcīgo rūķi, saulīti un citus pazīstamus varoņus. Skolēni ar interesi skatījās izrādi un dzīvoja līdzi rūķēnu  gaitām. Kad izrādes beigās  leļļu vadītāji jautāja: ’’Vai gaidīsiet mūs atkal nākamreiz?”, atskanēja nepārprotams „jā”.

 

19. oktobrī skolā viesojās ciemiņi – Lielo masku teātris ar muzikālu piedzīvojumu “Ciemos pie pasakas”. Aktieri bija atveduši līdzi Feju, Rūķi un Zaķi no pasaku zemes. Feja rādīja burvju trikus, iesaistot daudzus mūsus skolas bērnus. Rūķis ar Zaķi dziedāja jautras dziesmas. Tomēr vislielāko prieku bērniem sagādāja baloži Romeo, Džuljeta un Princese, kuri izpildīja interesantus trikus ar bērnu iesaistīšanos. Pēc pasākuma bērniem un skolēniem bija iespēja fotogrāfēties ar baložiem uz rokas un galvas.

Stafešu pēcpusdiena. 17.oktobrī skolā tika organizēta stafešu pēcpusdiena, kurā piedalījās skolēni no Cerību klasēm un 1.-8.klasei. Stafešu pēcpusdiena notika skolas sporta laukumā. Kopā tika izveidotas 13 stacijas ar dažādiem sporta elementiem. Stafešu pēcpusdienā aktīvi iesaistījās 1.-3.kursa jaunieši, palīdzot tiesāt stafetes. Viņu uzdevums bija parādīt, kas katrā stacijā jādara un jāpieraksta rezultāts. Stafešu pēcpusdiena noslēdzās ar sportistu apbalvošanu, katra klase saņēma diplomu un pārsteiguma balvu.

Paldies kursu studentiem par stafešu pēcpusdienas sagatavošanu un  tiesāšanu, klašu pedagogiem par komandas sagatavošanu startiem. Sporta skolotāja G.Adamoviča.

No  9. līdz 16. oktobrim skolā norisinājās futbola turnīrs. Tika izveidotas 2 grupas 5.-8.kl. un 9.kl.-3.kurss. 5.-8. klašu grupā sacensības palīdzēja tiesāt 3.kursa skolnieks L.Kiršolcs. Futbola sacensības tika organizētas un tiesātas pēc mini futbola principiem. Spēļu laiks bija 2x10min.   Sakarā ar nelielo komandu skaitu, spēlēts tika pēc apļa sistēmas, katra komanda tikās ar katru.

5.- 8.klašu grupā 1. vietu izcīnīja 8.klase, 2. vietu 7.klase un 3. vietu izcīnīja 6.klase. 9.kl.-3.kursa grupā 1. vieta 3.kursam, 2. vieta 9.klasei un 3. vieta 1.kursam. Labākie spēlētāji: M.Pobjaržins-5.kl.; N.Dille- 6,kl.; N.Pērkons, K.Gailāns un R.Grigorjevs – 7.kl. J.Janaitis, S.Krauze-8.kl. R.Meiduss, S.Ruska, A.Krauze, A.Veiss - 9.kl. J.Donis, R.Stols – 1.kurss, L.Kiršolcs, E.Grigorjevs, A.Pērkons - 3.kurss.

Paldies skolēniem par atsaucību un uz tikšanos nākošajās sacensībās mūsu skolā. Sk. Guna Adamoviča.

Finālsacensības futbolā zēniem līdz 15 gadiem 12. oktobrī norisinājās Rīgā, Bērnu un jauniešu centrā „Laimīte”. Sacensības tika atklātas ar LSO nacionālā direktora uzrunu. Sacensībās šogad piedalījās komandas no 14 speciālajām izglītības iestādēm. Lai spēles ritētu raitāk ar izlozes palīdzību tika izveidotas 3 apakšgrupas. Lielplatones zēnu komanda tika iedalīta “C” apakšgrupā kopā ar Bērzupes, Gaujienas un Pamūšas internātpamatskolām.

Spēles notika pēc „Mazā futbola” spēles noteikumiem. „A” grupā spēcīgākās komandas bija- Pelči , Tukums „B” grupā Jūrmala, Upesgrīva un „C” grupā Lielplatone, Bērzupe. Finālā mūsu zēnu komanda ieguva 3. vietu.

5. oktobrī Rīgā, Bērnu un jauniešu centrā „Laimīte” norisinājās finālsacensības futbolā meitenēm. Sacensībās šogad bija pieteiktas desmit meiteņu komandas, par ko liels prieks. Spēles notika pēc „Mazā futbola” spēles noteikumiem. „A” grupā spēcīgākās komandas bija- Spāre, Sveķi; „B” grupā Lielplatone, Palsmane. Pusfinālā tikās Lielplatone – Sveķi un Spāre- Palsmane. Šajās spēlēs spēcīgākās izrādījās Spāres un Lielplatones komandas. Lielplatones un Spāres komandas turpināja cīņu par 1. un 2. vietu, kur pārākas šoreiz izrādījās Spāres komandas spēlētājas. Savukārt 3. vietu izcīnīja Sveķu komanda aiz sevis atstājot Palsmanes komandu. Lielplatones meiteņu komandai 2. vieta.

Latvijas Futbola Federācija meitenēm bija sarūpējusi pārsteiguma balvas. Katrai meitenei tika dāvana- aproce un higiēnas lietas. Balvas tika arī katrai komandai – bumba. LSO nodrošināja 1., 2. un 3. vietas ieguvējām komandām diplomus, medaļas un kausus. Sporta skolotāja G.Adamoviča.

Miķeļdienas gadatirgus 2. oktobra pēcpusdienā. Rudentiņš, bagāts vīrs.... daudz varenu dārzeņu, augļu un ogu bija atvedis savā vezumā Lielplatones skolas pagalmā. Pasākuma vadītājas un skolēni skandēja tautasdziesmas par rudens bagātībām. Dziedāja jautras dziesmas, un drosmīgākie piedalījās veiklības uzdevumos.

Tomēr – visvairāk tika gaidīta pati tirgošanās. Zibenīgi tika izpirktas  ābolu plātsmaizes, dārzeņu pīrādziņi, rudens avenes un citus augļi. Ciemiņi no Zviedrijas labprāt izvēlējās „stipros” ziemas ķiplokus un interesanti dekoratīvos ķirbīšus! Skolēnus pārsteidza arī negaidītā iespēja jāt zirga mugurā. Miķeļdienas tirgus kļuvis par gaidītu ikgadēju skolas tradīciju.

Paldies visiem par atsaucību! D.Grandovska un K. Cimermane.

2. oktobrī mūsu skolā tika svinēta skolotāju diena. Būt par skolotāju – tā ir māksla, mīlestības un pacietības pārpildīts darbs. Skolotāji, tāpat kā skolēni, ir dažādi. Bet ikviens no viņiem dara labāko, ko spēj darīt tavā labā. Vai tu pateici paldies saviem skolotājiem? Šomēnes ir viņu svētki. Kopā ar tevi. Skolā notika pasākums, kura laikā katra klase sveica savus skolotājus ar ziediem, skanēja skolotājs I. Leilands ar skolēnu ansambļa muzikālie sveicieni un dzejas vārdiem skolotājus sveica skolotājs Jānis un Kristaps Geislers.

Sveicēju pulkam pievienojās arī  Lielplatones pagasta pārvaldes vadītāja Līga Rozenbaha, ka arī skolas direktors Andris Urbāns pasniedza piemiņas pildspalvas un ziedus skolotājiem, kas skolā strādā 5, 10, 20, 35 gadus.  

Pasākums bija ļoti emocionāls bet galvenais - visi bija apmierināti. Skolotājiem sagādātais prieks vēl ilgi atspoguļosies viņu sejās. Šie apsveikumi ir, kas vairāk, par  veikalā nopirktu puķi. Tas ir prieks un gandarījums par skolēniem, kurus viņi ir audzinājuši.

Pasākuma organizētāji D. Adamovičs un J. Novads.

29. septembrī Jelgavas novada domē notika Jelgavas novada skolotāju un sporta laureātu godināšanas pasākums, kura laikā tika sveikti arī mūsu skolotāji. Skolotāju Indriķi Loginovu sveica ar profesionālās kvalifikācijas skolotāja diploma saņemšanu.

 

Skolotājai Gunai Adamovičai teica paldies par izciliem sasniegumiem sportā.

 

Paldies Jums, skolotāji! 

 

Ekskursija uz zooloģisko dārzu. 27. septembrī vēl dažas mūsu skolas klases devās ekskursijā "Pretī zelta rudenim", bet šoreiz ciemos pie mūsu un citu zemju dzīvniekiem. 2., 3. un 4. klase brauca uz Zooloģisko dārzu meklēt begemotu. Vai atrada? Tas jautājums ir jāuzdod skolēniem. Bērni stāstīja, ka ir redzējuši lauvu, tīģeri un žirafes. Īpaši interesanta šķita tropu māja - tik interesanta, ka nevilināja pat skolotāju rokās kūstošais saldējums. Ļoti patika barot mežacūkas ar zemē sakritušajām ozolzīlēm un rāpties pa virvju piramīdu rotaļlaukumā.

 

Republikas rudens kross. Latvijas Speciālās Olimpiādes organizētais kross 26. septembra saulainajā dienā mūsu skolā  pulcēja kopā 150 sportistus no 15 speciālajām izglītības iestādēm. Rudens kross tika atklāts ar Lielplatones internātpamatskolas sporta skolotājas G.Adamovičas ziņojumu skolas direktoram. Veiksmi sacensībās sportistiem, uzvarēt godīgā cīņā novēlēja skolas direktors A.Urbāns un LSO Nacionālais direktors A.Lasis.

Atkarībā no vecuma sportisti sacentās vairākās vecuma grupās- cerību sportisti divās vecuma grupās zēni un meitenes, pārējie sportisti 4 vecuma grupās zēni un meitenes, attiecīgi veicot 300, 500, 600, 1000, 1500 un 2000m garas distances. Stāsta sporta skolotāja Guna.

Sveicam rudens krosa mūsu skolas uzvarētājus:

1. vieta – Kārlis Liepiņš (3. kurss)

2. vieta – Santa Vanaga (7.c klase)

3. vieta – Ervīns Grabovskis (4. klase) un Laurita Logina (9.3.c klase)

 

 

Futbola finālsacensības. Mūsu skolas futbolisti jau ir centīgi sportisti un 21. septembrī turpināja cīnīties Rīgā Olimpiskajā sporta centrā, kur notika kārtējās futbola finālsacensības. Sacensībās piedalījās 10 komandas, no katra Latvijas reģiona divas komandas. Mūsu puiši savā grupā bija 3. vietā. Apsveicam futbola komandu un novēlam cīnīties un aizstāvēt savas skolas vārdu arī turpmāk.

 

Ekskursija uz Aviācijas muzeju un Dabas muzeju. 20. septembrī, saulainā rudens dienā, mūsu skolas 6. un 7. klase devās ekskursijā "Pretī zelta rudenim". Bērni bija ļoti apmierināti un priecīgi, jo varēja uzzināt un ieraudzīt jaunas un tuvumā neiepazītas lietas. Zēnus sajūsmināja aviācijas tehnika un iespēja iekāpt īstā helikopterī. Par interesantiem tika uzskatīt arī lielo dzīvnieku izbāzeņi un skeleta kauli.

18. septembrī skolā norisinājās skolas rudens kross. Mēs iesākām gatavoties ikgadējam LSO Republikas rudens krosam. Katrs skolnieks - gan, liels, gan mazs izmēģināja savus spēkus skolas meža trasē.

Gatavojamies lielajam startam!

Jau tuvojamies finišam. Ātrāk, augstāk, tālāk!

14. septembrī mūsu skolā paralēli Zemgales zonas futbola sacensībām notika arī Sporta dienai veltītas aktivitātes kopā ar fizioterapeiti, kuru laikā skolēniem bija iespēja izkustēties un vingrot.

14. septembrī mūsu skolā notika Zemgales zonas sacensības futbolā. 6 komandu konkurencē mūsu komanda finišēja ar labiem rezultātiem.

No 11.- 15. septembrim skolā notika dzejas dienas "Ziedu kompozīcijas - Latvju rakstu zīmēs". Krāsainās Dzejas dienas bija veltītas latviešu dzejnieka Eduarda Veidenbauma 150. dzimšanas dienai. Ikviena diena iesākās ar kopīgu līniju, kurā īsi pārrunājām iepriekšējās dienas aktivitātes, atzīmējām sasniegumus, saņēmām uzdevumus nākošajai dienai.

Lai gan E.Veidenbauma dzeja C klašu skolēniem ir sveša un maz saprotama, tomēr ir kāds dzejnieka teiciens, ko katram pa spēkam saprast un ļoti vēlams atcerēties:

“Ja kāds grib pasaulei ko atstāt, tad lai atstāj savus darbus.”

Tā pēc dzejas dienām novēl sk. Ilze Loginova.

4. septembrī skolā svinējām Zinību dienu.

Tā ir diena, kad pa dzeltenu lapu taku uz skolu dodas mazi un lieli ķipari, kad skolas gaiteņi mostas no vasaras miera un klusuma un pielīst skolēnu čalām un smiekliem. Šogad zinību dienā sveicam jaunos skolēnus un skolotājus, kas sākuši skolas gaitas mūsu skolā.

Mācības skolā ir uzsākuši 15 jauni skolēni un šogad mūsu skolā sāk strādāt arī 5 jauni skolotāji. Sveicam viņus savā skolas saimē.

 

 

 

Pasākuma laikā tika sveikti skolotāji un skolas darbinieki, gan tie, kas uzsākuši jaunās darba gaitas mūsu skolā, gan tie, kas ieguvuši jaunu kvalifikāciju, gan arī tie, kas atgriezušies no atpūtas.

Direktors un visa skolas saime savā lokā uzņēma jaunos skolēnus.

 

Veiksmīgu, prieka pilnu un vieglu šo jauno mācību gadu!